کد خبر : 59469
تاریخ انتشار : ۱۱ آبان ۱۳۹۳ - ۱۱:۱۵
نسخه چاپی نسخه چاپی
تعداد بازدید 448 بازدید

شهرستان کوهدشت با کمبود پزشک مواجه است

  سرپرست شبکه بهداشت کوهدشت گفت: شهرستان کوهدشت با کمبود پزشک مواجه است. به گزارش میرملاس به نقل از فارس، طهماسب نظری شب گذشته در راستای خدمات‌رسانی به روستائیان و مناطق محروم گفت: 300 تا 350 قلم دارو در تعهد بیمه روستایی است و نباید در این راستا مشکلی وجود داشته باشد، زیرا ما هم […]

13930325000168_PhotoA

 

سرپرست شبکه بهداشت کوهدشت گفت: شهرستان کوهدشت با کمبود پزشک مواجه است.

به گزارش میرملاس به نقل از فارس، طهماسب نظری شب گذشته در راستای خدمات‌رسانی به روستائیان و مناطق محروم گفت: 300 تا 350 قلم دارو در تعهد بیمه روستایی است و نباید در این راستا مشکلی وجود داشته باشد، زیرا ما هم دارو را تهیه می‌کنیم، هم پول به اندازه کافی در اختیار واحدهای مربوطه قرار داده‌ایم، از این‌رو اگر از این پس مشکلی در خصوص کمبود دارو پیش بیاید مسئولان شهرستان مقصر هستند، نه استان از این‌رو مردم  باید در صورت کمبود دارو گزارش‌های مربوطه را به ما بدهند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی لرستان همچنین از بخشدار درب گنبد خواست در صورت قصور و کم کاری باید مستقیم با رئیس شبکه بهداشت ارتباط برقرار کند و از وی خدمات بخواهد.

وی گریزی به چگونگی حضور پزشکان در مراکز دولتی زد و افزود: ما در کوهدشت با کمبود پزشک مواجه هستیم، علی‌رغم اینکه ماهانه 7 تا 11 میلیون تومان حقوق به پزشکان پرداخت می‌کنیم، اما برای خدمات‌دهی به مناطق محروم استقبال نمی‌کنند و ما هم اختیار قانونی نداریم که با آنها برخورد کنیم.

سرپرست شبکه بهداشت کوهدشت ادامه داد: در آینده نزدیک با توجه به مرکز جدیدی که در کوهدشت راه‌اندازی می‌شود، هزینه ویزیت پزشک متخصص برای هر شهروند کوهدشتی 3 هزار و 500 تومان است، یعنی اینکه این مبلغ را شهروندان و مابقی هزینه را دولت به پزشک پرداخت می‌کند.

معاون بهداشتی علوم پزشکی استان لرستان که با حفظ سمت سرپرست شبکه بهداشت کوهدشت است، خاطر نشان کرد: پزشکان باید با وضع جدید کار کنند، مریض را خوب و با حوصله معالجه نمایند و در مورد داروهای تجویزی توضیحات کامل به بیمار بدهند.

این مسئول یاد آور شد: تا به حال حقوق پزشکان کم بود، اما امروز حقوق را افزایش داده‌ایم و از پزشک کار می‌خواهیم.

نظری تصریح کرد: تجهیز منازل پزشکان مناطق دور افتاده ضروری است و باید انجام شود و از طرفی در روستاها ارزیابی عملکرد بهداشتی باید صورت گیرد.

وی با انتقاد از وضعیت قبلی چشم پزشکان که در بیمارستان‌ها لنز را به صورت غیر مجاز و با قیمت کلان می‌فروختند، گفت: این لنز هم اکنون در داروخانه بیمارستان موجود است و مردم فقط 3درصد قیمت واقعی آن را پرداخت می‌کنند.

سرپرست شبکه بهداشت کوهدشت در بخش دیگری از سخنانش بیان کرد: سرانه وقتی زیاد می‌شود، باید مردم مزه آن را بچشند.

نظری گفت: مردم نسبت به قبل بیش از دو و نیم برابر به مراکز درمانی مراجعه می‌کنند، علت این است که هزینه‌ها خیلی پایین آمده و مردم نیز با هر وضعیت مالی به درمان خود اقدام می‌کنند.

وی در پایان یاد آور شد: جهت تامین دارو با بخش خصوصی قرارداد بسته‌ایم و آنها موظف هستند، تمام داروها را به  تمام مناطق برسانند در صورت کم کاری بلافاصله قرارداد مربوطه لغو و فرد دیگری جایگزین می‌شود.

 

 

درج شده توسط : امیرحسین آزادبخت " سرویس خبر میرملاس "

دیدگاه ها

ع.ر . از طرهان در گفته :

شمارابه خدا فکری به حال وضعیت بهداشتی شهر گراب هم بکنیدچه ازنظر پزشک وچه از نظر دارو ومسائل بهداشتی.فروش دارو چند برابر قیمت واقعی .فروش دارو با قیمت بسیار زیاد در مطب دکتر .استفاده باغات انار گراب از آب فاضلاب و . . . .

[پاسخ]

کارمند شبکه بهداشت ودرمان کوهدشت در گفته :

اولاً از کمکهایی که دولت مقتدر تدبیر وامید که بدون هیاهو وجنجال صادقانه وخالصانه در پی گره گشایی از معضلات چندین وچندساله بخش درمان است بسیار سپاسگزاریم که موج آن به شهرما نیز رسیده است .

