کد خبر : 61964
تاریخ انتشار : ۱۵ آذر ۱۳۹۳ - ۲۳:۰۵
نسخه چاپی نسخه چاپی
تعداد بازدید 225 بازدید

لرستان دارنده رتبه 26 بی‌سوادی در کشور/7 هزار لرستانی امسال باسواد شدند

  معاون سوادآموزی آموزش و پرورش لرستان از لرستان دارنده رتبه 26 بی‌سوادی در کشور خبر داد. به گزارش میرملاس به نقل از فارس، علی‌اشرف حیدری  در جلسه شورای پشتیبانی نهضت سوادآموزی استان که با حضور استاندار و جمعی از مدیران دستگاه‌های اجرایی لرستان گفت: طبق آمارهای سرشماری سال 90 استان لرستان بیش از 70 […]

13930522000508_PhotoA

 

معاون سوادآموزی آموزش و پرورش لرستان از لرستان دارنده رتبه 26 بی‌سوادی در کشور خبر داد.

به گزارش میرملاس به نقل از فارس، علی‌اشرف حیدری  در جلسه شورای پشتیبانی نهضت سوادآموزی استان که با حضور استاندار و جمعی از مدیران دستگاه‌های اجرایی لرستان گفت: طبق آمارهای سرشماری سال 90 استان لرستان بیش از 70 هزار بی‌سواد دارد که برای با سواد کردن این تعداد بی‌سواد یک برنامه 4 ساله تنظیم شده است.

وی افزود: سال 1355 تنها 35 درصد جمعیت استان لرستان با سواد بوده که امروز این به 90 درصد افزایش یافته است.

معاون سوادآموزی آموزش و پرورش لرستان خاطرنشان کرد:‌ یکی از دلایل بی‌سوادی در لرستان صعب‌العبور بودن برخی مناطق روستایی و ترک‌تحصیل دختران روستایی است.

این مسئول اضافه کرد: یکی دیگر از مشکلات بی‌سوادی در استان لرستان خود اظهاری‌ها و فراموش شدن آموخته‌های آن‌ها است به خاطر اینکه بعد از خواندن و نوشتن دیگر فعالیتی در این زمینه ندارند.

معاون سوادآموزی آموزش و پرورش لرستان متذکر شد:‌ بیشتر بی‌سوادان جمعیت استان لرستان را خانم‌ها تشکیل داده‌اند، چراکه در مناطق روستاها و صعب‌العبور این استان قرار دارند و نمی‌توانند ادامه تحصیل بدهند.

حیدری عنوان داشت: برنامه ما امسال با سواد کردن 12 هزار نفر از جمعیت بی‌سوادی در استان لرستان بوده که طی 9 ماهه امسال بیش از 7 هزار بی‌سواد در استان لرستان با سواد شده‌اند.

وی یادآور شد: هر اداره یا شخصی که بخواهد فرد یا افراد بی‌سوادی را با سواد کند آموزش و پرورش به ازای هر فرد بی‌سواد مبلغ 600 هزار تومان پرداخت می‌کند، بنابراین از همه ادارات استان لرستان می‌خواهیم در این زمینه همکاری لازم را با آموزش و پرورش داشته باشند.

معاون سوادآموزی آموزش و پرورش لرستان اضافه کرد:‌ بحث فرهنگ‌سازی باید در اولویت برنامه‌های صدا و سیما و جراید استان باشد تا بتوانیم جمعیت بی‌سوادی استان را تشویق به سوادآموزی کنیم.

حیدری در پایان چنین توضیح داد: ما تمام تلاش خود را برای با سواد کردن جامع هدف نهضت سوادآموزی یعنی جمعیت 10 تا 49 ساله به‌کار گرفته‌ایم و با رایزنی‌های صورت گرفته با ادارات بهزیستی، کمیته امداد، زندان‌ها و… توانسته‌ایم در این زمینه گام‌های خوبی برداریم.

 

 

درج شده توسط : امیرحسین آزادبخت " سرویس خبر میرملاس "

دیدگاه ها

آدمي. در گفته :

اين در حالي است كه مسول اداره سوادآموزي كوهدشت هنگام آزمون خودش و يا ديگران را به كار مي گمارد تا به جاي بيسوادان امتحان بدهند.

[پاسخ]

بیان دیدگاه !

نام :
رایانامه :