کد خبر : 61248
تاریخ انتشار : ۵ آذر ۱۳۹۳ - ۱۳:۵۰
نسخه چاپی نسخه چاپی
تعداد بازدید 1,147 بازدید

بسیجی روح الله

پرویز رضایی/سرویس منتظران:   یک روز صبح در محوطه اردوگاه ایستاده بودیم گروهی از سربازان بعثی در حال رد شدن از جلو ما بودند یکی از بچه ها که در کنار ما نشسته بود توجه آنها را جلب کرد وی جثه ای بسیار نحیف لاغر و ریزه میزه داشت ولی سر شار از عشق به […]

image-553b6071100bf976d1f33c1dd372611005cb2fcf89587171ef2f48338af1deb0-V

پرویز رضایی/سرویس منتظران:

 

یک روز صبح در محوطه اردوگاه ایستاده بودیم گروهی از سربازان بعثی در حال رد شدن از جلو ما بودند یکی از بچه ها که در کنار ما نشسته بود توجه آنها را جلب کرد وی جثه ای بسیار نحیف لاغر و ریزه میزه داشت ولی سر شار از عشق به امام و ائمه اطهار وبه معنای واقعی بسیجی بی ترمز را نمودار بود . سرباز عراقی که غولی بی شاخ و دم بود رو به بسیجی کرد و با حالت تمسخر از وی پرسید به راستی خمینی شما چگونه می خواهد با ما بجنگد مگر نمی داند که صدام 200000 سرباز آماده و قوی مانند من دارد که تا آخرین نفس به پای او می ایستیم و برای او جان فدا می کنیم.بسیجی دلاور همان طور که نشسته بود رو به عراقی کرد و گفت رهبر ما هم سلاح جدیدی دارد که در طول تاریخ بزرگترین ارتش های دنیا آن را در اختیار نداشته اند و نخواهند داشت سرباز عراقی از حرف دوست ما تا حدودی آتیش گرفته و در حال سوختن بود سرباز دیگری با خنده و مسخره گفت حتما آن را خمینی خودش درست کرده شاید هم اسرائیل براش درست کرده و قاه قاه زد زیر خنده دوست ما که از شنیدن نام امام خمینی خونش به جوش آمده بود از جا بلند شد و به سرباز عراقی گفت این اسلحه را خدا برای خمینی درست کرده که همه ارتشهای دنیا حتی اسرائیل وشما بعثی ها از شنیدن نامش هراسانید چه برسد به دیدنش سرباز عراقی که در پیش هم رزمانش کنف شده بود آنچنان به صورت دوست ما کوبید که دو سه متر آن طرف تر روی زمین افتاد ولی سریع از جا بلند شدو به جلو سرباز عراقی آمد و به او گفت آن سلاحی را که خدا برای امام خمینی ساخته من بسیجیم که دنیا از نام من هراسانند و در یک شب (اَسَرتُ اَحَدَ عَشَرَ مِنکُم مَعَ آفتابه )یعنی در یک شب یازده نفر از شما را با آفتابه اسیر کردم سر باز عراقی که نمی دانست آفتابه چیست فکر می کرد که یک سلاح پیشرفته است از مترجمش پرسید (شنو آفتابه) آفتابه چیه مترجمش گفت سیدی آفتابه یعنی ابریق سرباز عراقی با شنیدن این کلمه انفجارش کامل شد و با حالت جنون آمیز دو دستش را دور گردن دوست ما گرفت و او را بلند کرد و به دیوار چسباند دوست ما قبل از اینکه راه نفسش بند بیاید بانگ برآورد اشهد ان لا اله الّا الله اشهد ان محمدا رسول الله و اشهد ان علی ولی الله و منم بسیجی روح الله آن موقع بود که سرباز عراقی فهمید که واقعا بسیجها آماده جان آفرینی هستند نه بعثی ها لذا او را بر زمین کوبید وتا جا داشت کتکش زدند تا شاید کمی از آتشی راکه بر جانشان افتاده بود بخاطر آفتابه پایین بیاورند. بسیجی قهرمان نامتان جاودان هفته بسیج مبارک

ادامه دارد……….

