کد خبر : 62089
تاریخ انتشار : ۱۸ آذر ۱۳۹۳ - ۱۹:۰۹
نسخه چاپی نسخه چاپی
تعداد بازدید 189 بازدید

معاون رییس جمهور : آلودگی خطوط انتقال نفت لرستان به طور ویژه پیگیری می کنیم

    رییس سازمان حفاظت محیط زیست کشور گفت: مساله آودگی های خطوط لوله نفت در لرستان پیگیری می شود چراکه بررسی این مسائل به ویژه در حوزه های نفتی مورد توجه است. معصومه ابتکار روز سه شنبه در جمع خبرنگاران افزود: پس از بررسی و گردآوری مستندات، این مساله پیگیری خواهد شد و مشکل […]

 

images

 

رییس سازمان حفاظت محیط زیست کشور گفت: مساله آودگی های خطوط لوله نفت در لرستان پیگیری می شود چراکه بررسی این مسائل به ویژه در حوزه های نفتی مورد توجه است.

معصومه ابتکار روز سه شنبه در جمع خبرنگاران افزود: پس از بررسی و گردآوری مستندات، این مساله پیگیری خواهد شد و مشکل استان با همکاری سایر مقامات برطرف می شود.

وی همچنین به اجرای طرح مدیریت مناطق حفاظت شده سفیدکوه و اشترانکوه لرستان اشاره کرد و اظهار داشت:این مطاعات مشخص می کند که چه نوع مدیریتی برای اجرا در این مناطق مورد نیاز است.

وی ادامه داد: در این راستا از نابود شدن تنوع زیستی بسیار ارزشمند لرستان و شکار غیرمجاز که آسیب بسیاری به تنوع زیستی استان وارد کرده جلوگیری خواهد شد.

وی همچنین افزایش کمی و کیفی مناطق حفاظت شده را از برنامه های محوری اسزمان حفاظت محیط زیست عنوان کرد و گفت: هدف گذاری جهانی برای مناطق حفاظت شده این است که تا سال 2020 تمامی کشورها 17 درصد از مساحت خود را به صورت مناطق حفاظت شده معرفی کنند و این در حالی است که این میزان هم اکنون در ایران 11 درصد است.

ابتکار تصریح کرد: به منظور حفاظت هرچه بهتر از مناطق حفاظت شده، دوره سراسری آموزش محیط بانان در حال اجرا است و تا پایان هفته آینده 500 محیط بان برای نخستین بار آموزش های جامع و کامل محیط بانی را فرا می گیرند.

 

 

درج شده توسط : امین آزادبخت (مدیر سایت )

دیدگاه ها

امرایی در گفته :

بخاطر خدا حریم مراتع را به قبل از سال 84 برگردانید

[پاسخ]

بیان دیدگاه !

نام :
رایانامه :