کد خبر : 59534
تاریخ انتشار : ۱۱ آبان ۱۳۹۳ - ۱۸:۰۰
نسخه چاپی نسخه چاپی
تعداد بازدید 430 بازدید

نرخ بالای بیکاری موجب عقب نشینی سرمایه گذاران/ با ترحم نمی توان لرستان را توسعه داد

    به گزارش میرملاس نیوز، استاندار لرستان با بیان اینکه نرخ بالای بیکاری موجب عقب نشینی سرمایه گذاران می شود، گفت: متاسفانه برخی نخبگان استان فکر می کنند که نرخ بالای بیکاری می تواند بسترساز کمک بیشتر دولت باشد در حالیکه این موضوع تنها موجب ترحم مسئولان شده و با ترحم نمی توان لرستان […]

 

 

به گزارش میرملاس نیوز، استاندار لرستان با بیان اینکه نرخ بالای بیکاری موجب عقب نشینی سرمایه گذاران می شود، گفت: متاسفانه برخی نخبگان استان فکر می کنند که نرخ بالای بیکاری می تواند بسترساز کمک بیشتر دولت باشد در حالیکه این موضوع تنها موجب ترحم مسئولان شده و با ترحم نمی توان لرستان را توسعه داد.

 

هوشنگ بازوند ظهر یکشنبه در جلسه شورای لرستانیهای مقیم خارج از کشور با بیان اینکه فعالیت این شورا در استان به خوبی آغاز شده، اظهار داشت: در سایت ریاست جمهوری نیز لینک ایرانی های مقیم خارج از کشور فعال شده که تاکنون بخش عمده ای از مطالب لرستان نیز در این سایت منعکس شده است.

 

وی با بیان اینکه برای سال 94 برنامه ریزی هایی برای جذب سرمایه گذاری لرستانیهای مقیم خارج از کشور صورت گرفته، ادامه داد: در این راستا فعالیت کارشناسی برای برآورد رقم سرمایه گذاری در استان در حال انجام است که تا یکماه دیگر این رقم را نهایی و اعلام خواهیم کرد.

 

بخش خصوصی چندین برابر بخش دولتی در لرستان سرمایه گذاری کرد

 

استاندار لرستان با بیان اینکه این رقم با اتکا به سرمایه گذاری های بخش خصوصی برآورد شده و تصمیم نداریم سرمایه گذاری های دولتی را دخیل کنیم ادامه داد: در سال 93 اعتبارات عمرانی استان رقمی نزدیک به 325 میلیارد تومان بوده در حالیکه بخش خصوصی تنها در یک پروژه 330 میلیارد تومان در لرستان سرمایه گذاری کرده است.

 

بازوند با بیان اینکه در سالجاری بخش خصوصی چندین برابر بخش دولتی در لرستان سرمایه گذاری کرده است عنوان کرد: راه توسعه از مسیر سرمایه گذاری بخش خصوصی می گذرد و هدفگذاری خود در زمینه جذب این سرمایه گذاری را تا یکماه آینده مشخص خواهیم کرد.

 

وی با بیان اینکه در برآورد رقم سرمایه گذاری سهمی را برای سرمایه گذاری خارجی در نظر خواهیم گرفت ابراز امیدواری کرد که لرستانیهای مقیم خارج از کشور بتوانند این رقم را تحقق بخشند.

 

استاندار لرستان با اشاره به درخواست برگزاری پیش جلسه لرستانیهای مقیم خارج از کشور در دوبی عنوان کرد: انتظار می رود که لرستانیهای مقیم خارج از کشور کمک کنند که سرمایه گذاری خوبی در استان صورت گیرد.

 

بازوند افزود: حتی اگر شرایط سرمایه گذاری در استان فراهم نشود می توان با تشکیل موسسات اعتباری با سرمایه لرستانیهای مقیم خارج از کشور نسبت به اختصاص تسهیلات به متقاضیان اقدام کرد.

 

انعقاد تفاهم نامه های تجاری در سفر به مسکو

 

وی در ادامه سخنان خود به سفر هیئت تجاری و بازاریابی لرستان به مسکو اشاره کرد و گفت: در جریان این سفر اقدامات و تفاهم نامه های خوبی در زمینه های مختلف به ویژه در حوزه کشاورزی منعقد شد.

 

استاندار لرستان با بیان اینکه سهم خوبی برای صادرات از استان در نظر گرفته ایم افزود: امیدواریم بتوانیم تلاشهای صورت گرفته در این زمینه را به نتیجه برسانیم.

 

بازوند در بخش دیگری از سخنان خود از فرمانداران خواست که ضمن فعال کردن ستادهای مرتبط با شورای لرستانیهای مقیم خارج از کشور نسبت به شناسایی این افراد اقدام کنند.

