کد خبر : 58316
تاریخ انتشار : ۲۲ مهر ۱۳۹۳ - ۱۲:۰۰
نسخه چاپی نسخه چاپی
تعداد بازدید 182 بازدید

کدام کتب برای تعبیر خواب اعتبار دارند؟

  یک کارشناس مسائل مذهب درباره انواع خواب و تعبیر آنها گفت: زمانی که انسان براساس اشتغالات ذهنی و خستگی به خواب می‎رود، احتمال دیدن افعال روزمره در خواب وی وجود دارد و چنین رویایی تعبیر خاصی نخواهد داشت. به گزارش میرملاس به نقل از ایسنا حجت‎الاسلام درویش‎پور، منطقه لرستان با بیان این مطلب اظهار […]

1322923656

 

یک کارشناس مسائل مذهب درباره انواع خواب و تعبیر آنها گفت: زمانی که انسان براساس اشتغالات ذهنی و خستگی به خواب می‎رود، احتمال دیدن افعال روزمره در خواب وی وجود دارد و چنین رویایی تعبیر خاصی نخواهد داشت.

به گزارش میرملاس به نقل از ایسنا حجت‎الاسلام درویش‎پور، منطقه لرستان با بیان این مطلب اظهار کرد: یکی دیگر از انواع خواب، رویای صادقانه است که حتماً لازم نیست که فرد خواب‌دیده انسان خوبی باشد.

درویش‎پور اضافه کرد: بعضی از خواب‎ها نیز آشفته بوده و رویاهایی که انسان بدون طهارت باطنی آن را ببیند، تعبیری نخواهد داشت.

این کارشناس مسائل مذهبی ادامه داد: هر چه انسان صادق باشد، تعبیر خواب وی دقیق‎تر و نزدیک‎تر خواهد بود.

وی یادآور شد: تعبیر به معنی “عبور” است و انسانی که قصد دانستن تعبیر خواب خود را دارد و در واقع می‎خواهد از ظاهر رویایی که دیده عبور کرده و به معنای اصلی آن برسد.

 درویش‎پور اظهار کرد: تعبیر خواب از زمان گذشته تاکنون ادامه دارد و خواب‎های حضرت یوسف(ع) و حضرت ابراهیم(ع) مصداقی بر این ادعاست.

 این کارشناس مسائل مذهبی تصریح کرد: حضرت یعقوب(ع) به حضرت یوسف(ع) می‎فرمایند که خواب خود را برای برادرانت تعبیر نکن.

 وی با تأکید بر این‌که «تعبیرکننده خواب بسیار مهم است» خاطرنشان کرد: تعبیر خواب‎های امام صادق(ع)، علامه مجلسی و ابن سیرین از مجموعه تعابیری هستند که می‎توان به آنها مراجعه و خواب خود را تعبیر کرد.

 درویش‎‎پور گفت: خواب مضابه توسط دو نفر متفاوت، تعبیری کاملاً جداگانه دارد چرا که نفس انسانی، استعدادها، ظرفیت و دینداری انسان‎ها با یکدیگر متفاوت و در تعبیر خواب موثر است.

 این کارشناس مسائل مذهبی اضافه کرد: برخی افراد در صبح و طی روز خوابشان به درستی تعبیر می‎شود و در برخی دیگر هم خوابشان درست درنمی‎آید و این بستگی به افراد و پایبندی آنها به شریعت دارد.

 

 

درج شده توسط : امیرحسین آزادبخت " سرویس خبر میرملاس "

بیان دیدگاه !

نام :
رایانامه :