کد خبر : 6120
تاریخ انتشار : ۱۰ تیر ۱۳۹۱ - ۱۰:۲۸
نسخه چاپی نسخه چاپی
تعداد بازدید 472 بازدید

تجليل دكتر دهمرده از قاري زني كه راننده تريلر است

به گزارش میرملاس نیوز به نقل از کیهان ؛ استاندار لرستان طي مراسمي با حضور جمعي از مردم و مديران استان از «فرشته بيرانوند» زن لر كه قاري قرآن، مداح اهل بيت(ع) و در عين حال راننده تريلر است با اهداي لوح سپاس، تجليل كرد.دكتر حبيب الله دهمرده گفت: خانم بيرانوند با فضايل برجسته محجبه، […]

به گزارش میرملاس نیوز به نقل از کیهان ؛ استاندار لرستان طي مراسمي با حضور جمعي از مردم و مديران استان از «فرشته بيرانوند» زن لر كه قاري قرآن، مداح اهل بيت(ع) و در عين حال راننده تريلر است با اهداي لوح سپاس، تجليل كرد.
دكتر حبيب الله دهمرده گفت: خانم بيرانوند با فضايل برجسته محجبه، قاري قرآن و مداح اهل بيت عصمت و طهارت(ع) كه كار بسيار مهم، حساس و ظريفي است و راننده تريلر كه حرفه اي بسيار دشوار است به عنوان جمع اضداد ويژگي هاي مثبت و بسيار ارزشمند، الگويي شايسته است كه معرفي وي به افكار عمومي جهان به عنوان جلوه هايي از اقتدار، شجاعت و بزرگي زن مسلمان براي لرستان و ايران فوق العاده مهم است.
دكتر دهمرده با اشاره به زنان مشابه خانم بيرانوند كه در ساير استانها به عنوان الگو به جامعه معرفي كرده است گفت: در سيستان و بلوچستان خانم، دكتر «لاله كشاورز» جراح دندانپزشك به عنوان اولين زن محجبه كوهنورد و در كرمان خانم «ناجي» به عنوان كاپيتان و استاد خلبان جذب شركت هواپيمايي ماهان كردم كه به عنوان الگو به دنيا معرفي شدند.
استاندار با انتقاد از اينكه الگوها و نمونه هاي كشورمان آنگونه كه بايد به دنيا معرفي نمي شوند، خاطرنشان ساخت: اين گونه افراد و اين زنان مسلمان بايد به عنوان الگو به منظور خنثي كردن هجمه تبليغاتي كه شياطين در جهان عليه ايران راه انداخته اند به افكار عمومي دنيا معرفي شوند.
دكتر دهمرده گفت: اين افراد اگر شهروند كشور ديگري بودند با بوق و كرناي فراوان آنان را به افكار عمومي جهان معرفي مي كردند و حتي بسياري از رسانه هاي ما نيز به تقليد از آنها به عنوان چهره اي شاخص به انعكاس اخبار مربوط به آنان مي پرداختند اما اكنون نسبت به انعكاس اخبار مسرت بخش اين سرمايه هاي ملي غفلت مي ورزيم.
استاندار لرستان با اشاره به تحريف و پخش گزارش اختلاف چند روستاي جلگه خلج از توابع پلدختر از شبكه دو صدا و سيماي كشور گفت: متاسفانه نه تنها ظرفيت ها، استعدادها، پيشرفت، كارهاي بزرگ و شخصيت هاي ممتاز نظير خانم بيرانوند در اين گونه شبكه ها منعكس نمي شوند بلكه مسئله اي بسيار جزئي نظير موضوع جلگه خلج به گونه اي تحريف و ناقص پخش مي شود كه از لحاظ افكار عمومي خارجي، دشمن بيگانه با صرف هزينه سنگين نمي تواند چهره نظام را اين چنين مخدوش كند و در بعد داخلي نيز ظلم به استان است و به ناحق و به غلط چهره اي وارونه از مردم اين استان ترسيم مي شود در حالي كه مردم لرستان اگر جرعه اي آب و لقمه اي نان داشته باشند آن را به همسايه مي دهند و هر آنچه بضاعت مالي شان باشد هزينه پذيرايي از مهمان مي كنند كه اين گونه انعكاس وارونه مسائل موجب فرار سرمايه گذار، نيروي متخصص و زيان هاي فراوان ديگري مي شود.
فرشته بيرانوند نيز در اين مراسم گفت: تلاش ها، تدابير خردمندانه و جامع نگري دكتر دهمرده در امر توسعه همه جانبه استان و جبران محروميت هاي اين خطه موجب دميدن روح اميد و نشاط در كالبد مردم شده است و ما هرچه تلاش و كوشش بكنيم در قياس با خدمات ارزنده و خدمات ماندگار و بي سابقه دكتر دهمرده به مردم لرستان، كاه در برابر كوه است.
حاجيه فرشته بيرانوند 36 ساله، مجرد، مدت 10 سال است كه به شغل رانندگي با خودروهاي سنگين مشغول است.
وي گفت: الهام از قرآن موجب موفقيتش در انجام حرفه دشوار رانندگي خودروهاي سنگين شده است.
بيرانوند افزود: حفظ حجاب، قاري قرآن و مداحي توام با رانندگي خودروهاي سنگين و تردد شبانه روزي بين بنادر كشور و تهران از جمله ديگر گوشه و كنار ايران اين پيام را مي رساند كه زن مسلمان با حفظ ارزش ها و كرامات انساني و الهام از پيشوايان دين مانعي براي فعاليت هاي اجتماعي همپاي مردان ندارد.
وي گفت: تاكنون بيش از 15 هزار ساعت در جاده هاي كشور در طول شبانه روز با خودروهاي سنگين رانندگي كرده ام.
بيرانوند اظهار داشت كه كمكي ندارد و بارها به تنهايي چرخ پنجر تريلر را تعويض كرده است. اين زن لر تاكنون تخلف رانندگي نداشته است.
وي گفت: براي تردد در جاده هاي ترانزيتي از مسئولان انتظار دارد نسبت به استاندارد سازي خودروي وي براي تردد در جاده هاي خارج از كشور اقدام كنند.
    
    

درج شده توسط : امین آزادبخت (مدیر سایت )

دیدگاه ها

قطره فرهنگي در گفته :

آفرين.

[پاسخ]

وطن دار در گفته :

دردت كول هرچه ژن گنه

[پاسخ]

آفتاب در گفته :

دردت کول هر چه پیا گنه

[پاسخ]

جوانان بیکار پسر بیجاره حالا باید قید شوفری و رانندگی بزنن خانمها دارن وارد میشن این هم یه بدبختی برای جوانان پسر

[پاسخ]

بيكار پاسخ در تاريخ یکشنبه ۱۱ تیر , ۱۳۹۱ ۰۸:۳۹:

آقا فري اين مورد استثناييه وسمبليك هستش جدي وسخت نگير!

[پاسخ]

متعصب در گفته :

ژن و رونندگی مشین سنگین چه . پرچ پیات بوره

[پاسخ]

بیان دیدگاه !

نام :
رایانامه :