 

وی بر اهمیت اطلاع رسانی در این زمینه تاکید کرد و گفت: امیدواریم برنامه های تبلیغاتی وسیع در این زمینه تا پایان سال 93 تحقق پیدا کند.

 

استاندار لرستان استفاده از ظرفیت موسسه بین المللی گاج و انعقاد قرارداد با این موسسه را از جمله فعالیتهای صورت گرفته برای تبلیغات در زمینه فرصت های سرمایه گذاری در لرستان عنوان کرد و یادآور شد: همچنین صدا و سیما، رسانه ها، مطبوعات و خبرگزاریها باید در این زمینه به کمک مدیریت اجرایی استان بیایند.

 

نرخ بالای بیکاری مانع بزرگ در رابطه با سرمایه گذاری در لرستان

 

بازوند مانع بزرگ در رابطه با سرمایه گذاری در لرستان را نرخ بالای بیکاری دانست و گفت: مقایسه یکساله ای که صورت گرفته نشان می دهد حجم سرمایه گذاری در استانهای با نرخ بیکاری بالا کمتر از استانهای برخوردار بوده است.

 

وی با بیان اینکه نرخ بالای بیکاری موجب عقب نشینی سرمایه گذاران می شود، تصریح کرد: متاسفانه برخی نخبگان استان فکر می کنند که نرخ بالای بیکاری می تواند بسترساز کمک بیشتر دولت باشد در حالیکه این موضوع تنها موجب ترحم مسئولان شده و با ترحم نمی توان لرستان را توسعه داد.

 

استاندار لرستان ترحم را روی دیگر سکه گداپروری دانست و بیان داشت: جای تاسف است اگر بخواهیم لرستان را با طرح موضوع نرخ بالای بیکاری توسعه بدهیم.

 

بازوند با بیان اینکه بخش خصوصی ابتدا به منافع خودش فکر می کند افزود: لرستان یکی از ثروتمندترین استانهای کشور است و خداوند نعمت های فراوانی را به این استان عطا کرده به طوریکه هیچ استانی چنین سرمایه هایی را ندارد.

 

وی ادامه داد: مدیریت های ضعیف موجب شده که در یک استان ثروتمند ما شاهد بیکارترین و فقیرترین شهروندان باشیم.

 

استاندار لرستان از فرصت سوزی در استان در شرایط کنونی به عنوان “حق الناس” یاد کرد و افزود: شکاف ایجاد شده در استانی با ظرفیت های فراوان و در عین حال نرخ بیکاری بالا چیزی جز فرصت سوزی نیست.

خبر از:روابط عمومی استانداری لرستان-رشیدنیا

درج شده توسط : امین آزادبخت (مدیر سایت )

دیدگاه ها

خلیل در گفته :

سلام،

اگر امنیت اجتماعی و سرمایه گذاری توام نباشد، این تلاش ها آب در هاون کوبیدن است. امنیت اجتماعی یعنی طرح نظرات مخاالف و موافق بطور روشن.

[پاسخ]

محمود مهکی در گفته :

عجب ترحمی
اشک تمساح رودخانه ای شده است
به نام کشکان لرستان
به کام گاومیش داران …

[پاسخ]

حمیدآزادبخت در گفته :

:: حكايت های مدیریتی

پرواز شاهين

پادشاهي دو شاهين كوچك به عنوان هديه دريافت كرد. آنها را به مربي پرندگان دربار سپرد تا براي استفاده در مراسم شكار تربيت كند. يك ماه بعد، مربي نزد پادشاه آمد و گفت كه يكي از شاهين‌ها تربيت شده و آماده شكار است اما نمي‌داند چه اتفاقي براي آن يكي افتاده و از همان روز اول كه آن را روي شاخه‌اي قرار داده تكان نخورده است.

اين موضوع كنجكاوي پادشاه را برانگيخت و دستور داد تا پزشكان و مشاوران دربار، كاري كنند كه شاهين پرواز كند. اما هيچكدام نتوانستند. روز بعد پادشاه دستور داد تا به همه مردم اعلام كنند كه هر كس بتواند شاهين را به پرواز درآورد پاداش خوبي از پادشاه دريافت خواهد كرد. صبح روز بعد پادشاه ديد كه شاهين دوم نيز با چالاكي تمام در باغ در حال پرواز است. پادشاه دستور داد تا معجزه‌گر شاهين را نزد او بياورند.

