کد خبر : 58539
تاریخ انتشار : ۲۴ مهر ۱۳۹۳ - ۱۳:۲۹
نسخه چاپی نسخه چاپی
تعداد بازدید 488 بازدید

بیش از دو هزار هیات مذهبی در لرستان ثبت شده است

  مدیر کل تبلیغات اسلامی لرستان با اشاره به فعالیت 80 هزار هیات مذهبی در کشور گفت: بیش از دو هزار هیات مذهبی نیز در لرستان ثبت شده است. به گزارش میرملاس به نقلف از ایرنا حجت الاسلام سعید مهدوی امین افزود: به طور قطع تعداد هیات های مذهبی استان بسیار بیشتر از این میزان […]

81351074-6016694

 

مدیر کل تبلیغات اسلامی لرستان با اشاره به فعالیت 80 هزار هیات مذهبی در کشور گفت: بیش از دو هزار هیات مذهبی نیز در لرستان ثبت شده است.

به گزارش میرملاس به نقلف از ایرنا حجت الاسلام سعید مهدوی امین افزود: به طور قطع تعداد هیات های مذهبی استان بسیار بیشتر از این میزان است که باید برای ثبت و اخذ مجوز اقدام نمایند.

به با اشاره به اینکه در هر دو هزار و700 روستای استان یک هیات وجود دارد که این میزان آمار هیات های مذهبی استان را افزایش می دهد گفت: فراخوانی در خصوص پیگیری هیاتها برای ثبت و اخذ مجوز صادر خواهد شد.

وی ادامه داد: سازمان تبلیغات اسلامی حمایت، هدایت و نظارت هیاتهای مجوز دار را به صورت جدی دنبال می کند به نحوی که شنبه هفته آینده 260 نفر از مسوولان و مداحان هیاتهای ثبت شده ، عازم سفر زیارتی مشهد مقدس می شوند.

وی همچنین با اشاره به فرا رسیدن ماه محرم و آغاز مراسم عزاداری هیاتها همانند سالهای گذشته افزود: در سالهای اخیر تنش و درگیری در این مراسم وجود نداشته و لرستان از موفق ترین استانها در راستای برگزاری مراسم محرم و صفر بوده است.

حجت الاسلام امین همچنین به ساماندهی مداحان زن استان اشاره کرد و گفت: گردهمایی روحانیون، هیاتها، مداحان و مبلغات استان برگزتر و سیاست های مرتبط نیز به آنان ابلاغ خواهد شد.

 

 

درج شده توسط : امیرحسین آزادبخت " سرویس خبر میرملاس "

بیان دیدگاه !

نام :
رایانامه :