کد خبر : 58447
تاریخ انتشار : ۲۳ مهر ۱۳۹۳ - ۲۰:۰۸
نسخه چاپی نسخه چاپی
تعداد بازدید 94 بازدید

۳۸۲ هزار هکتار از اراضی کشاورزی لرستان زیر کشت پائیزه می‌رود

  مدیر زراعت جهاد کشاورزی لرستان گفت: امسال ۳۸۲ هزار و ۵۰۰ هکتار از اراضی کشاورزی استان زیر کشت پائیزه می رود که پیش بینی می شود ۶۳۷ هزار تن تولید گندم، جو و کلزا در استان داشته باشیم. به گزارش میرملاس به نقل از تسنیم کیانوش حمیدیان ، اظهار کرد: کشت پاییزه گندم و […]

139301181405514282480423

 

مدیر زراعت جهاد کشاورزی لرستان گفت: امسال ۳۸۲ هزار و ۵۰۰ هکتار از اراضی کشاورزی استان زیر کشت پائیزه می رود که پیش بینی می شود ۶۳۷ هزار تن تولید گندم، جو و کلزا در استان داشته باشیم.

به گزارش میرملاس به نقل از تسنیم کیانوش حمیدیان ، اظهار کرد: کشت پاییزه گندم و جو در استان لرستان  آغاز شده است و در مناطق سردسیر تا اواخر آبان و مناطق گرمسیر مانند پلدختر و کوهدشت تا اوایل آذر هم ادامه دارد و پیش بینی می شود حداقل 450هزار تن تولید  گندم داشته باشیم.

وی افزود: نیاز گندم داخل استان همیشه تامین شده است ومصرف داخل استان حدود 290 هزار تن است و با توجه به تولید 450هزار تن گندم در استان ما بقی به خارج استان فرستاده می شود.

مدیر زراعت جهاد کشاورزی لرستان گفت: حدود 60هزار هکتار از اراضی گندم استان به صورت آبی و195هزار هکتاراراضی بصورت دیم کشت می شود .

حمیدیان تصریح کرد: سطح اراضی آبی ودیم پاییزه جو در استان به ترتیب  7هزار هکتار و118هزار هکتار است که پیش بینی می شود 180هزار تن برداشت جو در استان داشته باشیم .

مدیرزراعت سازمان جهاد کشاورزی لرستان در موردمیزان سرانه مصرف جودر استان گفت: باتوجه به اینکه لرستان استانی دامپرور است این مقدارتولید نیاز داخل استان را برآورده می کند لذا درزمینه تولید جو خود کفا هستیم.

وی بیان کرد: با تدارکاتی که در زمینه بذر اصلاح شده و کود شیمیایی دیده شده است 382 هزار و 500 هکتار از اراضی کشاورزی استان زیر کشت می رود که پیش بینی می شود  637 هزار تن تولید گندم، جو وکلزا درسطح استان داشته باشیم.

حمیدیان در رابطه با کشت دانه های روغنی و کلزا در استان اظهار کرد: کشت کلزا در مناطق سردسیر به اتمام رسیده است اما  در مناطق گرمسیر هنوز ادامه دارد بنابراین  در سطح 2500 هکتار اراضی کشت دانه های روغنی و کلزا داریم که برآورد می شود حدود 7 هزار تن برداشت محصول داشته باشیم.

 

 

درج شده توسط : امیرحسین آزادبخت " سرویس خبر میرملاس "

دیدگاه ها

کشاورز فرخ اباد در گفته :

آقای حمیدیان این همه شعار پشتیبانی از کشاورزان کی عملی خواهد شد وچرا تسهیلاتی که به اصطلاح به کشاورزان میدهید هنوز کسی به عینه لمس ودریافت ننموده است مثلا کود شیمایی سفیدی که به کشاورز میدهید مبلغ دو هزار با بازار ازاد تفاوت داره وخود بخوان این حدیث مفصل را//////////////////////////

[پاسخ]

رسول میرزاییان در گفته :

با این حمایتی که از کشاورز میشه قطعاً تولید امسال از پارسال کمتر است

[پاسخ]

بیان دیدگاه !

نام :
رایانامه :