عزیزان بلا تکلیفی دستگاه عظیم بهداشت ودرمان ومدیرت دوروز در هفته توسط معاونت محترم بهداشتی دانشگاه به هیچ وجه شایسته مردم عزیز کوهدشت نیست .رها شدن چندین مدیریت ازجمله ریاست بیمارستان که نزدیک 5سال است رییس به خودش ندیده ،ریاست شبکه بهداشت شهرستان .مرکز بهداشت وبه امان خداگذاشتن این شهر خود توهین به این مردم است وبه هیچ روی قابل دفاع وبخشش نیست. نیروهای انسانی که چندین سال سوء مدیریت را تجربه کرده اند به شکلی بی انگیزه ونا امید شده اند که بازگرداندن دستگاه به وضعیت 10سال پیش که از همه نظر همیشه رتبه های برتر استان از آن کوهدشت بود کار بسیار سخت وطاقت فرساست.
همین روزها که پس از مدت کوتاهی قلق آقای دکتر نظری دستشون اومده روال همون روال قبلی است.هیچ تغییری اساساً صورت نپذیرفته آقایانی که در راُس مدیریتدانشگاه علوم پزشکی هستند روز قیامت چه جوابی به شهدای این شهر دارند اینهمه بی مدیریتی و رها شدگی اداره برای چیست ؟؟؟؟به راستی منتظر چی هستند ؟ روز قیامت به شهدای دانشجوی پزشکی ما که نخبگان بی نظیری بودند ، همچون شهید اسماعیل هادیان ،شهید شهرام عباسی گراوند ، شهید صادق یارمحمدی که می توانستند هم اکنون پزشکانی قدرتمند باشند چه جوابی دارند بدهند؟ به راستی ناخالصی همسنگران این شهدا که هرکدام از این آقایان مدیر توانمند تر اگر نباشند کمتر نیستند چیست که هنوز نتوانسته اند تصمیم درستی درمورد این شهر بگیرند ؟ دکتر دینار ی -دکتر کرم یاری -دکتر امینی زاده -دکتر سهم الدینی- دکتر رضاسوری- دکتر اخویان- دکتر محمود سوری -دکتر محمودعلی امرایی- دکتر اردشیر سوری همه نیروهای توانمند طرفدار دولت تدبیر وامید هستند .که یکی از دیگری پاک تر هستند .چرا اینقدر مردم کوهدشت رو تحقیر می کنید ؟ تکلیفتان را با برنامه های تدبیر وامید روشن کنید.

[پاسخ]

احمد در گفته :

با سلام چرا در کوهدشت پزشکان متخصص در بیمارستان بیمار ویزیت نمی کنند فقط در مطب خود ویزیت میکنند ضمنا با وجود جمعیت زیاد شهرستان پزشک متخصص ناریم و
مردم باید به شهرستان های اطراف بروندپس مسولین با یسته وشایسته ی روی بنرها ی که سرتاسر شهرستان را می پوشاند کجایند

[پاسخ]

ع ..گراوند پاسخ در تاريخ سه شنبه ۱۳ آبان , ۱۳۹۳ ۱۱:۱۴:

به لطف دولت تدبیر وامید درمانگاه تخصصی شبکه بهداشت در بازارچه کوچه آزمایشگاه مسجدیان افتتاح شده وویزیت متخصص 3000تومان است

[پاسخ]

امير در گفته :

با سلام

به بيمارستان از نظر مديريت و تجهيز رسيدگي فرماييد تا مردم ان را لمس كنند روستا فداي سرت ما زير ساخت درمان نداريم بهداشت كه رها شده است

[پاسخ]

دردپنهان در گفته :

چشممان اب نمیخورد

[پاسخ]

کارمند شبکه بهداشت در گفته :

ما فکرمیکرد اگه جناب دکتر امرایی تشریفشون ببرن وضع بهتر میشه والا از وقتی جناب دکتر نظر یتشریفشون اوردن وضع بهداشت درمان خیلی بدتر شده بهتر مسولین فکری بحال این شهرستان بکنند

[پاسخ]

فرهنگي در گفته :

اي كاش مديران محترم سيستم هاي بهداشتي درماني در سرلوحه كار خود خطبه 74 امير المومنين (ع) را سرمشق خود قرار مي دادند.
علي (ع) سزاوارترين شخص براي خلافت بود و در اين امر ستم را بر خود روا مي داشت تا امور مسلمين را سامان دهد، اما مديران كنوني سيستم هاي بهداشتي درماني در تصاحب زر و زيور دنياي فاني با هم رقابت مي كنند و اصلاح در امور مردمي در يك شعار خلاصه شده است و به كلي فراموش شده است.

[پاسخ]

كارمند در گفته :

آقاي دكتر نظري مدير محترم و همه كاره معاونت بهداشتي و شبكه بهداشت و درمان شهرستان كوهدشت، شما كه از كمبود پزشك در مناطق محروم حرف مي زنيد ، تا چه حد توانسته ايد از پزشكاني كه در عرصه خدمت رساني حضور دارند ، جهت حل مشكلات بهداشتي و درماني مردم محروم شهرستان كوهدشت استفاده كنيد؟
اي كاش مديريت استفاده مناسب و درخور اين مردم مستضعف و كم توقع از پزشكان موجود وجود داشت، نبود پزشك در مناطق محروم پيشكشان باد.

[پاسخ]

اميدوارم دانشجويان پزشكي شهرستان كه تعدادشان هم كم نمي باشد زودتر در عرصه كار و خدمت قرار گيرند

[پاسخ]

كاش عمل مان هم مثل شعارمان زيبا بود بابا اين شبكه بهداشت اين بيمارستان تا كي بدون مدير ؟

[پاسخ]

بیان دیدگاه !

نام :
رایانامه :