کد خبر : 59915
تاریخ انتشار : ۱۵ آبان ۱۳۹۳ - ۲۲:۳۶
نسخه چاپی نسخه چاپی
تعداد بازدید 396 بازدید

استاندار لرستان:درختان بلوط در استان لرستان در خطر نابودی است

  به گزارش میرملاس نیوز به نقل از تسنیم، هوشنگ بازوند شامگاه چهارشنبه در جلسه احیای درختان بلوط لرستان، اظهار کرد: همه افکار عمومی نگران از بین رفتن بلوط هستند و تحت هیچ شرایطی از دستگاه‌های مربوط کار بدون مطالعه قبول نمی‌شود.   وی با تاکید بر اولویت مطالعه در بهسازی منابع طبیعی افزود: بعد […]

بازوند.

 

به گزارش میرملاس نیوز به نقل از تسنیم، هوشنگ بازوند شامگاه چهارشنبه در جلسه احیای درختان بلوط لرستان، اظهار کرد: همه افکار عمومی نگران از بین رفتن بلوط هستند و تحت هیچ شرایطی از دستگاه‌های مربوط کار بدون مطالعه قبول نمی‌شود.

 

وی با تاکید بر اولویت مطالعه در بهسازی منابع طبیعی افزود: بعد از مطالبه، جواب‌دهی و گرفتن اعتبار نمی‌خواهیم این کارمانند برخی از پروژه‌ها باشد بنابراین ممکن است مطالعات شعاع یک پروژه 75 درصد اثر‌بخشی داشته باشد و عملیات اجرایی آن 25درصد باشد.

 

استاندار لرستان عنوان کرد: باید با برنامه ریزی، مطالعه و کار کارشناسی شده برای احیای درختان بلوط اعتبار تخصیص یابد و زوال 560 هرار هکتار از درختان بلوط در لرستان نگران کننده است که باید درختان بلوط مقاوم کاشته شود.

 

مهرداد غضنفری مدیرکل جهاد کشاورزی لرستان نیز در این جلسه اظهار کرد: در سال 93 برای جلوگیری از تخریب جنگل های بلوط در لرستان 45 میلیارد ریال اختصاص یافته است‌ چراکه لرستان دومین استان خسارت دیده در نابودی درختان بلوط است.

 

وی افزود: متاسفانه بیش از 550 هزار هکتار از درختان بلوط استان لرستان به بیماری خشکیدگی و آفت دچار شده اند که برای احیای تمام این جنگل ها به اعتبار بیشتری نیاز است.

 

 

درج شده توسط : امین آزادبخت (مدیر سایت )

دیدگاه ها

دارابی در گفته :

اجرای عملیات آبخیزداری بخصوص احداث بانکت برای ایجاد رطوبت پای درختان بلوط روشی که فائو پیشنهاد داده و جواب هم داده است یعنی در زمستان آب باران را پا و دامنه جنگل را حفظ می کنند تا در فصل خشک کمتر تنش ببیند

[پاسخ]

کارشناس در گفته :

جناب استاندار
مردم نگران اختصاص اعتبار خارج ازقاعده به زیر گذر گلدشت هم هستند

[پاسخ]

ناصر در گفته :

سلام براستاندارعزیزوتوانمندمان لطفابیشترازاین نیروهای طرفدارخودتان را ناامیدومایوس نکنیدباحفظ مدیران دولت قبل ازجمله بهزیستی وتامین اجتماعی وراه وشهرسازی ونوسازی مدارس و…..باجایگزینی افرادایثارگرومتخصص

[پاسخ]

بیان دیدگاه !

نام :
رایانامه :