کد خبر : 58762
تاریخ انتشار : ۲۷ مهر ۱۳۹۳ - ۱۹:۴۴
نسخه چاپی نسخه چاپی
تعداد بازدید 190 بازدید

کورانی فر : استقبال لرستانی های مقیم خارج از کشور برای سرمایه گذاری در استان / لرستان، مهیای سرمایه گذاری خارجی است

    به گزارش میرملاس نیوز ؛  دبیر شورای امور ایرانیان خارج از کشور استان لرستان در گفتگو با خبرنگاران عنوان کرد: خوشبختانه با رویکرد چشمگیر دولت یازدهم در خصوص ایجاد زمینه های ورود ایرانیان خارج از کشور به منظور توسعه  و رونق فرهنگی اقتصادی ایران و از سوی دیگر تسهیل امور مربوط به آنان، […]

 

_MG_1891

 

به گزارش میرملاس نیوز ؛  دبیر شورای امور ایرانیان خارج از کشور استان لرستان در گفتگو با خبرنگاران عنوان کرد: خوشبختانه با رویکرد چشمگیر دولت یازدهم در خصوص ایجاد زمینه های ورود ایرانیان خارج از کشور به منظور توسعه  و رونق فرهنگی اقتصادی ایران و از سوی دیگر تسهیل امور مربوط به آنان، در لرستان نیز زمینه های سرمایه گذاری خارجی با همت لرستانی های مقیم کشورهای خارجی فراهم شده است و این مساله مورد توجه و استقبال آنان قرار گرفته است.

« صیدعلی کورانی فر» با اشاره به اثرگذاری رسانه ای مثبت برگزاری نخستین جلسه شورای امور ایرانیان خارج از کشور استان لرستان به ریاست استاندار محترم و پیگیری های مجدانه وی در این خصوص،‌ افزود: به دنبال برگزاری نخستین جلسه شورا و معرفی کمیته های تشکیل دهنده، به طور رسمی فعالیت دبیرخانه شورای ایرانیان خارج از کشور در لرستان آغاز شده است.

وی توضیح داد: این کمیته ها شامل کمیته حقوقی، اقتصادی، علمی-آموزشی و فرهنگی  رسانه ای هستند که روسای آنها و دبیران شان به صورت رسمی معرفی شده اند و مقرر است با تشکیل جلسات داخلی و اعلام آرا و پیشنهادات به دبیرخانه شورا در روند فعالیت های قابل انجام حضور داشته باشند.

معاون استاندار لرستان ادامه داد: یقینا در این مسیر مهم ترین مساله شناسایی لرستانی های مقیم کشورهای خارجی و بررسی سوابق شغلی-اقتصادی آنها و برقراری رابطه جهت دعوت از آنها برای حضور در لرستان است. اتفاقی که به صورت یکپارچه در سراسر ایران در حال انجام است و ما نیز در این خصوص علاوه بر تلاش های ملی و پیگیری های شورای عالی، به صورت استانی نیز به موضوع ورود کرده ایم و  از طریق وزارت امور خارجه و مدیریت کل امور  ایرانیان خارج از کشور،‌ مکاتبه و رایزنی های حضوری را انجام داده ایم.

دبیر شورای امور ایرانیان خارج از کشور استان با بیان اینکه تعداد ۴۵۳۶ نفر لرستانی مقیم کشورهای خارجی شناسایی شده اند،‌ اظهار کرد: البته نمی توان به شناسایی اولیه اکتفا کرد؛ از این رو با برقراری رابطه با سفارتخانه های جمهوری اسلامی ایران در کشورهای خارجی به دنبال آن هستیم تا با هم استانی هایمان در سراسر دنیا ارتباط ایجاد کنیم. بر اساس برآوردهای اولیه ما، تعداد ۲۵۰ نفر از لرستانی ها دارای فعالیت اقتصادی در خارج از ایران هستند که بررسی های ما برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص آن دسته از لرستانی های دارای فعالیت اقتصادی قابل توجه، همچنان ادامه دارد.

کورانی فر با بیان اینکه خوشبختانه فضای جاری کشور و مدیران ارشد استانی آماده پذیرش حضور لرستانی ها در شورای ایرانیان هستند و در این رهگذر از هیچ تلاشی فروگذار نمی کنند،‌اضافه کرد:‌ تلاش خواهیم کرد امنیت اجتماعی ، روانی و سرمایه گذاری حضور هم استانی های مان را در لرستان به طور مطلوبی تامین کنیم و گواه این مطلب هم مراجعه علاقمندانه و پیگیرانه تنی چند از لرستانی های مقیم کشورهای هلند و آمریکا به استانداری لرستان جهت مشارکت در انجام پرو‍ژه های استانی است که مسلما اعتمادسازی انجام شده و بهره مندی از روحیه زادگاه دوستی آنان، نتایج خوبی در توسعه استان برجای خواهد گذاشت.

