کد خبر : 58762
تاریخ انتشار : ۲۷ مهر ۱۳۹۳ - ۱۹:۴۴
نسخه چاپی نسخه چاپی
تعداد بازدید 192 بازدید

کورانی فر : استقبال لرستانی های مقیم خارج از کشور برای سرمایه گذاری در استان / لرستان، مهیای سرمایه گذاری خارجی است

    به گزارش میرملاس نیوز ؛  دبير شوراي امور ايرانيان خارج از كشور استان لرستان در گفتگو با خبرنگاران عنوان كرد: خوشبختانه با رويكرد چشمگير دولت يازدهم در خصوص ايجاد زمينه هاي ورود ايرانيان خارج از كشور به منظور توسعه  و رونق فرهنگي اقتصادي ايران و از سوي ديگر تسهيل امور مربوط به آنان، […]

 

_MG_1891

 

به گزارش میرملاس نیوز ؛  دبير شوراي امور ايرانيان خارج از كشور استان لرستان در گفتگو با خبرنگاران عنوان كرد: خوشبختانه با رويكرد چشمگير دولت يازدهم در خصوص ايجاد زمينه هاي ورود ايرانيان خارج از كشور به منظور توسعه  و رونق فرهنگي اقتصادي ايران و از سوي ديگر تسهيل امور مربوط به آنان، در لرستان نيز زمينه هاي سرمايه گذاري خارجي با همت لرستاني هاي مقيم كشورهاي خارجي فراهم شده است و این مساله مورد توجه و استقبال آنان قرار گرفته است.

« صيدعلي كوراني فر» با اشاره به اثرگذاري رسانه اي مثبت برگزاري نخستين جلسه شوراي امور ايرانيان خارج از كشور استان لرستان به رياست استاندار محترم و پيگيري هاي مجدانه وي در اين خصوص،‌ افزود: به دنبال برگزاري نخستين جلسه شورا و معرفي كميته هاي تشكيل دهنده، به طور رسمي فعاليت دبيرخانه شوراي ايرانيان خارج از كشور در لرستان آغاز شده است.

وی توضیح داد: این کمیته ها شامل کمیته حقوقی، اقتصادی، علمی-آموزشی و فرهنگی  رسانه ای هستند که روسای آنها و دبیران شان به صورت رسمی معرفی شده اند و مقرر است با تشکیل جلسات داخلی و اعلام آرا و پیشنهادات به دبیرخانه شورا در روند فعالیت های قابل انجام حضور داشته باشند.

معاون استاندار لرستان ادامه داد: يقينا در اين مسير مهم ترين مساله شناسايي لرستاني هاي مقيم كشورهاي خارجي و بررسي سوابق شغلي-اقتصادي آنها و برقراري رابطه جهت دعوت از آنها براي حضور در لرستان است. اتفاقي كه به صورت يكپارچه در سراسر ايران در حال انجام است و ما نيز در اين خصوص علاوه بر تلاش هاي ملي و پيگيري هاي شوراي عالي، به صورت استاني نيز به موضوع ورود كرده ايم و  از طريق وزارت امور خارجه و مديريت كل امور  ايرانيان خارج از كشور،‌ مكاتبه و رايزني هاي حضوري را انجام داده ايم.

دبير شوراي امور ايرانيان خارج از كشور استان با بيان اينكه تعداد 4536 نفر لرستاني مقيم كشورهاي خارجي شناسايي شده اند،‌ اظهار كرد: البته نمي توان به شناسايي اوليه اكتفا كرد؛ از اين رو با برقراري رابطه با سفارتخانه هاي جمهوري اسلامي ايران در كشورهاي خارجي به دنبال آن هستيم تا با هم استاني هايمان در سراسر دنيا ارتباط ايجاد كنيم. بر اساس برآوردهای اولیه ما، تعداد 250 نفر از لرستانی ها دارای فعالیت اقتصادی در خارج از ایران هستند که بررسی های ما برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص آن دسته از لرستانی های دارای فعالیت اقتصادی قابل توجه، همچنان ادامه دارد.

كوراني فر با بيان اينكه خوشبختانه فضاي جاري كشور و مديران ارشد استاني آماده پذيرش حضور لرستاني ها در شوراي ايرانيان هستند و در اين رهگذر از هيچ تلاشي فروگذار نمي كنند،‌اضافه كرد:‌ تلاش خواهيم كرد امنيت اجتماعي ، رواني و سرمايه گذاري حضور هم استاني هاي مان را در لرستان به طور مطلوبي تامين كنيم و گواه اين مطلب هم مراجعه علاقمندانه و پيگيرانه تني چند از لرستاني هاي مقيم كشورهاي هلند و آمريكا به استانداري لرستان جهت مشاركت در انجام پرو‍ژه هاي استاني است كه مسلما اعتمادسازي انجام شده و بهره مندي از روحيه زادگاه دوستي آنان، نتايج خوبي در توسعه استان برجاي خواهد گذاشت.

