کد خبر : 60863
تاریخ انتشار : ۲۹ آبان ۱۳۹۳ - ۲۲:۰۷
نسخه چاپی نسخه چاپی
تعداد بازدید 234 بازدید

16 عنوان کتاب در لرستان رونمایی شد

  16 عنوان کتاب روز پنجشنبه در مراسم تجلیل از مولفان، پدیدآورندگان و خادمان کتاب به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی در خرم آباد رونمایی شد. به گزارش میرملاس نیوز به نقل از ایرنا، این کتاب ها در حوزه های متخلفی، ادبی، تاریخی و مذهبی بوده که همگی توسط نویسندگان لرستانی نگاشته شده است. همچنین […]

81394278-6089462

 

16 عنوان کتاب روز پنجشنبه در مراسم تجلیل از مولفان، پدیدآورندگان و خادمان کتاب به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی در خرم آباد رونمایی شد.

به گزارش میرملاس نیوز به نقل از ایرنا، این کتاب ها در حوزه های متخلفی، ادبی، تاریخی و مذهبی بوده که همگی توسط نویسندگان لرستانی نگاشته شده است.

همچنین در این مراسم از 61 فعال حوزه کتاب و کتابخوانی دستگاههای فرهنگ و ارشاد اسلامی، صدا و سیما، امورکتابخانه ها، دانشگاه لرستان و میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری استان تجلیل شد.

معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان در این خصوص گفت: 78عنوان کتاب طی شش ماهه نخست امسال در استان چاپ شده است.

ماشاءالله امان الهی بهاروند در گفت و گو با ایرنا تعداد عناوین کتاب چاپ شده در مدت مشابه سال گذشته را 28 برشمرد و افزود: عناوین چاپ شده شش ماهه امسال معادل مجموع عناوین چاپ شده سال گذشته است.

وی تصریح کرد: رشد 100 درصدی چاپ کتاب در استان بیانگر روند روبه رشد این کار فرهنگی در استان بوده که با حمایت های دولت، شرایط و ثبات قیمت ها در بازار، ساماندهی قیمت ها و هزینه ها از جمله قیمت کاغذ و افزایش تعداد ناشران تحقق یافته است.

وی ادامه داد: هم اکنون 18 ناشر و 48 واحد چاپخانه فعال در استان وجود دارد و به منظور سپاس از تلاش فعالان عرصه کتاب همایش های خدمان کتاب و صنعت چاپ طی هفته کتاب و کتابخوانی در خرم آباد و دورود برگزار خواهد شد.

امان الهی بهاروند با اشاره به شناسایی بیش از یکهزار نویسنده و مولف لرستانی گفت: در این همایش ها از نویسندگان، محققان، مترجمان، ناشران، کتابفروش های برجسته و ویراستاران تقدیر می شود.

درج شده توسط : امین آزادبخت (مدیر سایت )

بیان دیدگاه !

نام :
رایانامه :