کد خبر : 57246
تاریخ انتشار : ۸ مهر ۱۳۹۳ - ۱۹:۱۳
نسخه چاپی نسخه چاپی
تعداد بازدید 235 بازدید

بازار علنی خرید و فروش سیم‌کارت‌های فعال/ قیمت فعال‌های غیرقانونی چند؟

علیرغم مصوبات قانونی و اطلاع‌رسانی اپراتورها برای مقابله با فروش سیم کارت‌های فعال، اما بازار این کالا همچنان فعال و دارای مشتری است.

به گزارش سرویس فناوری و اطلاعات/میرملاس نیوز: گشتی در بازار سیم‌کارت‌ کشور، نشان می‌دهد همچنان خرید و فروش سیم‌کارت‌های فعال، یکی از ارکان این بازار است.

علیرغم مصوبه قانونی کمیسیون تنظیم مقررات برای ممنوعیت ثبت بیش از 10 سیم‌کارت به نام یک فرد، اما همچنان سیم‌کارت‌هایی فعال به نام افراد در بازار وجود دارد.

از سوی دیگر در مقاطعی یکی از اپراتور‌های تلفن‌همراه، عواقب فروش سیم کارت‌های فعال و عدم انتقال مالکیت را متذکر شد.اما هنوز بازار سیم‌کارت‌های فعال مشتری خود را دارد.

در این بازار قیمت سیم‌کارت همراه اول 45 هزار تومان، سیم کارت ایرانسل 30 هزار تومان و سیم‌کارت رایتل 60 هزار تومان اعلام می‌شود.

قیمت اصلی سیم‌کارت‌های همراه اول 10 هزار تومان، سیم کارت ایرانسل 5 هزار تومان و سیم‌کارت رایتل 20 هزار تومان است.

علت قیمت گران‌تر سیم‌کارت رایتل ارائه خدمات نسل 3 عنوان می‌شود.

یکی از فروشندگان این سیم‌کارت در باره مشتری‌های این کالا به خبرنگار فارس، گفت: اتباع خارجی، کلاهبرداران و افرادی که وقت و حوصله ثبت سیم‌کارت را ندارد، مشتری‌های سیم‌کارت‌های فعال هستند.

با توجه به علنی بودن این خرید و فروش در بازار، به نظر می‌رسد در صورت وجود عزمی برای مقابله با این پدیده، موضوع برای مشتری و نهادهای نظارتی قابل رویت است.

 

درج شده توسط : محمد ابراهیمی فرد/ دبير سرويس فناوري و دانلود"ميرملاس "

دیدگاه ها

شیخی در گفته :

از اون جالب تر اینکه کسی جلوی فعالیت این افراد رو نمیگیره/

[پاسخ]

ناشناس در گفته :

خرید سیم کارت فعال به چه دردی می خوره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

[پاسخ]

بیان دیدگاه !

نام :
رایانامه :