وی تصریح کرد: لرستان امروز با نرخ بالای بیکاری و سرانه پایین درآمد مردم نیازمند اقدامات اساسی اقتصادی در حوزه سرمایه گذاری است و همانطور که بارها استاندار محترم لرستان نیز مطرح کرده اند، چاره کار حضور بخش خصوصی و سرمایه گذاری های متعدد در لرستان است.  لرستانی های زیادی هستند که سالهاست بنا به دلایل مختلف به لرستان سفر نکرده اند و لازم است با اعتمادسازی و روی باز به استقبال و دعوت آنان برویم و از موقعیت مناسب ایجاد شده در دولت جدید نهایت بهره را برای توسعه استان و معرفی چهره فرهنگی لرستان ببریم و  به گفته ریاست محترم جمهور در سراسر دنیا به موضوع « ایران هراسی» خاتمه دهیم.

دبير شوراي ايرانيان خارج از كشور استان لرستان، بيان كرد: در اين رهگذر و از آنجا كه اطلاعات ما باید تکمیل و به روز رسانی شود،  نياز است همگي در راستاي  كامل شدن بانك اطلاعاتي لرستاني ها همكاري كنيم و اگر افراد، قوم، خويش يا آشنايي را مي شناسيم كه در خارج از ايران زندگي مي كنند و علاقمند به ايجاد روابط اقتصادي فرهنگي با زادگاهشان هستند به دبيرخانه شوراي امور ايرانيان، مستقر در استانداري لرستان،‌ معاونت توسعه مديريت و منابع انساني راهنمایی و معرفی کنیم.

کورانی فر افزود: در راستای تسهیل برقراری ارتباط لرستانی های مقیم خارج از کشور از طریق فضای مجازی،  آدرس اینترنتی lorestanhouse.ir   که به تازگی راه اندازی شده است، در روزهای آینده پذیرای حضور آنان خواهد بود و در این فضا نیز مشارکت فعالانه خواهیم داشت تا علاوه بر شناسایی افراد، زمینه های سرمایه گذاری و ظرفیت های موجود نیز معرفی شوند و آماده پاسخگویی به پرسش های مطرح شده در سایت خواهیم بود.

دبیر شورای امور ایرانیان خارج از کشور، ادامه داد: در نظر است طبق هماهنگی های به عمل آمده در سال آتی همایش سرمایه گذاری لرستانی های مقیم خارج کشور در خرم آباد برگزار شود و تقویم اجرایی دبیرخانه شورا نیز بر اساس برگزاری هرچه غنی تر و باشکوه تر این همایش قرار گرفته است.

گفت وگو از : آتوسا رحمتی 

 

درج شده توسط : امین آزادبخت (مدیر سایت )

دیدگاه ها

ناشناس در گفته :

انشالله این کمیته ها مثله انجمن مقیم تهران نشوند. البته اول مشکل لرستان هراسی باید حل کرد،بعد به فکر ایران هراسی باشیم. خیلی از سرمایه گذاران داخلی لرستانی هستند که در استان های دیگر سرمایه گذاری می کنند. حتی خیلی از مسئولین و دلسوزان استان که در حال فعالیت هم هستند در استان های دیگر سرمایه گذاری کرده اند. بنظر میرسد که میرملاس از هم اکنون تبلیغات نمایندگی مجلس شروع کرده است، در حالی که باید کاملا بی طرف باشد. آقای کورانی فر بنده که افتخار شاگردی شما رو داشته ام ایا تا به حال به سایتی که راه اندازی کرده اید مشاهده کرده اید؟؟؟؟. یه سرمایه گذار خارجی به کدوم قسمت سایت باید مراجعه نماید؟؟؟جالب اینجاست یک صفحه می باشد و اونم یک جمله نوشته که: بهره مندی از ظرفیت های داخلی بر اساس سیاست های اقتصاد مقاومتی…..بنظر میرسد این یکسری تبلیغات است که اشتباست. و هدف توسعه نیست.

[پاسخ]

کشاورز پاسخ در تاريخ چهارشنبه ۳۰ مهر , ۱۳۹۳ ۰۲:۰۲:

راه اندازی غرور افرین سایت lorestanhousei را به تمامی لرستانی های مقیم خارج از کشور تبریک گفته و زحمت دلسوزانه مسئولین استانی در راه اندازی سایت مورد نظر را صمیمانه ارج نهاده و دعای خیرمان را بدرقه راهشان می نمایم. امید است با راه اندازی سایت های دیگر هرچه سریع تر از دیار مردمان رنج دیده و محرومیت کشیده لرستان فقر زدایی شده و لرستانی شکوفا و پرشورو نشاط را شاهد باشیم.

[پاسخ]

بیان دیدگاه !

نام :
رایانامه :