کد خبر : 57867
تاریخ انتشار : ۱۹ مهر ۱۳۹۳ - ۱۳:۳۳
نسخه چاپی نسخه چاپی
تعداد بازدید 375 بازدید

غافلگیری شکارچیان متخلف در کوهدشت

  رئیس اداره‌ی محیط زیست کوهدشت از دستگیری سه شکارچی متخلف در این شهرستان خبر داد. به گزارش میرملاس به نقل از ایسنا «عباس احمدی» ، اظهار کرد: با توجه به فرارسیدن فصل مهاجرت پرندگان، مأموران یگان اجرایی این اداره، حین گشت و کنترل خود برای جلوگیری از شکار غیرمجاز پرندگان و بنابر گزارش واصله […]

82-16

 

رئیس اداره‌ی محیط زیست کوهدشت از دستگیری سه شکارچی متخلف در این شهرستان خبر داد.

به گزارش میرملاس به نقل از ایسنا «عباس احمدی» ، اظهار کرد: با توجه به فرارسیدن فصل مهاجرت پرندگان، مأموران یگان اجرایی این اداره، حین گشت و کنترل خود برای جلوگیری از شکار غیرمجاز پرندگان و بنابر گزارش واصله از سوی همیاران محیط زیست، به سه متخلف که به منطقه‌ی «کشماهور» و «تنگ خسروآباد» به قصد شکار در یکی از دره‎های مشرف وارد شده بودند برخورد و پیش از اقدام به شکار آنان را دستگیر کردند.

وی افزود: از این افراد دو قبضه اسلحه‌ی شکاری ساچمه‌زنی مدل تک لول و شماری فشنگ ساچمه کالیبر 12 کشف و ضبط شد که پس از بررسی موضوع و تکمیل پرونده، نامبردگان به دادگستری شهرستان برای بررسی مراحل قانونی معرفی شدند.

«کامران سپه‎وند»، کارشناس حقوقی اداره‌کل حفاظت محیط زیست لرستان نیز در این‌باره گفت: با استناد به ماده‌ی 15 قانون شکار و صید افرادی که آغاز به شکار و صید غیرمجاز می‎کنند به حداقل مجازات همان جرم محکوم می‌شوند.

وی افزود: با توجه به اینکه مجازات مذکور بازدارندگی در جرم نداشته، از این‌رو درخواست می‎شود که نمایندگان مجلس شورای اسلامی نسبت به بررسی قوانین و مقررات شکار و صید تغییرات لازم را اعمال کنند تا از طریق قانون متخلفان و تعرض‌کنندگان به محیط زیست را مجازات و از شکار و صید بی‎رویه غیرمجاز جلوگیری شود.

سپه‎وند خاطرنشان کرد: با سپاس از دستگاه قضا مبنی بر برخورد قاطع و صریح با مرتکبین و متخلفنا زیست محیطی، از هم‌وطنان بالاخص نیروهای انتظامی درخواست می‎شود که در صورت هر گونه مشاهده‌ی تخلف زیست‎محیطی مراتب را با همکاران در سراسر کشور و یا با شماره تلفن خدماتی 1540-066 در میان گذارند تا هیچگاه شاهد تخلف زیست‎محیطی در سراسر کشور نباشیم.

 

 

درج شده توسط : امیرحسین آزادبخت " سرویس خبر میرملاس "

بیان دیدگاه !

نام :
رایانامه :