کد خبر : 58617
تاریخ انتشار : ۲۶ مهر ۱۳۹۳ - ۱۲:۵۴
نسخه چاپی نسخه چاپی
تعداد بازدید 56 بازدید

۱۲۰ اثر به دبیرخانه همایش سراسری کله باد در لرستان ارسال شد

  رییس جهاددانشگاهی لرستان گفت: ۱۲۰ اثر از سراسر کشور به دبیرخانه این همایش واقع در جهاد دانشگاهی لرستان ارسال شده است. به گزارش میرملاس به نقل از ایرنا سیدعلی نادر دهقانی روز شنبه در جمع خبرنگاران از برگزاری همایش سراسری کله باد روز۲۹ مهر در خرم آباد خبر داد و افزود: این همایش با […]

81352890-6019739

 

رییس جهاددانشگاهی لرستان گفت: ۱۲۰ اثر از سراسر کشور به دبیرخانه این همایش واقع در جهاد دانشگاهی لرستان ارسال شده است.

به گزارش میرملاس به نقل از ایرنا سیدعلی نادر دهقانی روز شنبه در جمع خبرنگاران از برگزاری همایش سراسری کله باد روز۲۹ مهر در خرم آباد خبر داد و افزود: این همایش با هدف شناسایی هرچه بیشتر، تبیین، معرفی و بازگویی عناصر ادبیات لرستان و طرح ویژگی های موثر، کارآمد و مفیدی که ادبیات لرستان دارد برگزار می شود.

وی با اشاره به اینکه لرستان در حوزه محیطی، منابع انسانی و فرهنگ مظلوم است، ادامه داد: این حوزه ها بکر و دست نخورده بوده و ادبیات لرستان نیز به رغم پرباری و استحکام ادبی ، به صورت ویژه مورد توجه قرار نگرفته است.

وی تصریح کرد: انتظار می رود محققان زبان در این زمینه فعالیت و اظهار نظر کنند تا این امر مقدمه ای در خصوص معرفی ادبیات بومی لرستان به ایران و جهان باشد.

رییس جهاد دانشگاهی لرستان با اشاره به این که این همایش با استقبال مطلوب هم استانی ها به ویژه لرستانی های خارج از استان مواجه شده، گفت: لرستانی های مقیم خارج از کشور، تماس هایی داشته و مقالاتی هم به دبیرخانه ارسال کرده اند که متاسفانه امکان دعوت و حضور این افراد در همایش وجود ندارد.

ادبیات لرستان گستره لکی، لری و بختیاری را شامل می شود که همه شهرستان های استان را دربر می گیرد.

 

 

درج شده توسط : امیرحسین آزادبخت " سرویس خبر میرملاس "

دیدگاه ها

بابک در گفته :

سلام باتشکر از دوستان جهاد دانشگاهی که نسبت به فرهنگ بومی استان دغدغه دارند
لطفا مکان همایش رو هم اعلام کنید

بیان دیدگاه !

نام :
رایانامه :