کد خبر : 61319
تاریخ انتشار : ۵ آذر ۱۳۹۳ - ۲۳:۲۰
نسخه چاپی نسخه چاپی
تعداد بازدید 411 بازدید

پنیر فراموشی می‌آورد؟

  دکتر احسان صادقی ، با توصیه به اینکه بهتر است پنیر همراه با انواع مغزها و بویژه گردو مصرف شود، اظهار کرد: اینکه گفته می‌شود مصرف پنیر به تنهایی انسان را فراموشکار می‌کند از نظر علمی رد شده است. وی تصریح کرد: توصیه مصرف پنیر به همراه گردو برای استفاده و جذب هر چه […]

panir-moghazi-haftegy.ir_

 

دکتر احسان صادقی ، با توصیه به اینکه بهتر است پنیر همراه با انواع مغزها و بویژه گردو مصرف شود، اظهار کرد: اینکه گفته می‌شود مصرف پنیر به تنهایی انسان را فراموشکار می‌کند از نظر علمی رد شده است.

وی تصریح کرد: توصیه مصرف پنیر به همراه گردو برای استفاده و جذب هر چه بیشتر ویتامین‌ها و عناصر معدنی موجود در پنیر است.

احسانی با بیان اینکه کلسیم مانع جذب فسفات نمی‌شود، اظهار کرد: این روند کاملا معکوس بوده و فسفات مانعی برای جذب کلسیم است، بطوریکه مصرف زیاد نوشابه به دلیل فسفات موجود در آن در دراز‌مدت می‌تواند منجر به پوکی استخوان شود.

صادقی با بیان اینکه بدن مشکلی برای تامین فسفات مورد نیاز خود ندارد، اظهار کرد: بیشترین مشکل بدن بر سر تامین کلسیم است که در همین راستا توصیه می‌شود افراد بطور جد مصرف لبنیات را در برنامه غذایی خود لحاظ کنند.

این عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه با تاکید بر اینکه هیچ یک از فرآورده‌های لبنی از جمله پنیر، سرشیر، دوغ و ماست جایگزین شیر نمی‌شود، اظهار کرد: در شیر همه ویتامین‌های مورد نیاز بدن وجود دارد که با تخمیر شیر و تبدیل آن به فرآورده‌هایی از جمله ماست و پنیر، این ویتامین‌ها از بین می‌روند.

صادقی تصریح کرد: به همین علت توصیه می‌شود تا در کنار مصرف سایر فرآورده‌های لبنی شیر بصورت ویژه مورد توجه قرار گیرد.

 

درج شده توسط : امیرحسین آزادبخت " سرویس خبر میرملاس "
برچسب‌ها: ,

دیدگاه ها

سلام،

با توجه به تولید کم پنیر و خوشمزگی آن، این داستان را بزرگترها ساختند تا بچه ها را از تمایل به خوردن این غذای پر پروئتین باز دارند!

[پاسخ]

بیان دیدگاه !

نام :
رایانامه :