درج شده توسط : بهزاد باقری / دبیر سرویس شهدا و منتظران " میرملاس نیوز "bagheri1348@yahoo.com

دیدگاه ها

س. م. والی پور در گفته :

ضمن عرض سلام وادب واحترام خدمت دوست ، همکلاسی وهمرزم وآزاده سرافراز حاج پرویز رضایی.
بدون شک امنیت مملکت ما ، مرهون جانفشانی و فداکاری شما آزادگان وشهدای گرامی است.
برای اولین بار بعد از سالهای سال دوری ، موفق به زیارت تصویر شما شدم . از این باب خیلی خیلی خوشحال شدم که بالاخره بعد از چندها سال تصویر زیبایتان را زیارت کردم انشاالله هرکجا که هستی موفق وموید باشید.
خاطره ی بسیارزیبایی نوشتی امید است که ادامه داشته باشد.
از جناب سردار جانباز حاج بهزاد باقری بخاطر پیگیری ودرج خاطرات آزادگان ورزمندگان وجانبازان ، تقدیر وتشکر میشود.

[پاسخ]

حسن یگانه در گفته :

سلام برروح پاک شهدا.سلام برآزادگان عزیزوبربرادر دوست داشتنی ام پرویز رضایی وسلام برجانبازان سرافراز وسلام بربسیجیان خمینی که هشت سال مقاومت کردند.

[پاسخ]

عظیم آزادبخت در گفته :

هفته بسیج بر تمام بسیجیان جان بر کف خصوصا دوست بزرگوار متین و با خلاص و بی ادعایم آقای پرویز رضایی مبارک باد

[پاسخ]

عباس شمس الله زاده در گفته :

سلام بر بسیجی عزیز ازاده سرافراز دست حق همراهتان یا حق

[پاسخ]

پاپی زاده در گفته :

سلام اقا پرویز خوشحالم که بعد از سالها تصویرتان رامی بینم. ازبیان خاطره اتان هم بهره مندشدیم

[پاسخ]

افشین باقری در گفته :

خدمت برادر عزیز و وآزاده دلاور جناب حاج پرویز رضایی سلام
نوشته هاتون فوق العاده است،امیدوارم همیشه پایدار باشید.
بسیج تندیس پایداری و رمز جاوید مبارزه ومخاصمه با بیدادگرانند و نام طوفانی آن , حجم پوشالی سكوت و سازش را به فریادی عصیانگر علیه زورمداران تاریخ مبدل كرد.
*هفته بسیج مبارک*

[پاسخ]

عباس شمس الله زاده پاسخ در تاريخ پنج شنبه ۶ آذر , ۱۳۹۳ ۱۹:۵۹:

سلام بر دوست عزیز و همرزم دلاور اسوه صبر و مقاومت برادر عزیز افشین باقری

[پاسخ]

افشین باقری پاسخ در تاريخ شنبه ۸ آذر , ۱۳۹۳ ۲۰:۱۰:

سلام وعرض ادب خدمت سرور گرانسنگم حاج عباس شمس الله زاده سردار عزیز بی ادعا و دوست داشتنی ،همیشه شاد باشید .یا حق

[پاسخ]

ناصر جمشيدي در گفته :

با سلام خدمت دوست عزيز وبا صفايمان ضمن تبريك هفته بسيج آرزوي سلامتي و بهروزي را براي شما دارم

[پاسخ]

بهزاد ايتيوند در گفته :

هفته بسیج، در حقیقت فرصتی برای ارائه حرکت عظیمی است که به وسیله امام بزرگوار راحل، در این کشور پایه‌گذاری شد و این حرکت، در این منطقه اسلامی و دینی، برای دیگر ملتها هم ان‌شاءاللَّه الگو و سرمشق خواهد شد.

