کد خبر : 59175
تاریخ انتشار : ۳ آبان ۱۳۹۳ - ۲۲:۴۵
نسخه چاپی نسخه چاپی
تعداد بازدید 410 بازدید

زمین 3 روز به تاریکی فرو می‌رود؟!

    به گزارش میرملاس به نقل مهر: زمین از 21 تا 23 دسامبر ماه آینده ( 30 آذر تا 2 دی ماه ) به مدت سه روز در تاریکی مطلق فرو می رود، آیا این تاریکی مطلق به معنای پایان زندگی زمینیان است؟ آیا روزی که از سال های دور مبنی بر خاتمه یافتن زندگی […]

104773_929

 

 

به گزارش میرملاس به نقل مهر: زمین از 21 تا 23 دسامبر ماه آینده ( 30 آذر تا 2 دی ماه ) به مدت سه روز در تاریکی مطلق فرو می رود، آیا این تاریکی مطلق به معنای پایان زندگی زمینیان است؟ آیا روزی که از سال های دور مبنی بر خاتمه یافتن زندگی انسان ها و مهاجرت به سایر سیاره ها پیش بینی شده بود، در ماه آتی فرا خواهد رسید؟ آخر الزمان در ماه آینده فرا می رسد!

جملاتی که خواندید شایعات یا حقایقی است که در سایت های مختلفی نجومی و ستاره شناسی منتشر شده است مبنی بر اینکه در ماه دسامبر زمین به مدت 3 روز در تاریکی مطلق فرو می رود اما سرنوشت زمین پس از این 3 روز تاریکی چه خواهد شد؟ چرا زمین 3 روز در تاریکی مطلق فرو می رود؟ ناسا  نیز این جمله را تایید کرده اما به شکل دیگری!

کارشناسان ناسا معتقدند زمین در 21، 22  و 23  دسامبر در تاریکی ناشی از طوفانی های خورشیدی فرو خواهد رفت. “چارلز بولدن”، مدیر آژانس فضایی ناسا این خبر را تایید کرده و در ویدئوهایی که بر سایت ناسا قرار گرفته، شایعاتی مبنی بر پایان زندگی زمینیان را رد کرده  و اعلام داشته است:”زمین در تاریکی فرو می رود اما به دلیل طوفان های خورشیدی نه دلایلی مانند اخر الزمان بودن و …”

طوفان خورشیدی (یا طوفان مغناطیسی) پدیده انفجاری یا فورانی با منشا مغناطیسی در جو خورشید است که به آزاد شدن انرژی های فراوان می انجامد. به دلیل این پدیده، باد خورشیدی با سرعت و شدت بیشتری می وزد و ذرات باردار پر انرژی روانه منظومه شمسی می شوند که این ذرات به زمین رسیده و با میدان مغناطیسی بر هم کنش داشته و طوفان های خورشیدی را سبب می شوند. طوفان های خورشیدی باعت تیره شدن روز می شوند گویا شب هنگام فرا رسیده است.

طوفان خورشیدی می تواند باعث قطع شدن سیستم های ارتباطاتی، مختل شدن پروازها، حرکت کشتی ها، عملکرد ماهواره ها و حتی مختل شدن فعالیت فضانوردان  و … را در برداشته باشد. امریکا یکی از کشورهایی است که با بیشترین حجم طوفان های خورشیدی روبرو است و بنا به گزارش اداره ملی اقیانوسی و جوی آمریکا NOAA مخفف  (National Oceanic Association Administration) بیش از 1253 طوفان در بین سال های 1991 تا 2010 میلادی در امریکا به ثبت رسیده است که شدیدترین طوفان خورشیدی متعلق به کارینگتون بوده است.

اما این سازمان اعلام کرده است، پیش بینی دقیق اتفاقاتی که در این سه روز به وقوع خواهند پیوست بسیار دشوار است و نمی توان پیش بینی دقیقی را برای فعالیت های خورشیدی اعلام کرد.

 

 

درج شده توسط : امین آزادبخت (مدیر سایت )

دیدگاه ها

یک دانشگاهی در گفته :

بیشتر جنبه تبلیغاتی دارد
گرنگهدارمن آنست که من می دانم **** شیشه را دربغل سنگ نگه می دارد

[پاسخ]

ادینه در گفته :

سلام این شایعه سال کذشته هم منتشر شد و باعث استرس شدید خیلی ها شد.

[پاسخ]

در سوره یس به زیبایی می خوانیم:
هرگز خورشید و ماه به هم نمی رسند و شب بر روز سبقت نمی گیرد و همه در سپهری مشخص قرار دارند.

[پاسخ]

کوهدشتی پاسخ در تاريخ یکشنبه ۱۱ آبان , ۱۳۹۳ ۰۱:۲۸:

آقای امید طوفان خورشیدی و ماه گرفتگی و خورشید گرفتگی پدیده های علمی هستن و به هیچ عنوان به معنی رسیدن خورشید و ماه به هم و یا سبقت گرفتن شب بر روز نیستن ، و هزاران بار اتفاق افتاده و تناقضی با این آیه مبارکه قرآن نداره
جانمان فدای اسلام و قرآن

[پاسخ]

ناشناس در گفته :

ا بابرزکه بکه یه راس بو چم إ روژگار نامرد بوریم

[پاسخ]

بیان دیدگاه !

نام :
رایانامه :