وی تصریح کرد: لرستان امروز با نرخ بالای بیکاری و سرانه پایین درآمد مردم نیازمند اقدامات اساسی اقتصادی در حوزه سرمایه گذاری است و همانطور که بارها استاندار محترم لرستان نیز مطرح کرده اند، چاره کار حضور بخش خصوصی و سرمایه گذاری های متعدد در لرستان است.  لرستانی های زیادی هستند که سالهاست بنا به دلایل مختلف به لرستان سفر نکرده اند و لازم است با اعتمادسازی و روی باز به استقبال و دعوت آنان برویم و از موقعیت مناسب ایجاد شده در دولت جدید نهایت بهره را برای توسعه استان و معرفی چهره فرهنگی لرستان ببریم و  به گفته ریاست محترم جمهور در سراسر دنیا به موضوع « ایران هراسی» خاتمه دهیم.

دبیر شورای ایرانیان خارج از کشور استان لرستان، بیان کرد: در این رهگذر و از آنجا که اطلاعات ما باید تکمیل و به روز رسانی شود،  نیاز است همگی در راستای  کامل شدن بانک اطلاعاتی لرستانی ها همکاری کنیم و اگر افراد، قوم، خویش یا آشنایی را می شناسیم که در خارج از ایران زندگی می کنند و علاقمند به ایجاد روابط اقتصادی فرهنگی با زادگاهشان هستند به دبیرخانه شورای امور ایرانیان، مستقر در استانداری لرستان،‌ معاونت توسعه مدیریت و منابع انسانی راهنمایی و معرفی کنیم.

کورانی فر افزود: در راستای تسهیل برقراری ارتباط لرستانی های مقیم خارج از کشور از طریق فضای مجازی،  آدرس اینترنتی lorestanhouse.ir   که به تازگی راه اندازی شده است، در روزهای آینده پذیرای حضور آنان خواهد بود و در این فضا نیز مشارکت فعالانه خواهیم داشت تا علاوه بر شناسایی افراد، زمینه های سرمایه گذاری و ظرفیت های موجود نیز معرفی شوند و آماده پاسخگویی به پرسش های مطرح شده در سایت خواهیم بود.

دبیر شورای امور ایرانیان خارج از کشور، ادامه داد: در نظر است طبق هماهنگی های به عمل آمده در سال آتی همایش سرمایه گذاری لرستانی های مقیم خارج کشور در خرم آباد برگزار شود و تقویم اجرایی دبیرخانه شورا نیز بر اساس برگزاری هرچه غنی تر و باشکوه تر این همایش قرار گرفته است.

گفت وگو از : آتوسا رحمتی 

 

درج شده توسط : امین آزادبخت (مدیر سایت )

دیدگاه ها

ناشناس در گفته :

انشالله این کمیته ها مثله انجمن مقیم تهران نشوند. البته اول مشکل لرستان هراسی باید حل کرد،بعد به فکر ایران هراسی باشیم. خیلی از سرمایه گذاران داخلی لرستانی هستند که در استان های دیگر سرمایه گذاری می کنند. حتی خیلی از مسئولین و دلسوزان استان که در حال فعالیت هم هستند در استان های دیگر سرمایه گذاری کرده اند. بنظر میرسد که میرملاس از هم اکنون تبلیغات نمایندگی مجلس شروع کرده است، در حالی که باید کاملا بی طرف باشد. آقای کورانی فر بنده که افتخار شاگردی شما رو داشته ام ایا تا به حال به سایتی که راه اندازی کرده اید مشاهده کرده اید؟؟؟؟. یه سرمایه گذار خارجی به کدوم قسمت سایت باید مراجعه نماید؟؟؟جالب اینجاست یک صفحه می باشد و اونم یک جمله نوشته که: بهره مندی از ظرفیت های داخلی بر اساس سیاست های اقتصاد مقاومتی…..بنظر میرسد این یکسری تبلیغات است که اشتباست. و هدف توسعه نیست.

کشاورز در گفته :

راه اندازی غرور افرین سایت lorestanhousei را به تمامی لرستانی های مقیم خارج از کشور تبریک گفته و زحمت دلسوزانه مسئولین استانی در راه اندازی سایت مورد نظر را صمیمانه ارج نهاده و دعای خیرمان را بدرقه راهشان می نمایم. امید است با راه اندازی سایت های دیگر هرچه سریع تر از دیار مردمان رنج دیده و محرومیت کشیده لرستان فقر زدایی شده و لرستانی شکوفا و پرشورو نشاط را شاهد باشیم.

بیان دیدگاه !

نام :
رایانامه :