کد خبر : 62093
تاریخ انتشار : ۱۸ آذر ۱۳۹۳ - ۱۹:۱۹
نسخه چاپی نسخه چاپی
تعداد بازدید 164 بازدید

استاندار لرستان : جلوگیری از تخریب جنگل و خشکیدگی بلوط لرستان نیازمند حمایت جدی است

    استاندار لرستان گفت: تخریب جنگل و زوال و خشکیدگی بلوط لرستان یک مساله مهم است که جلوگیری از این معضل ، نیازمند حمایت جدی و همه جانبه در سطح کلان است. هوشنگ بازوند روز سه شنبه در جلسه شورای اداری استان افزود: توجه به محیط زیست از مسایل با اهمیت در دولت یازدهم […]

0 (37)

 

 

استاندار لرستان گفت: تخریب جنگل و زوال و خشکیدگی بلوط لرستان یک مساله مهم است که جلوگیری از این معضل ، نیازمند حمایت جدی و همه جانبه در سطح کلان است.

هوشنگ بازوند روز سه شنبه در جلسه شورای اداری استان افزود: توجه به محیط زیست از مسایل با اهمیت در دولت یازدهم بوده به نحوی که دولت نگرانی نسبت به محیط زیست را در برنامه ششم نشان داده است.

وی تصریح کرد: در لرستان نیز کارگروهی در خصوص زوال جنگل های بلوط تشکیل شده که با آسیب شناسی های انجام شده، بحث ریزگردها از عوامل اصلی خشکیدگی بلوط لرستان است.

وی با اشاره به منابع غنی زیست محیطی استانهای زاگرس نشین گفت: این استانها 27 درصد جمعیت کشور را تشکیل می دهند که بخش مهمی از آب شیرین کشور نیز در این استانها تولید می شود که متاسفانه با توجه با اصل 44 قانون اساس، در بحث سرمایه گذاری مشکلاتی دارند.

وی ادامه داد: انتظار می رود به همان اندازه که به مسایل زیست محیطی منطقه البرز رسیدگی و توجه می شود باید به استانهای زاگرس نشین نیز توجه شود تا این استانها جایگاه مطلوبی در برنامه ششم توسعه به ویژه در زمینه محیط زیست داشته باشند.

استاندار لرستان ادامه داد: سال گذشته در مجموع یکهزار و 600 هکتار از مراتع و جنگل های استان دچار حریق شده که این میزان با توجه به اقدامات اموزشی انجان شده، به 357 هکتار در سالجاری کاهش یافته است.

بازوند همچنین بیش از یک میلیون هکتر جنگل، معادل 10 درصد جنگل های کشور،12 درصد از رواناب های کشور، دو هزار و 400 کیلومتر شبکه رودخانه، 25 آبشار، 13 تالاب و بیش از 250 غار را از ظرفیت های زیست محیطی لرستان برشمرد و خواستر توجه ویژه به این ظرفیت ها شد.

وی اقتصاد مقاومتی را نسخه شفابخش لرستان دانست و تصریح کرد: تخصیص اعتبارات سال جاری در لرستان را بیش از 67 درصد برشمرد و گفت: تخصیص اعتبار یکسال گذشته به اندازه 30 سال بوده است.

 

 

درج شده توسط : امین آزادبخت (مدیر سایت )

دیدگاه ها

ا--- میرزایی در گفته :

جناتب آقای استاندار ضمن تشکر از شما اگه فراموش نکرده باشید تا زمانی که به مامورین نگهداری از جنگل ها (جنگل بان) می گفتند و بدین منظور از افراد قوی و جدی و سالم استفاده می شد این افراد به نحو احسن لنجام وظیفه می نمودند اما متاسفانه از زمانی که دستگاه عریض و طویل اداره منابع طبیعی با آن کارمندان پشت میز نشین بوجود آمد که یک لحظه حاضر نیستند زیر کفششان خاکی شود ما شاهد تخریب روز افزون جنگل ها خواهیم بود

[پاسخ]

حمیدازادبخت در گفته :

حکایت های مدیریتی
…………………………………………………………………………………………………………

کمانگیر پیر و عاقلی در مرغزاری در حال آموزش تیراندازی به دو جنگجوی جوان بود. در آن سوی مرغزار نشانه ی کوچکی که از درختی آویزان شده بود به چشم می خورد. جنگجوی اولی تیری را از ترکش بیرون می کشد. آن را در کمانش می گذارد و نشانه می رود. کماندار پیر از او می خواهد آنچه را می بیند شرح دهد.

مي گويد: آسمان را مي بينم. ابرها را. درختان را. شاخه هاي درختان و هدف را. كمانگير پير مي گويد: كمانت را بگذار زمين تو آماده نيستي.
جنگجوي دومي پا پيش مي گذارد .كمانگير پير مي گويد: آنچه را مي بيني شرح بده.
جنگجو مي گويد: فقط هدف را مي بينم.
پيرمرد فرمان مي دهد: پس تيرت را بينداز. تير بر نشان مي نشيند.
پيرمرد مي گويد: عالي بود. موقعي كه تنها هدف را مي بينيد نشانه گيريتان درست خواهد بود و تيرتان بر طبق ميلتان به پرواز در خواهد آمد.

شرح
……………………………………………………………………………………………..
حاکم کاردان و اجرایی لرستان :::
پس

بر اهداف خود متمركز شويد.
تمركز افكار بر روي هدف به سادگي حاصل نمي شود. اما مهارتي است كه كسب آن امكانپذير است و ارزش آن در زندگي همچون تيراندازي بسيار زياد است.

[پاسخ]

محسن میرزایی در گفته :

باعرض سلام
چندروزپیش به همراه دوستان به منطقه همیان رفتیم متاسفانه بیشترمنطقه روشخم زدن ازمسئولین تقاضامندیم به این معضل رسیدگی کنن

[پاسخ]

کشاورز در گفته :

از استاندار محترم تقاضا میشود در مورد اعتبارات کشوری که به بحث زوال بلوط(زوال اکوسیستم زاگرس) شفاف سازی و نحوه تخصیص اعتبار برای کارهای مختلف اجرا شده تا کنون را بیان و ترجیحا از نیروهای تازه نفس و تحصیل کرده های بیکار مهندسی منابع طبیعی استفاده شود.

[پاسخ]

بیان دیدگاه !

نام :
رایانامه :