کد خبر : 61097
تاریخ انتشار : ۳ آذر ۱۳۹۳ - ۱۹:۲۳
نسخه چاپی نسخه چاپی
تعداد بازدید 446 بازدید

مذاکرات جامع هسته‌ ای ایران و 1+5 تمدید شد

عضو تیم مذاکره کننده هسته ای ایران اعلام کرد: وزیران امور خارجه ایران و 1+5 تصمیم گرفتند مذاکرات خود را بزودی و طی هفته های آینده برای دستیابی به توافق جامع ادامه دهند.

400926_758

 

عضو تیم مذاکره کننده هسته ای ایران اعلام کرد: وزیران امور خارجه ایران و 1+5 تصمیم گرفتند مذاکرات خود را بزودی و طی هفته های آینده برای دستیابی به توافق جامع ادامه دهند.

این عضو تیم مذاکره کننده هسته ای ایران اظهار داشت: توافق ژنو نیز تا 10 تیر ماه 1394/ اول جولای 2015تمدید خواهد شد. 

وی تصریح کرد: بر این اساس مذاکرات جامع نیز تا این زمان ادامه خواهد یافت و حتی ممکن است زودتر به اتمام برسد.

وزیران امور خارجه ایران، آمریکا، انگلیس، آلمان، فرانسه، روسیه و چین این تصمیم را در نشست یکساعته امروز خود اتخاذ کردند.

هیات مذاکره کننده جمهوری اسلامی ایران به ریاست محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان در 7 روز گذشته در وین برای دستیابی به توافق جامع تلاش کرد لیکن طرف مقابل به دلیل فشارهای داخلی به ویژه پس از انتخابات اخیر کنگره آمریکا، آمادگی رسیدن به توافق را در این مهلت قانونی نداشت.

دیپلمات های مذاکره کننده جمهوری اسلامی ایران که تاکنون بر خط قرمزهای تهران تاکید و پافشاری کرده اند برای حفظ حقوق و منافع ملت ایران و نیز اتمام حجت با طرف غربی با تمدید این دوره از مذاکرات موافقت کردند. 

 

 

درج شده توسط : امین آزادبخت (مدیر سایت )

دیدگاه ها

خسرو پرویزپور _هفته نامه اساطیر در گفته :

دیپلماسی در حقوق بین الملل از پیچیدگی و ظرافتهای سیاسی ویژه ای برخوردار است، به یقین پیاده سازی سیاست نرمش قهرمانانه و دفاع از دایره انتظارات ملت بزرگ ایران اسلامی در فضای بسیار سنگین مذاکرات وین ،معادل سالها مبارزه در یک میدان نظامی است…
ترکیب تیم مذاکره کننده جمهوری اسلامی ،با عیار برجسته شخصیتی و معیارهای علمی وتخصصی برتر و توان و ظرفیت ممتاز هیات ایرانی درتقابل سیاسی و حقوقی با گروه۱+۵ میتواند نوید دستیابی به نقاط هدف گذاری شده را به دنبال داشته باشد؛
از خدای بزرگ سرافرازی جمهوری اسلامی را تحت زعامت رهبر معظم انقلاب مسئلت دارم.

[پاسخ]

حمیدازادبخت در گفته :

حکایت های مدیریتی

متن حکایت

پیرمرد برای خرید مرغ و خروس به روستایی مراجعه میکند با پیرزنی که دارای مرغ ها و خروسی برای فروش است روبرو میشود پیرمرد با پیرزن برای خرید وارد معامله میشود که بعد از مشاجره قیمتی این دو نفر بر سر قیمت نهایتا معامله بدون هیچگونه بهایی جوش میخورد .
حالا که وقت پرداخت مبلغ به پیرزن می رسد پیرمرد که هیچگونه پولی ندارد به پیرزن پیشنهاد می دهد که من فعلا پولی بهمراه ندارم ، خروس خود پیرزن به رسم امانت در گرو پرداخت پول مرغ ها به پیرزن قرار گیرد تا پول مرغ ها در آینده پرداخت شود.
با این وصف پیرزن از روی ناآگاهی مرغ ها رو تحویل پیرمرد میدهد تا در آینده طبق قول و قرار مبلغ را تحویل نماید. پیرمرد که آدم دانایی بود با گذاشتن کلاه بر سر پیرزن ، رفتن همانا و پول مرغ ها همانا لذا کلاهی تا مچ پا به سر پیرزن میگذارد…

شرح حکایت

در این دیپلماسی که تاکتیک برد و باخت به نفع 1+5 شد ،حکایت فروش مرغ و خروس های پیرزنی است که در یکی از مناطق روستایی حکایت دارد.
حال حکایت معامله هسته ای ماست که ما پول نفت مان که توسط همین استعمارگران بلوکه شده است با دادن وعده (700 میلیون دلاری ) در قبال سرمایه و خون ملت معامله میشود پس از فرصتها بنحو احسنت استفاده نکردیم و متحمل خسارات عظیم از نوع سرمایه های عظیم انسانی و سرمایه های مادی شدیم.
که انشالله چنین نباشد

[پاسخ]

بی طرف در گفته :

احسن بر اساطیر

[پاسخ]

علیرضا رخیده در گفته :

درود بر حمید ازادبخت مدیر توانای شهرستان کوهدشت

[پاسخ]

عباس گراوند در گفته :

انشاالله هرچه زودتر شاهد این پیروزی غرور آفرین باشیم …انشااله

[پاسخ]

بیان دیدگاه !

نام :
رایانامه :