کد خبر : 60257
تاریخ انتشار : ۲۱ آبان ۱۳۹۳ - ۲۱:۲۳
نسخه چاپی نسخه چاپی
تعداد بازدید 611 بازدید

اتوبوس مسير “نورآباد- تهران” در آتش سوخت/ حقيقت ماجرا چه بود؟

  در پی انتشار خبر آتش‌سوزی يك دستگاه اتوبوس در مسیر تهران – نورآباد که دوشنبه شب (دو روز پیش) اتفاق افتاد‌، امروز یکی از مسافران اتوبوس به نام طاهری در اين خصوص گفت‌: برخی موارد ذکر شده در خبر روز گذشته واقعیت ندارد از جمله این که گفته شده آتش‌سوزی مهار شده است، این […]

 1456
در پی انتشار خبر آتش‌سوزی يك دستگاه اتوبوس در مسیر تهران – نورآباد که دوشنبه شب (دو روز پیش) اتفاق افتاد‌، امروز یکی از مسافران اتوبوس به نام طاهری در اين خصوص گفت‌: برخی موارد ذکر شده در خبر روز گذشته واقعیت ندارد از جمله این که گفته شده آتش‌سوزی مهار شده است، این در حالی که اتوبوس مربوطه به طور کامل در آتش سوخت.

 

 به گزارش میرملاس نیوز، وي اظهار داشت: دو شب پیش اتوبوس مربوط به تعاونی شماره ۲ از سوی تهران به سمت نورآباد در حرکت بود و در فاصله چند کیلومتری پاسگاه توره – اراک در حالی که اکثر مسافران در خواب به سر می‌بردند، راننده اتوبوس متوجه آتش گرفتن موتور خودرو شد.

 

مسافر اين اتوبوس بيان داشت: راننده در یک حرکت جسورانه و با سرعت عمل خوب، اتوبوس را به سمت شانه خاکی جاده هدایت کرد و بلافاصله قبل از این که درب‌های خودرو به علت حادثه قفل شوند آن‌ها را باز کرده و با فریاد همه مسافران را متوجه موضوع كرد.

 

وي افزود: مسافران که تعدادشان چندان هم زیاد نبود به سرعت از اتوبوس خارج شدند و ظرف کم‌تر از چند دقیقه خودرو در آتش شعله‌ور که به بلندی آن به بیش از ۱۰ الی ۱۵ متر می‌رسید به طور کامل سوخت.

 

طاهري خاطرنشان ساخت: راننده و مسافران ضمن تماس با آتش‌نشانی سعی كردند با کپسول اطفاء حریق، آتش را مهار کنند اما این اقدام اثر نبخشيد.

 

وي اظهار داشت: بعد این که اتوبوس تقریباً به طور کامل سوخت، تازه آتش‌نشان‌های (واکنش سریع) از راه رسيدند اما رسیدن آن‌ها برای مسافران اتوبوس یادآور نوش‌داروی بعد از مرگ سهراب بود.

 

مسافر اتوبوس مسير نورآباد- تهران بيان داشت: این حادثه تلفات جانی در پی نداشت‌، اما وسائل همراه مسافران به طور صد در صد سوخت.

 

طاهری گفت: در خبرها آمده که با همکاری پایانه مسافربری و پلیس، مسافران به مقصد منتقل شدند، این در حالی است که هیچ‌گونه همکاری در این رابطه از نیروهای مذکور مشاهده نشد تا جایی که يكي از مسافران نیاز مبرم به دستشویی داشت، اما همین همکاری کوچک را نیز نيروهاي پاسگاه توره از اين شخص حادثه‌ديده دریغ کردند!

 

وی افزود‌: مسافران که سرگردان شده بودند هر کدام جداگانه و تک‌تک به سختی توانستند بعد از ساعت‌ها با اتوبوس‌های عبروي به مسیر خود ادامه دهند.

 

باید به این نکته اشاره کرد که خبر مورد نظر فقط در سایت‌های محلی منعکس شد، اما در خبرهای رسانه ملی، اين واقعه اسف‌بار هیچ‌گونه انعکاسی نداشت! این در حالی است که هفته پیش در بخش خبر سراسری‌، درباره حوادث اتوبوس‌های سه کشور جهان گزارش کاملی منتشر شد!
 
رضا محمدی/نسیم دلفان

درج شده توسط : امین آزادبخت (مدیر سایت )

دیدگاه ها

ناشناس در گفته :

حتی یه سایت خارج از استان اسمی از این حادثه نبرد

[پاسخ]

علی در گفته :

لابد جان و مال ما لرستانی ها ارزش کمتری دارد نسبت به دیگر جاها

[پاسخ]

بیان دیدگاه !

نام :
رایانامه :