[پاسخ]

پسر لك در گفته :

بسیجی مـعــنـی صــبــر و قـناعت
بسیجی مکتــبـش نــور و شــهادت
بسیجی اسوه اش چمران و همت
بسـیـجــی معنی ایثـار و غــیرت
بسیجی شور و عشق است و رشادت
بسیجی رهـــسپار اســت با ولایت

[پاسخ]

لکستانی در گفته :

بسيجى در تمامى تصميم‏هاى بزرگ، كارهاى خطير و سرنوشت ساز و بحران‏هايى كه جامعه را در معرض تهديد قرار مى‏دهد، حضورى فعال دارد، از مشكلات نمى‏هراسد و خطر را به جان مى‏خرد و با بهانه‏ها و دست آويزها به گريز و پرهيز و اختفاو عزلت پناه نمى‏برد. اصولاً كسى كه جان خود را به نور ايمان صيقل داده و از چشمه پر بهره قرآن و عترت جرعه‏ها نوشيده و هدف خويش را خالص نموده، از اين گونه رفتارها گريزان است و در تنگناهاى حوادث، حماسه مى‏آفريند و با توجيهات غلط و عافيت طلبانه به شدّت مخالف است.

[پاسخ]

داریوش گراوند در گفته :

سلام وعرض ادب خدمت آزاده بزرگوار حاج پرویزرضایی ممنون برادر .

[پاسخ]

علی اشرف ازادبخت در گفته :

سلام برادر رضایی هفته بسیج بر شما و تمامی بسیجیان عزیز مبارک باد ویاد بسیجی دلاور شهید محمدر ضا ازادبخت را گرامی میدارم

[پاسخ]

علی مردان امرای از تهران در گفته :

سلام برادر رضایی اگر در بار برادر محمود ازادبخت خاطراتی دارید برای ما بگو از شما ممنو ن

[پاسخ]

هادي شرفي در گفته :

سلام بر روح بزرگ امام شهيدان و سلام بررهبر گرانقدرمان امام خامنه اي و درود بر تمامي شهيدان اسوه هاي ايمان ، فداكاري و شجاعت و سلامي پراز عشق به تمامي آزاده هاي سرزمينم اين شهيدان زنده . سلام بر استاد گرامي آقاي پرويز رضايي ماكه شمارو هميشه زيارت ميكنيم . خداشمارو زنده نگهدارد تا ارزش را زنده نگاه داريد.
مانبايد بزاريم ارزش هامون عوض بشن زيرا اگه اينجوربشه عوضي ها باارزش ميشن.

[پاسخ]

afshin nooraei در گفته :

با سلام ودرود بر انسان نمونه وبا تقوی .جناب آقای استاد پرویز رضایی بنده به عنوان یک شاگرد وهمکار حضرتعالی افتخار دوستی و همکاری جنابعالی را داشته ودارم وبسیار افتخار میکنم که رزمندگان وآزادگان ارجمندی هم چون شما بسیجی ورزمنده والگوی کامل انسانیت وآزادگی جامعه ما هستند واز خداوند منان سلامتی وطول عمر را برای شما وسایر رزمندگان وبسیجیان واقعی خواهان وخواستارم .

[پاسخ]

رحیم جعفری در گفته :

سلام پرویز عزیز،دوست قدیمی وهمرزم روزهایی که نه فراموش میشود ونه تکرار ، عملیات فتح المبین ،بیت المقدس ،والفجر مقدماتی و . . . به وجود و حضور شما آزادگان سرافراز افتخار میکنیم شما اسطوره های ایثار و فداکاری این مردم شریف و مقاوم هستید. شما از جمله رزمندگان و آزادگان گمنام کوهدشت هستید. دوست داشتنی هستید و صمیمی. یاد اخوی گرامیتان وهمکلاسی عزیزم فرامرز رضایی هم به خیر. مانا باشید

[پاسخ]

کرم گراوند در گفته :

درود خدا برشما برادر ازاده پرویز رضایی عزیز وسلام خدا بر ازادگان ورزمندگان سرافراز سراسر ایران اسلامی
هفته بسیج بربسیجیان مبارک

[پاسخ]

وبلاگ گردان محبین در گفته :

حماسه آفرینی آزادگان در جبهه ها طی هشت سال جنگ تحمیلی و صبر و استقامت ایشان در دوران اسارت سند افتخار آیندگان است.

