کد خبر : 5820
تاریخ انتشار : ۲ تیر ۱۳۹۱ - ۱۳:۲۲
نسخه چاپی نسخه چاپی
تعداد بازدید 88 بازدید

آقا محمدی : تحریم‌ها اعمال شود؛ مذاکرات کارشناسی استانبول باید لغو شود

به گزارش میرملاس نیوز ؛ ابراهیم آقامحمدی عضو کميسيون امنيت‌ملي مجلس شوراي اسلامي گفت: درصورت اعمال تحريم‌هاي نفتي اتحاديه اروپا عليه ايران در اول‌ژوئن، مذاکرات کارشناسي ايران و 1+5 در سوم‌ ژوئن استانبول بايد لغو شود.

ابراهيم آقامحمدي نماينده مردم خرم آباد در مجلس شوراي اسلامي درگفتگو با  باشگاه خبرنگاران، با اشاره به مذاکرات مسکو گفت: گروه 1+5 در تلاش است تا در اين مذاکرات ايران را از حق قانوني خود که در ان پي تي ذکر شده است محروم کند و با طولاني‌کردن مذاکرات درصددند جلوي پيشرفت ايران را بگيرند.

وي افزود: 1+5 درتلاش است تا با وعده هاي خلاف درباره تأمين سوخت مورد‌نياز جمهوري اسلامي، مذاکره را تنها براي مذاکره ادامه بدهد تا براي خود وقت بخرد.

اين عضو کميسيون‌امنيت‌ملي خاطرنشان کرد: ما به کارخود ادامه داده و منتظر نتيجه نهايي مذاکرات نمي مانيم اما مذاکرات کارشناسي را براي جلوگيري از بهانه‌جويي‌هاي غرب مضر نمي‌دانيم.

آقامحمدي با اشاره به اينکه جمهوري اسلامي ايران تا زمان به رسميت شناخته‌شدن حق خود غني‌سازي را ادامه مي‌دهد، افزود: در صورتي که غرب تهديدهاي خود مبني بر اعمال تحريم هاي نفتي جديد را به طور عملي کند، مذاکرات کارشناسي نيز لغو مي شود.

وي افزود: اعمال تحريم هاي بيشتر عليه جمهوري اسلامي منافع غرب را نيز به‌خطر انداخته و آنها را متضرر مي کند، اما اگر آنها بخواهند تحريم‌ها را دنبال کنند مذاکرات بايد لغو شوند.

درج شده توسط : امین آزادبخت (مدیر سایت )

بیان دیدگاه !

نام :
رایانامه :