کد خبر : 57872
تاریخ انتشار : ۱۹ مهر ۱۳۹۳ - ۱۳:۵۰
نسخه چاپی نسخه چاپی
تعداد بازدید 329 بازدید

هفته فرهنگی لرستان در تهران آغاز شد

  برنامه های هفته فرهنگی لرستان در تهران امروز شنبه در محل پارک ایرانشهر منطقه شش تهران آغاز شد. شهردار خرم آباد در این راستا گفت: هفته فرهنگی لرستان با هدف معرفی ظرفیت های مختلف هنری، فرهنگی، گردشگری، کشاورزی، تاریخی و صنعتی لرستان در فضاهای مختلف پارک ایران شهر و خانه هنرمندان ایران برگزار می […]

147

 

برنامه های هفته فرهنگی لرستان در تهران امروز شنبه در محل پارک ایرانشهر منطقه شش تهران آغاز شد.

شهردار خرم آباد در این راستا گفت: هفته فرهنگی لرستان با هدف معرفی ظرفیت های مختلف هنری، فرهنگی، گردشگری، کشاورزی، تاریخی و صنعتی لرستان در فضاهای مختلف پارک ایران شهر و خانه هنرمندان ایران برگزار می شود.

محمد مهرابی افزود: اجرای روزانه موسیقی لری، شاهنامه خوانی لری، حرکات آیینی، رقص های لری، شعرخوانی و اجرای مراسم سوروسوک از جمله برنامه های این هفته فرهنگی است.

وی ادامه داد: همچنین در این هفته شهدا، مفاخر و مشاهیر استان لرستان از 19 تا 25 مهر در خانه هنرمندان ایران معرفی می شوند.

وی با بیان اینکه بزرگترین نمایشگاه لرستان شناسی در این هفته برپا می شود تصریح کرد: 50 غرفه این نمایشگاه هنر، 20 غرفه برای ادارات، یک غرفه برای معرفی شهدا، یک غرفه برای معرفی مفاخر و یک غرفه برای معرفی مشاهیر لرستان اختصاص داده شده است.

مهرابی با بیان اینکه دومین جشن گلونی لرستان همزمان با این هفته برگزار می شود گفت: در دومین جشن گلونی علاوه بر فرهنگ سازی برای استفاده از حجاب گلونی و توجه به فرهنگ بومی، 12نشست تخصصی هم برگزار خواهد شد.

 

 

درج شده توسط : امیرحسین آزادبخت " سرویس خبر میرملاس "

بیان دیدگاه !

نام :
رایانامه :