کد خبر : 61914
تاریخ انتشار : ۱۵ آذر ۱۳۹۳ - ۰۳:۱۷
نسخه چاپی نسخه چاپی
تعداد بازدید 914 بازدید

گزارش تصویری بازدید فرماندار و مدیرکل میراث فرهنگی استان از سنگ نگاره های میرملاس

به گزارش میرملاس ؛ عبدالرضا مهاجری‌نژاد به همراه محمدکرم محمدی فرماندار شهرستان کوهدشت با هیأتی متشکل از معاون گردشگری، معاون میراث فرهنگی، مسوول روابط عمومی و مسوول حراست اداره کل و همچنین مدیران سایت های خبری میرملاس و هومیان  از نقاشی‌های صخره‌ای میرملاس بازدید کردند. مدیر کل میراث فرهنگی‌، صنایع دستی و گردشگری لرستان ضمن اظهار […]

به گزارش میرملاس ؛ عبدالرضا مهاجری‌نژاد به همراه محمدکرم محمدی فرماندار شهرستان کوهدشت با هیأتی متشکل از معاون گردشگری، معاون میراث فرهنگی، مسوول روابط عمومی و مسوول حراست اداره کل و همچنین مدیران سایت های خبری میرملاس و هومیان  از نقاشی‌های صخره‌ای میرملاس بازدید کردند.
مدیر کل میراث فرهنگی‌، صنایع دستی و گردشگری لرستان ضمن اظهار تاسف از تخریب‌هایی که طی سالیان گذشته در این آثار باستانی انجام شده، طرح حفاظتی این نقوش را که هفته گذشته به تصویب شورای فنی میراث فرهنگی لرستان رسیده‌، برای فرماندار و اصحاب رسانه تشریح کرد.
مهاجری‌نژاد برای اجرایی نمودن طرح مذکور، ضرب‌الاجل دو ماهه تعیین کرد بلکه تا پایان سال جاری کلیه اقدامات حفاظتی و مرمتی نقوش طبق طرح مصوب انجام گیرد.
وی همچنین انجمن‌های میراث فرهنگی را ملزم به پاسداری شبانه‌روزی از این آثار نمود.
مدیر کل میراث فرهگی لرستان با کارکنان میراث فرهنگی کوهدشت و انجمن‌های منطقه هومیان ملاقات کرد و به اتفاق از نقاشی‌های صخره‌ای هومیان دیدن کردند.
مهاجری نژاد همچنین بر ضرورت اجرای هر چه سریع‌تر عملیات حفاظتی و مرمتی این نقوش تأکید کرد و بیان داشت: علاوه بر دو محوطه میرملاس و هومیان، نقوش صخره‌ای برد اسپید و چالگه شله هم در دستور کار قرار خواهند گرفت.
 
 

0 (6)

 

 

 

0 (1)

 

 

0 (2) 

 

 

0 (3)

 

 

0 (4) 

 

 

0 (5)

 

 

0 (6)

 

 

0 (7) 0 (8)

 

 

0 (9)

 

 

0 (10)

 

 

 

0 (11)

 

 

0 (12)

 

 

0 (13)

 

 

SONY DSC 

 

 

0 (14)

 

 

0 (15) 

 

 

0 (16)

 

 

0 (17)

 

عکاس : امین آزادبخت / میرملاس

 

 

 

درج شده توسط : امین آزادبخت (مدیر سایت )

بیان دیدگاه !

نام :
رایانامه :