کد خبر : 58620
تاریخ انتشار : ۲۶ مهر ۱۳۹۳ - ۱۲:۵۹
نسخه چاپی نسخه چاپی
تعداد بازدید 66 بازدید

رتبه نخست را امسال در ثبت اشیاء تاریخی در کشور کسب کردیم

  لرستان با به ثبت رساندن بیش از 2400 شی تاریخی، از نظر ثبت آثار تاریخی رتبه اول را کسب کرده است. به گزارش میرملاس به نقل از باشگاه خبرنگاران رامین ابراهیمی معاون میراث فرهنگی لرستان درخصوص کسب رتبه نخست این استان در ثبت اشیاء تاریخی  گفت:در سال‌جاری با ثبت 2400 شی تاریخی توانستیم رتبه […]

2673472_195

 

لرستان با به ثبت رساندن بیش از 2400 شی تاریخی، از نظر ثبت آثار تاریخی رتبه اول را کسب کرده است.

به گزارش میرملاس به نقل از باشگاه خبرنگاران رامین ابراهیمی معاون میراث فرهنگی لرستان درخصوص کسب رتبه نخست این استان در ثبت اشیاء تاریخی  گفت:در سال‌جاری با ثبت 2400 شی تاریخی توانستیم رتبه نخست را در کشور کسب کنیم و تلاشمان در این زمینه همچنان ادامه دارد.
 
ابراهیمی ادامه داد: از ابتدای فعالیت میراث استان تاکنون بالغ بر 12000 هزار شی تاریخی به ثبت ملی رسیده است که تمامی این اشیاء با ارزش با نام استان لرستان به ثبت رسیده است. 

وی افزود: اشیایی نظیر مفرغ، سفالینه‌های منقوش‌دار، سکه، اشیا، برنجی، اشیاء مردم شناسی و اشیاء فلزی  از جمله آثار به ثبت رسیده هستند.

 

درج شده توسط : امیرحسین آزادبخت " سرویس خبر میرملاس "

دیدگاه ها

برادری در گفته :

دوست عزیز ثبت کردن سهل است نگهداری اهمیت دارد

[پاسخ]

محمود مهکی در گفته :

امیه است این آثار در موزه لرستان ساکن شوند

[پاسخ]

محمود مهکی در گفته :

امید است این آثار در موزه لرستان ساکن شوند

[پاسخ]

کمیر در گفته :

همه این آثار متعلق به دوره ایلامیان باستان نیاکان قوم لر می باشند. از سایت خوب میر ملاس خواهش دارم که نوشته ها و تحقیقات بررسی های انجام شده را در ارتباط با آثار باستانی لرستان که طبق نظر اکثر باستان شناسان در دنیا منحصر بفرد هستند را منتشر بفرمایید . باسپاس فراوان

[پاسخ]

بیان دیدگاه !

نام :
رایانامه :