کد خبر : 59866
تاریخ انتشار : ۱۵ آبان ۱۳۹۳ - ۱۳:۰۹
نسخه چاپی نسخه چاپی
تعداد بازدید 218 بازدید

“وعده‎های بی‎سرانجام” معضل لرستان

گوش‎های ما به شنیدن وعده عادت دارد و گاهی اگر وعده نشنو‎یم، یک جورایی حال‎مان بد می‎شود!  به گزارش میرملاس، وعده‎هایی از جمله احداث پایانه‌سنگ، بازارچه فروش صنایع‌دستی، کارگروه ویژه توسعه و عمران، نقشه فرش لری، احداث ۴۰ هزار باغ در اراضی شیب‌دار، احداث بیمارستان جایگزین بیمارستان‌های فعلی، راه‌اندازی مجدد مجتمع کشت و صنعت  که […]

214285_261-800x600

گوش‎های ما به شنیدن وعده عادت دارد و گاهی اگر وعده نشنو‎یم، یک جورایی حال‎مان بد می‎شود!

 به گزارش میرملاس، وعده‎هایی از جمله احداث پایانه‌سنگ، بازارچه فروش صنایع‌دستی، کارگروه ویژه توسعه و عمران، نقشه فرش لری، احداث ۴۰ هزار باغ در اراضی شیب‌دار، احداث بیمارستان جایگزین بیمارستان‌های فعلی، راه‌اندازی مجدد مجتمع کشت و صنعت  که برخی از آنها هرگز محقق نمی‎شوند در لرستان پُر است و در هر بخش به‎وفور یافت می‎شوند که بدون شک اگر نیمی از آنها عملی می‎شد، امروز لرستان گلستان بود.

در دولت‎های گذشته وعده‎هایی به مردم لرستان داده شد که هرگز سرانجامی نداشتند و نتیجه‎اش شده وضع فعلی لرستان با رتبه اول بیکاری. با توجه به پیشتازی این استان در بیکاری، خیلی‎ها بار سفر بسته و به استان‎های سرشار از شغل مهاجرت کرده‎اند.

دراین باره ابراهیم آقامحمدی نماینده مردم خرم‎آباد و دوره‎ی چگنی با اشاره به وعده‎های متعدد دولت‎های مختلف برای ریشه‎کن کردن مشکلات لرستان، اظهارکرد: استان ما گرفتار وعده‎هایی شده که هرگز به سرانجام نرسیده‎ و باز هم شاهد هستیم که وعده‎های جدیدی از راه می‎رسد.

وی تصریح‌کرد: در برهه‎های مختلف هر فرصتی که خلق شده ما را از آن محروم کردند یا محروم شدیم البته این مشکل مقداری به خودمان برمی‎گردد، چون سوال نکردیم که چرا هر مسئولی می‎آید کاری نمی‎کند و فقط وعده می‎دهد.

آقامحمدی تأکید کرد: مردم زیاد به وعده‎ها خوشبین نیستند چون خیلی از آنها محقق نشده و مردم را بی‎اعتماد کرده است.

نماینده خرم‌آباد در مجلس یادآور شد: در رأس وعده‎ها، ایجاد اشتغال و رفع بیکاری است که متأسفانه کاری خاصی در این زمینه صورت نگرفته و ما بیش از یک دهه رکورددار بیکاری کشور هستیم.

وی ادامه داد: این مشکل نشان می‎دهد که به ما توجه ویژه نشده بلکه توجهات کمتر بوده است. اگر غیر از این بود نباید نرخ بیکاری و مهاجرت از استان افزایش می‎داشت و روز به روز در حال گسترش است.

آقامحمدی گفت: ما به هر حال امید داریم و تلاش‎مان را همواره انجام می‎دهیم تا از هر روزنه‎ای که شده مشکلات را حل کنیم، اما شرایط اقتصادی کشور مثل قدیم نیست و از آن سو متأسفانه سنگ‎اندازی‎ها زیاد است.

ایسنا/

درج شده توسط : امین آزادبخت (مدیر سایت )

دیدگاه ها

محمود مهکی در گفته :

بحران بیکاری یا زوال درختان ما کمتر از بحران دریاجه ارومیه نیست ولی دولت 729 میلیارد برای آن بحران و4/5میلیارد برای ما در نظر می گیردوشما نمایندگان بانزاکت لرستان نمره یبیست اخلاق وسکوت را کسب می کنید آقا

[پاسخ]

حمیدآزادبخت در گفته :

:: حكايت های مدیریتی

خودارزيابي

………………………………………………………………….

پسر كوچكي وارد مغازه اي شد، جعبه نوشابه را به سمت تلفن هل داد. بر روي جعبه رفت تا دستش به دكمه هاي تلفن برسد و شروع كرد به گرفتن شماره. مغازه دار متوجه پسر بود و به مكالماتش گوش مي داد.

پسرك پرسيد: «خانم، مي توانم خواهش كنم كوتاه كردن چمن هاي حياط خانه تان را به من بسپاريد؟»

زن پاسخ داد: «كسي هست كه اين كار را برايم انجام مي دهد.»

پسرك گفت: «خانم، من اين كار را با نصف قيمتي كه او مي دهد انجام خواهم داد.»

زن در جوابش گفت كه از كار اين فرد كاملا راضي است.

پسرك بيشتر اصرار كرد و پيشنهاد داد: «خانم، من پياده رو و جدول جلوي خانه را هم برايتان جارو مي كنم. در اين صورت شما در يكشنبه زيباترين چمن را در كل شهر خواهيد داشت.» مجددا زن پاسخش منفي بود.

پسرك در حالي كه لبخندي بر لب داشت، گوشي را گذاشت. مغازه دار كه به صحبت هاي او گوش داده بود به سمتش رفت و گفت: «پسر…، از رفتارت خوشم آمد؛ به خاطر اينكه روحيه خاص و خوبي داري دوست دارم كاري به تو بدهم.»

پسر جوان جواب داد: «نه ممنون، من فقط داشتم عملكردم را مي سنجيدم. من همان كسي هستم كه براي اين خانم كار مي كند.»

:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
پس ما باید علاوه بر دیگران از عملکرد خود نیز ارزیابی هم داشته باشیم

كليدواژه‌ها
ارزيابي عملكرد ؛ خودارزيابي ؛ Performance Appraisal ؛ رضايت دیگران

[پاسخ]

شهروند در گفته :

جناب نماینده کنونی روزهای اول کاریش فرمودند که امروز این وضعیت رایاداشت کنید وزمانی که دوره نمایندگیم تموم شد با هم مقایسه وقضاوت کنید ما از الان نمره منفی برات رد میکنیم حاجججججججججی

[پاسخ]

دردپنهان در گفته :

لطفن اضافه کنید قتلگاهای کوهدشت (جادهای کوهدشت) احداث راه اهن کارخانه اتوموبیل طرح عظیم سد گاو شماروپتروشبمی بجا مانده از زمان اقای اسفندیاری نماینده محترم وقت ووووووووو

[پاسخ]

بیان دیدگاه !

نام :
رایانامه :