[پاسخ]

هادی قبادی در گفته :

سلام بر آزادگان سرافراز خصوصاً دوست عزیزمان آقای رضایی
تاریخ هیچگاه رشادت ها ، فداکاری ها و ازخودگذشتگی های خالصانه این اسوه های صبر و استقامت را فراموش نخواهد کرد
نامه ای به آقا پرویز عزیز و پاسخ زیبایش از اردوگاه الانبار عراق تقدیم به شما :
********************************
برادر عزیزمان پرویز (جعفر)
از راهی دور با قلبی نزدیك و آكنده از محبت و دوستی و صفا نسبت به شما سلامی گرم به حضورت تقدیم می نمائیم كه ان شاءالله پذیرا باشی .
از اینكه پس ازیك سال واندی توفیق پیدا كرده ونامه ای بشما می نویسیم خیلی خوشحالیم ، گرچه می بایست خیلی زودتر ازاین بنویسیم لكن بعلت اینكه در كوهدشت نبودیم و برای ادامه درس به تبریز آمده ایم و آدرس شما را نداشته و نمیدانستیم كه به این نحو نامه نوشتن ساده است لذا توفیق پیدا نكردیم .
البته همیشه به یادتان بوده و شما را دعا كرده ایم و امیدواریم كه به زودی بسلامت به آغوش خانواده بزرگ خود برگردید .خداوند به شما صبر جمیل واجرعظیم عنایت فرماید. از اینكه بیش از 5/1 سال است كه دور از وطن بسر برده و صبر و بردباری می نمائید و از اینكه در جوار امامان عزیزی قرار گرفته اید چون علی (ع) و حسین (ع) و … سلام ما را به آنها برسانید و ما را دعا كنید كه ان شاءالله در روز قیامت آنها شفیع ما شوند . برادران همه مشغول درس وكار هستند وسلام می رسانند ، ازاینكه دیر نامه نوشتیم می بخشید و ما را از دعا فراموش نكن.
” الصبر من الایمان كالراس من الجسد ” 63/6/4 اخویان – قبادی ” خداحافظ شما ”
پاسخ برادراسیر پرویز رضایی به نامه اخویان و قبادی
بسمه تعالی
خدمت برادران عزیزم اخویان – قبادی سلام علیكم و رحمة الله و بركاته
پس از تقدیم عرض سلام ، سلامتی شما عزیزان را از خداوند متعال خواهان و خواستارم و امیدوارم كه در آن سنگر علم و تقوی چهره تابان و درخشنده تان همچنان ثابت قدم و استوار باشید .
سلام بر شما ، امیدوارم كه حالتان خوب باشد و اگر از حال این حقیرتان خواسته باشید الحمدلله سلامت و به دعاگویی شما مشغولم باری نامه شما درتاریخ 63/8/28 بدست بنده رسید و ازسلامتی شما و پدربزرگوارم مرا خوشحال كرد .
امیدوارم كه درنامه های بعدیتان ما را ازصحبتهای پدرم و نكته های اخلاقی ودعاهای كوتاه ما را بی نصیب مگذارید وان شاءالله تا جائی كه در توان دارید ان شاءالله در نامه هایتان بنویسید و برادران مرتضی ولی پور و حسن زاده خدمت شما دعا و سلام گرم فراوان می رسانند و امیدوارم كه همگی تان در درس هایتان در آن سنگر علم و تقوی موفق و پیروز باشید .
سلام ما را به كلیه برادرانی كه در آنجا هستند و در آن سنگر مشغول تحصیل هستند برسانید . در خاتمه امیدوارم كه پیروز و موفق باشید خدا یار و یاور شما باد. التماس دعا . خداحافظ ان شاءالله كه فراموش نكنید از درسهای استاد مطهری ، دستغیب و غیره و از تفاسیر آنها. 63/8/28 جعفر رضائی

[پاسخ]

وبلاگ شهید جاویدالاثر محمد حسین حیدری در گفته :

سلام
با تشکر از آزاده سرافراز آقای پرویز رضایی
حقتان را بر ما حلال کنید

[پاسخ]

با عرض سلام
وتبریک هفته بسیج،ممنونیم خاطره زیبایی بود.
باز هم منتظریم…ان شاالله.

[پاسخ]

بیان دیدگاه !

نام :
رایانامه :