کد خبر : 59885
تاریخ انتشار : ۱۵ آبان ۱۳۹۳ - ۱۵:۳۵
نسخه چاپی نسخه چاپی
تعداد بازدید 208 بازدید

برنامه های مشاوره ای در مدارس لرستان برگزار می شود

  معاون پرورشی وفرهنگی اداره کل آموزش وپرورش لرستان از تقویت برنامه های مشاوره ای در آموزش و پرورش این استان خبر داد. به گزارش میرملاس به نقل از شبستان ، محسن یوسفوند، معاون پرورشی وفرهنگی اداره کل آموزش و پرورش لرستان، صبح امروز(15آبان) درجلسه برنامه ریزی طرح مشاوره در مدارس، اظهار کرد: مشاوره تربیتی […]

012

 

معاون پرورشی وفرهنگی اداره کل آموزش وپرورش لرستان از تقویت برنامه های مشاوره ای در آموزش و پرورش این استان خبر داد.

به گزارش میرملاس به نقل از شبستان ، محسن یوسفوند، معاون پرورشی وفرهنگی اداره کل آموزش و پرورش لرستان، صبح امروز(15آبان) درجلسه برنامه ریزی طرح مشاوره در مدارس، اظهار کرد: مشاوره تربیتی و تحصیلی از راه های تعلیم و تربیت درست دانش آموازن است.

 وی، با بیان اینکه دانش آموزان آینده سازان جامعه هستند، افزود: تعلیم و تربیت درست دانش آموزان در واقع ساختن فردای بهتر است.

 یوسفوند، تصریح کرد: مشاوره تحصیلی زمینه ساز موفقیت دانش آموزو کمک به تحصیل آنهاست.

 معاون پرورشی وفرهنگی اداره کل آموزش وپرورش لرستان، بیان کرد: مشاوره تربیتی دانش آموزان نیز در ارشاد و راهنمایی دانش آموزان و پاسخ گویی به سوالات آنها موثر است.

 وی، با بیان اینکه مشاوره رابطه انسانی و معنوی بین دو فرد است، ادامه داد: هدف مشاوره، کمک و یاری رساندن به مراجع است، تا مهمترین و شایسته ترین راه ها را انتخاب و عاقلانه ترین تصمیمات را اتخاذ نماید.

 یوسفوند، گفت: در بطن چنین تصمیم گیری درک خویشتن، بینش فردی، اجتماعی، فراگیری و داشتن رفتاری مفید و موثر برای خود نهفته است  که به طور حتم نشان از تقدم مشاوره بر تعلیم و تربیت است.

 این مقام مسئول، در پایان خاطرنشان کرد: طرح همراه با مشاور همگام با مدرسه امسال به صورت وسیع در سطح مدارس استان برگزار می شود.

 

 

درج شده توسط : امیرحسین آزادبخت " سرویس خبر میرملاس "

بیان دیدگاه !

نام :
رایانامه :