کد خبر : 57590
تاریخ انتشار : ۱۴ مهر ۱۳۹۳ - ۱۰:۲۱
نسخه چاپی نسخه چاپی
تعداد بازدید 134 بازدید

۵۳ میلیون «Offline» در ایران

بررسی‌های انجام شده نشان می‌دهد که ۵۳ میلیون نفر در ایران از اینترنت استفاده نمی‌کنند.

دانلود

به گزارش سرویس فناوری ودانلود/میرملاس نیوز:بررسی‌های انجام شده نشان می‌دهد که ۵۳ میلیون نفر در ایران از اینترنت استفاده نمی‌کنند.

گزارش‌ها حاکی از این است که چهار میلیارد و ۴۰۰ میلیون نفر در سراسر جهان به اینترنت دسترسی ندارند.

از مجموع افرادی که در سراسر جهان بدون اینترنت هستند ۳٫۲ میلیارد نفر در ۲۰ کشور زندگی می‌کنند.

براساس مطالعاتی که به تازگی انجام شده، حدود یک میلیارد و ۶۳ میلیون نفر در هند بدون انترنت هستند که یک چهارم کل افراد بی بهره از اینترنت جهان را در خود جای داده است.

همچنین ۷۳۰ میلیون نفر در چین، ۲۱۰ میلیون نفر در اندونزی، ۱۶۲ میلیون نفر در پاکستان، ۱۴۶ میلیون نفر در بنگلادش و ۱۰۸ میلیون نفر در نیجریه به اینترنت دسترسی ندارند.

براساس این آمار ۵۳ میلیون نفر در ایران، ۴۰ میلیون نفر در ترکیه و ۴۱ میلیون نفر در مصر از اینترنت استفاده نمی‌کنند.

اما به لحاظ درصدی ۹۹٫۵ درصد از جمعیت میانمار، ۹۸ درصد از جمعیت اتیوپی و ۹۵ درصد از جمعیت تانزانیا و کنگو بدون اینترنت هستند. در آمریکا ۵۰ میلیون نفر( ۱۵٫۹ درصد جمعیت) به اینترنت دسترسی ندارند.

این مطالعه نشان می‌دهد که افرادی که بدون اینترنت هستند با یکسری موانع مواجه‌اند که شامل ایجاد انگیزه برای استفاده از اینترنت، درآمد کم و عدم امکان پرداخت هزینه، توانایی های فردی و نداشتن سواد استفاده از اینترنت و نبود زیرساخت‌ها برای اتصال از جمله این موارد هستند.

در کنار مصر،‌ هند، ‌اندونزی و تایلند بزرگترین چالش در فیلیپین برای عدم دسترسی به اینترنت نبود انگیزه برای استفاده از این امکان است.

درج شده توسط : محمد ابراهیمی فرد/ دبير سرويس فناوري و دانلود"ميرملاس "

بیان دیدگاه !

نام :
رایانامه :