درباريان كشاورزي متواضع را نزد شاه آوردند و گفتند اوست كه شاهين را به پرواز درآورد. پادشاه پرسيد: «تو شاهين را به پرواز درآوردي؟ چگونه اين كار را كردي؟ شايد جادوگر هستي؟»

كشاورز كه ترسيده بود گفت: «سرورم، كار ساده‌اي بود، من فقط شاخه‌اي را كه شاهين روي آن نشسته بود بريدم. شاهين فهميد كه بال دارد و شروع به پرواز كرد.»

شرح حكايت
جناب آقای مهندس بازوند
بقول بعضی ها همشهری گرامی
حضور حضرتعالی عرض کنم

گاهي لازم است براي بالا رفتن، شاخه‌هاي زير پايمان را ببريم
(البته شاخه‌هاي زير پاي خودمان، نه زير پاي ديگران!)
با توجه به وجود منابع نیروی انسانی عظیم در استان در صورت وجود نیروهای خودی که توان همراهی و کارکردن را ندارند و به لحاظ مدیریتی ضعیف که در شان تیم مدیریت شما نیستند بدون هیچ تردید و رودربایستی کنار گذاشته و اشخاص کاربلد و کارشناس را جایگزین نمایید با این تاکتیک آن هدفی که برای توسعه و پیشرفت این استان دنبال میکنید دست یابید.

لذا چند سوال از محضر حاکم لرستان::

چقدر به شاخه‌هاي زير پايتان وابسته هستيد؟
آيا توانايي‌ها و استعدادهايتان را مي‌شناسيد؟
آيا ريسك مي‌كنيد؟

كليدواژه‌ها : خلاقيت ؛ نوآوري ؛ توانمندسازي ؛ بهسازي نيروي انساني ؛ استعداد ؛ نقطه قوت
با تشکر ::موفق و موید باشید

[پاسخ]

حمیدآزادبخت در گفته :

:: حکایت های مدیریتی

پرواز شاهین

پادشاهی دو شاهین کوچک به عنوان هدیه دریافت کرد. آنها را به مربی پرندگان دربار سپرد تا برای استفاده در مراسم شکار تربیت کند. یک ماه بعد، مربی نزد پادشاه آمد و گفت که یکی از شاهین‌ها تربیت شده و آماده شکار است اما نمی‌داند چه اتفاقی برای آن یکی افتاده و از همان روز اول که آن را روی شاخه‌ای قرار داده تکان نخورده است.

این موضوع کنجکاوی پادشاه را برانگیخت و دستور داد تا پزشکان و مشاوران دربار، کاری کنند که شاهین پرواز کند. اما هیچکدام نتوانستند. روز بعد پادشاه دستور داد تا به همه مردم اعلام کنند که هر کس بتواند شاهین را به پرواز درآورد پاداش خوبی از پادشاه دریافت خواهد کرد. صبح روز بعد پادشاه دید که شاهین دوم نیز با چالاکی تمام در باغ در حال پرواز است. پادشاه دستور داد تا معجزه‌گر شاهین را نزد او بیاورند.

درباریان کشاورزی متواضع را نزد شاه آوردند و گفتند اوست که شاهین را به پرواز درآورد. پادشاه پرسید: «تو شاهین را به پرواز درآوردی؟ چگونه این کار را کردی؟ شاید جادوگر هستی؟»

کشاورز که ترسیده بود گفت: «سرورم، کار ساده‌ای بود، من فقط شاخه‌ای را که شاهین روی آن نشسته بود بریدم. شاهین فهمید که بال دارد و شروع به پرواز کرد.»

شرح حکایت
جناب آقای مهندس بازوند
بقول بعضی ها همشهری گرامی
حضور حضرتعالی عرض کنم

گاهی لازم است برای بالا رفتن، شاخه‌های زیر پایمان را ببریم
(البته شاخه‌های زیر پای خودمان، نه زیر پای دیگران!)
با توجه به وجود منابع نیروی انسانی عظیم در استان در صورت وجود نیروهای خودی که توان همراهی و کارکردن را ندارند و به لحاظ مدیریتی ضعیف که در شان تیم مدیریت شما نیستند بدون هیچ تردید و رودربایستی کنار گذاشته و اشخاص کاربلد و کارشناس را جایگزین نمایید با این تاکتیک آن هدفی که برای توسعه و پیشرفت این استان دنبال میکنید دست یابید.

لذا چند سوال از محضر حاکم لرستان::

چقدر به شاخه‌های زیر پایتان وابسته هستید؟
آیا توانایی‌ها و استعدادهایتان را می‌شناسید؟
آیا ریسک می‌کنید؟

کلیدواژه‌ها : خلاقیت ؛ نوآوری ؛ توانمندسازی ؛ بهسازی نیروی انسانی ؛ استعداد ؛ نقطه قوت
با تشکر ::موفق و موید باشید

[پاسخ]

بیان دیدگاه !

نام :
رایانامه :