کد خبر : 57685
تاریخ انتشار : ۱۵ مهر ۱۳۹۳ - ۱۷:۱۹
نسخه چاپی نسخه چاپی
تعداد بازدید 316 بازدید

۱۰۰۰ کیلو مواد مخدر در لرستان امحاء شد

  در دومین روز از هفته نیروی انتظامی بیش از یک تن مواد مخدر که در سال ۹۳ در استان لرستان کشف شده بود امحاء شد. به گزارش میرملاس به نقل از تسنیم ، حجت اله فراشی ظهر امروز درمراسم امحاء بیش از یک تن مواد مخدر کشف شده اظهار کرد: افرادی که از سوی […]

139304051809205133088853

 

در دومین روز از هفته نیروی انتظامی بیش از یک تن مواد مخدر که در سال ۹۳ در استان لرستان کشف شده بود امحاء شد.

به گزارش میرملاس به نقل از تسنیم ، حجت اله فراشی ظهر امروز درمراسم امحاء بیش از یک تن مواد مخدر کشف شده اظهار کرد: افرادی که از سوی مقام قضایی و پلیس جمع‌آوری می‌شوند به مراکز اقامتی فرستاده شده و  3 تا 6 ماه تحت درمان قرار می گیرند.

وی افزود: کار درمان مددجویان باید به صورت کامل انجام شود و در حال حاضر 300 نفر در مراکز اقامتی وجود دارد که260 نفر مددجو تحت درمان هستند.

دبیر شورای هماهنگی مواد مبارزه استان لرستان عنوان کرد: درمان به صورت پرهیز مدار و دارویی انجام می گیرد که پرهیز مدار بهتر از درمان دارویی است از این رو مددجو بعد از بیرون آمدن از مرکزاقامتی باید تحت درمان روانی قرارگیرد و نباید به حال خود رها شود و آموزش های لازم به او داده شود تا برای اشتغال به جامعه وارد شود.

فراشی تصریح کرد: در استان لرستان 25 هزار نفر عضو انجمن na هستند و در کشور 400 تا 500 هزار نفر عضو هستند که در جلسات شرکت می کنند و این شورای هماهنگی حدود یک سال است که کارخود را دراستان شروع کرده است.

وی با اشاره به تعداد کلنیک فعال در لرستان خاطرنشان کرد: 102کلینیک دارویی در استان وجود دارد که از این تعداد 17 کلینیک زیر نظر بهزیستی ومابقی زیر نظر علوم پزشکی فعالیت می کنند.

دبیر شورای هماهنگی مواد مبارزه استان لرستان از وجود28کمپ مجوزدار همتا در استان خبر داد و گفت: پیش بینی می شود تا پایان امسال به 40 مرکز افزایش یابد.

وی افزود: دانشگاه علوم پزشکی وسازمان فنی وحرفه ای دراین راستا اقدامات موثری انجام داده اند به طوری که علوم پزشکی بعد از خروج مددجو باید کار درمان آنها رابه صورت رایگان انجام دهد وآموزش فنی وحرفه ای هم برای کار آموزش مددجویان مراکزی به صورت رایگان در اختیار گذاشته است.

فراشی به سه اصل یار بازی ،زمین بازی وتوپ بازی اشاره کرد و گفت: همه باید کمک کنیم تا مددجو دوباره به سمت مواد مخدر برنگردد.

 

 

درج شده توسط : امیرحسین آزادبخت " سرویس خبر میرملاس "

بیان دیدگاه !

نام :
رایانامه :