کد خبر : 57171
تاریخ انتشار : ۷ مهر ۱۳۹۳ - ۱۵:۴۴
نسخه چاپی نسخه چاپی
تعداد بازدید 190 بازدید

دومین جشنواره «یاران بی‌ادعا» در لرستان برگزار شد

  دومین جشنواره «یاران بی‎ادعا» امروز، هفتم مهر به‌مناسبت گرامیداشت هفته دفاع مقدس در خرم‌آباد برگزار شد.  علی‌شاهی، استاد درس دفاع مقدس دانشگاه‌های لرستان امروز، 7 مهر در جشنواره یاران بی‎ادعا که از سوی دانشگاه علمی ـ کاربردی این استان برگزار شد، اظهار کرد: رهبر معظم انقلاب در عمده سخنرانی‌های خود همواره گریزی نیز به […]

85878961686445412721857513636

 

دومین جشنواره «یاران بی‎ادعا» امروز، هفتم مهر به‌مناسبت گرامیداشت هفته دفاع مقدس در خرم‌آباد برگزار شد.

 علی‌شاهی، استاد درس دفاع مقدس دانشگاه‌های لرستان امروز، 7 مهر در جشنواره یاران بی‎ادعا که از سوی دانشگاه علمی ـ کاربردی این استان برگزار شد، اظهار کرد: رهبر معظم انقلاب در عمده سخنرانی‌های خود همواره گریزی نیز به دفاع مقدس می‌زنند که این نشان‌دهنده عظمت و اهمیت دفاع مقدس است.
وی با بیان این‌که اگر به دفاع مقدس از نظر فیزیکی نگاه کنیم، یک دنیا در برابر ایران ایستاده بود، افزود: از نظر معنوی ما در دفاع مقدس، خدا، رهبری و ملتی متحد داشتیم.
علی‌شاهی با اشاره به این‌که همه تحلیل‌های رسانه‌ها برا این باور بودند که ایران طی یک هفته نابود می‌شود، ادامه داد: دشمن از این نکته غافل بود که در ایران دو عنصر اصلی یعنی رهبری و مردم توانسته بودند حکومت 2500 ساله پهلوی را نابود کردند.
این استاد درس دفاع مقدس در دانشگاه‌های لرستان از فتح بندر فاو و به‌عنوان یکی از افتخارات تاکتیکی ایران اشاره و تصریح کرد: دفاع مقدس نتیجه رشادت بسیجیانی است که بدون حقوق و مزایا از فرمان امام راحل(ره) اطاعت می‌کردند.
وی در مورد نقش دانشگاهیان در دفاع مقدس اظهار کرد: ما در اوایل جنگ فقط فشنگ ژ 3 تولید می‌کردیم اما در آخر جنگ با موشک‌های خودمان دفاع می‌کردیم و این کار دانشگاهیان است.
علی‌شاهی در پایان گفت: دفاع مقدس برای ما عزت و شرافت بود و امروزه می‎بینیم که رهبر معظم انقلاب در عمده مراسمات چفیه را که یادآور خاک و زنگ و بوی جبهه‌هاست، بر گردن می‌اندازند.
‎در ادامه این مراسم، از علی رضایی به‌عنوان برگزیده رشته خاطره‌نویسی از مرکز علمی ـ کاربردی کوهدشت، عفت روشن‌پور به‌عنوان برگزیده رشته مقاله‌نویسی از مرکز علمی ـ کاربردی دادگستری، زینب نوری‌فرد به‌عنوان برگزیده رشته مقاله‌نویسی از مرکز علمی ـ کاربردی فرهنگ و هنر کوهدشت، محسن مرادی به‌عنوان برگزیده رشته نماهنگ دانش‌آموخته مرکز علمی ـ کاربردی جهاد دانشگاهی خرم‌آباد، بیات آزادبخت به‌عنوان برگزیده رشته عکاسی از مرکز فرهنگ و هنر کوهدشت و سکینه نازاریان به‌عنوان برگزیده رشته گرافیک و طراحی از مرکز فرهنگ و هنر کوهدشت تجلیل شد.

 

 

درج شده توسط : امیرحسین آزادبخت " سرویس خبر میرملاس "

دیدگاه ها

کرم اله گراوند بسیجی دوران جنگ در گفته :

واقعا شهدا وجانبازان ورزمندگان دفاع مقدس بی ادعا بودن ، (مقام معظم رهبری مدظله العالی) زنده نگه داشتن یاد خاطره شهدا کمتر از شهادت نیست روح تمامی شهدا شاد یادشان گرامی باد

[پاسخ]

بیان دیدگاه !

نام :
رایانامه :