کد خبر : 60029
تاریخ انتشار : ۱۸ آبان ۱۳۹۳ - ۱۲:۰۰
نسخه چاپی نسخه چاپی
تعداد بازدید 438 بازدید

شهرستان کوهدشت با کمبود پزشک مواجه است

  به گزارش میرملاس ، طهماسب نظری  در راستای خدمات‌رسانی به روستائیان و مناطق محروم گفت: 300 تا 350 قلم دارو در تعهد بیمه روستایی است و نباید در این راستا مشکلی وجود داشته باشد، زیرا ما هم دارو را تهیه می‌کنیم، هم پول به اندازه کافی در اختیار واحدهای مربوطه قرار داده‌ایم، از این‌رو […]

13930325000168_PhotoA

 

به گزارش میرملاس ، طهماسب نظری  در راستای خدمات‌رسانی به روستائیان و مناطق محروم گفت: 300 تا 350 قلم دارو در تعهد بیمه روستایی است و نباید در این راستا مشکلی وجود داشته باشد، زیرا ما هم دارو را تهیه می‌کنیم، هم پول به اندازه کافی در اختیار واحدهای مربوطه قرار داده‌ایم، از این‌رو اگر از این پس مشکلی در خصوص کمبود دارو پیش بیاید مسئولان شهرستان مقصر هستند، نه استان از این‌رو مردم باید در صورت کمبود دارو گزارش‌های مربوطه را به ما بدهند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی لرستان همچنین از بخشدار درب گنبد خواست در صورت قصور و کم کاری باید مستقیم با رئیس شبکه بهداشت ارتباط برقرار کند و از وی خدمات بخواهد.

وی گریزی به چگونگی حضور پزشکان در مراکز دولتی زد و افزود: ما در کوهدشت با کمبود پزشک مواجه هستیم، علی‌رغم اینکه ماهانه 7 تا 11 میلیون تومان حقوق به پزشکان پرداخت می‌کنیم، اما برای خدمات‌دهی به مناطق محروم استقبال نمی‌کنند و ما هم اختیار قانونی نداریم که با آنها برخورد کنیم.

سرپرست شبکه بهداشت کوهدشت ادامه داد: در آینده نزدیک با توجه به مرکز جدیدی که در کوهدشت راه‌اندازی می‌شود، هزینه ویزیت پزشک متخصص برای هر شهروند کوهدشتی 3 هزار و 500 تومان است، یعنی اینکه این مبلغ را شهروندان و مابقی هزینه را دولت به پزشک پرداخت می‌کند.

معاون بهداشتی علوم پزشکی استان لرستان که با حفظ سمت سرپرست شبکه بهداشت کوهدشت است، خاطر نشان کرد: پزشکان باید با وضع جدید کار کنند، مریض را خوب و با حوصله معالجه نمایند و در مورد داروهای تجویزی توضیحات کامل به بیمار بدهند.

این مسئول یاد آور شد: تا به حال حقوق پزشکان کم بود، اما امروز حقوق را افزایش داده‌ایم و از پزشک کار می‌خواهیم.

نظری تصریح کرد: تجهیز منازل پزشکان مناطق دور افتاده ضروری است و باید انجام شود و از طرفی در روستاها ارزیابی عملکرد بهداشتی باید صورت گیرد.

وی با انتقاد از وضعیت قبلی چشم پزشکان که در بیمارستان‌ها لنز را به صورت غیر مجاز و با قیمت کلان می‌فروختند، گفت: این لنز هم اکنون در داروخانه بیمارستان موجود است و مردم فقط 3درصد قیمت واقعی آن را پرداخت می‌کنند.

سرپرست شبکه بهداشت کوهدشت در بخش دیگری از سخنانش بیان کرد: سرانه وقتی زیاد می‌شود، باید مردم مزه آن را بچشند.

نظری گفت: مردم نسبت به قبل بیش از دو و نیم برابر به مراکز درمانی مراجعه می‌کنند، علت این است که هزینه‌ها خیلی پایین آمده و مردم نیز با هر وضعیت مالی به درمان خود اقدام می‌کنند.

وی در پایان یاد آور شد: جهت تامین دارو با بخش خصوصی قرارداد بسته‌ایم و آنها موظف هستند، تمام داروها را به  تمام مناطق برسانند در صورت کم کاری بلافاصله قرارداد مربوطه لغو و فرد دیگری جایگزین می‌شود.

 

 

درج شده توسط : امین آزادبخت (مدیر سایت )

دیدگاه ها

دردمند در گفته :

میشه آقای دکتر نظری بگن توی این دو ماه چه گلی به سر مردم کوهدشت وشبکه بهداشت این شهرزده اند؟ تا کی باید مردم را به باد تمسخر بگیرند؟ این نهایت استحمار ما مردم کوهدشت است به خدا اگه مردم ما مردمی حق طلب بودند باید در شبکه بهداشت را خودشان گل می گرفتند . اما از همین بی اطلاعی مردم سوء استفاده می کنند ومیخوان خود را قهرمان نشان بدهند . آقای نظری میشه بگن چه جوری معاونت بهداشتی رو اداره می کنند؟

[پاسخ]

طرهان در گفته :

واقعاً باید از این بهداشت خجالت بکشند

[پاسخ]

بیان دیدگاه !

نام :
رایانامه :