کد خبر : 57903
تاریخ انتشار : ۲۰ مهر ۱۳۹۳ - ۰۱:۳۳
نسخه چاپی نسخه چاپی
تعداد بازدید 354 بازدید

مستند فیلمساز کوهدشتی به جشنواره الجزیره می‌رود

  فیلم تفتان ساخته هوشنگ میرزایی فیلمساز کوهدشتی به بخش مسابقه دهمین جشنواره بین‌المللی فیلم مستند الجزیره در کشور قطر راه یافت.  به گزارش میرملاس به نقل فارس،جشنواره بین المللی فیلم مستند الجزیره که برگزارکننده آن شبکه مستند الجزیره است و در دوحه پایتخت قطر برگزار می‌شود از معتبرترین جشنواره‌های مستند جهان است که با […]

13930520000352_PhotoA

 

فیلم تفتان ساخته هوشنگ میرزایی فیلمساز کوهدشتی به بخش مسابقه دهمین جشنواره بین‌المللی فیلم مستند الجزیره در کشور قطر راه یافت. 

به گزارش میرملاس به نقل فارس،جشنواره بین المللی فیلم مستند الجزیره که برگزارکننده آن شبکه مستند الجزیره است و در دوحه پایتخت قطر برگزار می‌شود از معتبرترین جشنواره‌های مستند جهان است که با حضور چهره های مطرح و برتر مستند سازان جهان در کشور قطر برگزار می‌شود و امسال مستند ساز مطرح جهان خانم کیم لانگیتو هم در بخش فیلم‌های بلند مسابقه با تازه ترین اثر مستندش حضور دارد. جشنواره فیلم مستند الجزیره در سه بخش فیلم‌های کوتاه و نیمه بلند و بلند برگزار می‌شود که فیلم تفتان در بخش مسابقه فیلم‌های نیمه بلند پذیرفته شده است.

 

 

 

 

این جشنواره در 22 اکتبر شروع و در 27 اکتبر به پایان می‌رسد.                                                                    

فیلم تفتان داستان زندگی پیرمردی زاهدانی بنام سید محمد امین سیستانی است که توانسته با سنگ ریزه 13 هکتار بیابان خشک و بی آب و علف را تبدیل به یک مجتمع بزرگ تفریحی و فرهنگی نماید و همچنین در این مجتمع با سنگ ریزه های رنگی و سنگ پرتی کارخانه های سنگ بری زیباترین مسجد جهان اسلام را بنا کند . سید محمد امین سیستانی همچنین دورتادور خانه اش برای دهها گنجشک بی پناه لانه ساخته و از راه درآمدی که از طریق مجتمع رفاهی و تفریحی اش بدست می آورد برای کپرنشین ها و زاغه نشین ها و مردم نیازمند لباس و غذا تهیه می کند و بین آنها تقسیم می کند.

 

 

 

 

بنابراین گزارش، فیلم تفتان تاکنون حضور موفقیت آمیزی در جشنواره های داخلی داشته و در سی امین جشنواره بین المللی فیلم کوتاه تهران جایزه تندیس و دیپلم افتخار بهترین مستند بخش ملی و در بخش بین الملل نیز جایزه ویژه هیات داوران را بخود اختصاص داده است . همچنین این فیلم در هفتمین جشنواره بین المللی سینما حقیقت و جشنواره حسنات اصفهان نیز حضور داشته و موفق به کسب جایزه گرفته و در نهمین جشنواره فیلم کوتاه و عکس اردیبهشت هرمزگان نیز در بخش مسابقه حضور داشته و در دو بخش کاندید دریافت جایزه گردیده است و در نهمین جشنواره فیلم کوتاه و مستند رضوی نیز موفق به دریافت جایزه و دیپلم افتخار گردیده است . بیشتر آثار فیلم کوتاه و مستند هوشنگ میرزایی تاکنون در جشنواره های داخلی و خارجی حضور چشمگیر و موفقیت آمیزی داشته است و فیلم با خدا می‌رقصم او نیز به بخش مسابقه سی و یکمین جشنواره بین المللی فیلم کوتاه تهران نیز راه پیدا گرده است.

 

 

درج شده توسط : امین آزادبخت (مدیر سایت )

دیدگاه ها

نورعلی ازسنندج در گفته :

باسلام خدمت جناب آقای هوشنگ میرزایی .

ضمن عرض تبریک خدمت شما وتمام کوهدشتی های عزیز امیدوارم همیشه پیروزباشید .

درضمن اگه امکان داره بامن تماس بگیر چون هر چی به اون شماره ای که به دادید زنگ میزنم به نتیجه نمیرسم

باتشکر

[پاسخ]

محمود مهکی در گفته :

احسنت میرزایی

[پاسخ]

بقاع نیوز در گفته :

خدا روشکر به خاطر خلقت بعضی از مردانت که امام راستین(ع) آن را برترین بندگانت معرفی نمود.

[پاسخ]

هوشنگ میرزایی در گفته :

من خاک پای همه همشهری های عزیزم هستم و دست مهربان و هنرمند و پر از مهر جناب آقای آزادبخت را که دغدغه توسعه فرهنگی و اجتماعی شهرمان را دارد روزی هزار بار می بوسم .

[پاسخ]

سیدنورعالی جعفری در گفته :

این موفقیت ها رو به شما هنرمند عزیز و سایر همشهریان بزرگوارم تبریک عرض می نمایم . امید است در تمام مراحل زندگی موفق باشید

[پاسخ]

بیان دیدگاه !

نام :
رایانامه :