کد خبر : 61801
تاریخ انتشار : ۱۴ آذر ۱۳۹۳ - ۰۰:۵۴
نسخه چاپی نسخه چاپی
تعداد بازدید 351 بازدید

مدیر کل حفاطت محیط زیست لرستان: پیگیر مسائل زیست محیطی نفتکشهای عراقی در رومشکان هستیم

 به گزارش خبرنگار میرملاس در رومشکان ؛ شورای اداری شهرستان رومشکان  با حضور فتحی بیرانوند  مدیر کل حفاظت محیط زیست  در محل فرمانداری  تشکیل شد در این جلسه که امام جمعه رومشکان آقای جمیاری نیز حضور داشت به بیان مشکلات راهکارها و مسائل محیط زیستی شهرستان پرداخته شد در این جلسه موضوعات متنوع مطرح گردید. در […]

 به گزارش خبرنگار میرملاس در رومشکان ؛ شورای اداری شهرستان رومشکان  با حضور فتحی بیرانوند  مدیر کل حفاظت محیط زیست  در محل فرمانداری  تشکیل شد در این جلسه که امام جمعه رومشکان آقای جمیاری نیز حضور داشت به بیان مشکلات راهکارها و مسائل محیط زیستی شهرستان پرداخته شد در این جلسه موضوعات متنوع مطرح گردید.

در ابتدای جلسه  محمد محمدی نژاد  فرماندار رومشکان به برخی مسائل و مشکلات محیط زیستی رومشکان اشاره نمودند ازجمله عوارض محیط زیستی تانکر های حامل نفت عراقی، مشکلات و تهدیدات ماهیگیری در دریاچه و رودخانه سیمره، شرایط اقلیمی و زیستی موجودات  مله کوه و ویزنهار و دفع پسماندهای شهری روستایی و بهداشتی که در جلسه مطرح گردید.

 

82blsyp1s4jy8kkbomli

 

در ادامه جلسه  مهندس فتحی بیرانوند  نیز به به بیان پاره از مسائل محیط زیست در سطح کلان و کشور پرداختند که مهمترین مسئله در بحث محیط زیست ریزد گردها و راههای مقابله با آن و نجات دریاچه ارومیه بود که ایشان از مسئولان اجرایی شهرستان رومشکان درخواست کرد در کلیه امور مسائل مربوط به حفاظت از محیط زیست را جدی بگیرند و کوتاهی نکنند و حفاظت از محیط زیست در اولویت قرار دهند و در احداث راهها و کارخانه ها و شهرکها کلیه مسائل و نکات محیط زیست را رعایت کنند.

 در ادامه وی به پیگیری جدی برای راه اندازی اداره حفاظت محیط زیست در شهرستان تاکید موکد داشتند و قول پیگیری این مطلب را نیز به مردم شهرستان رومشکان دادند.

 

C:\Users\aref\Desktop\تابناک\New folder\IMG_2347.jpg

 

بیرانوند در پاسخ به سوال خبرنگار میرملاس در مورد عوارض محیط زیست ناشی از تصادفات تانکرهای نفتکش عراقی و ریختن نفت در مزارع و زمین های کشاورزی و آب اشامیدنی گفتند که این موارد به بالا گزارش شده و ما نیز به شدت پیگیر این قضیه هستیم و انشاالله در آینده نزدیک یکسری قوانین واستانداردها در این موارد وضع خواهد شد.

 تهیه خبر : عارف رومیانی / خبرنگار میرملاس در شهرستان رومشکان

 

 

درج شده توسط : امین آزادبخت (مدیر سایت )

دیدگاه ها

رومشگان93 در گفته :

اقای فرماندار دریاچه سد سیمره که مسیر رفت و آمد نفتکش ها که در حوزه استحفاضی شما نیست نکند دیاله هم جز رومشکان است و ما خبر نداریم.

[پاسخ]

علی در گفته :

پس چه کسی کشته های ناشی از تصادف با این نفتکش ها را بررسی میکند؟؟!!! تا دیروز صدام با بمب و موشک ما رو میکشت و امروز نفتکش های عراقی!!! اگه این نفتکش ها(نسل کش ها) از یک استان دیگه عبور می کردند و این همه مشکل زیست محیطی و کشتار داشتند مردم اون استان حتما جاده ها رو برای این نفتکش ها میبستند اما ما مردم کوهدشت و رومشکان کلا درگیر بحث های سیاسی پوچ و بی معنی هستیم. اگر امروز عموی من بر اثر تصادف با این نفتکش ها به رحمت خدا میره و هیچکس اعتراضی نمیکنه فردا نوبت عموی شما و شما و شماست!!!!!

[پاسخ]

رومشگان93 پاسخ در تاريخ جمعه ۱۴ آذر , ۱۳۹۳ ۱۹:۱۵:

خدا رحمت کند عموی شما و شماها. بنده در داخل یکی از این مینی بوس های مسیر پلدختر رومشکان بودم که یکی از پیرمردهای 90 ساله می فرمود خدا رحمت کند پدر و مادر هر کسی که این ها رو آورده تو این مسیر. ازش پرسیدم عمو برای چی؟فرمود:((پسرم درد این طویل کش روز هزار دفعه بکیور کول عامو هر شو عملیات)).راست می گفت از کمین های گمو هم تلفاتش بیشتر است علی جان نه اینکه ما به فکر نیستیم اما آقای فرماندار از این امور مهمتر هم دارند اگر لطف بفرمایند پیگیر باشند از همین جا هم بهشون خسته نباشید عرض می کنم.

[پاسخ]

ف.میرزایی در گفته :

باسلام.بادرایت تخصص وپشتکارخصوصا صداقتی که فرماندار جناب آقای دکتر حاج محمد محمدی نژادآزاده سرافراز دارندپیشرفت وآبادانی شهرستان رومشکان قطعا میسر وحاصل میشود.پیروز وسربلندباشید.

[پاسخ]

رومشکان پاسخ در تاريخ شنبه ۱۵ آذر , ۱۳۹۳ ۱۳:۲۶:

حتما……فعلا که تو این یه سال هیچ حرکتی نکرده این جناب

[پاسخ]

احسان درویشی در گفته :

خسته نباشید ….
خداقوت با آرزوی موفقیت برای فرماندار زحمتکش وتوفیق روز افزون مردم برای مردم ولایی شهرستان رومشکان

[پاسخ]

رومشگانی در گفته :

راستی دریاچه ارومیه چه ربطی به استان رومشگان داره (اسم شهرستان برازنده نیست)

[پاسخ]

ناشناس در گفته :

متاسفانه تخریب محیط زیست مله کوه با این همه زیبایی زمانی شروع شد که مجوز اسکان دامدارهای منطقه در دامنه کوه صادر شد که قطع کردن درختان و کشتن جانوران را ارزش و افتخار می دانند

[پاسخ]

امیری در گفته :

خداقوت با آرزوی موفقیت برای فرماندار زحمتکش وتوفیق روز افزون

[پاسخ]

بیان دیدگاه !

نام :
رایانامه :