کد خبر : 62214
تاریخ انتشار : ۲۱ آذر ۱۳۹۳ - ۰۲:۱۴
نسخه چاپی نسخه چاپی
تعداد بازدید 651 بازدید

صدای انفجارهای پی درپی در کربلا شنیده شد

    پنجشنبه شب به وقت محلی صدای چندین انفجار پی در پی در کربلای معلی که اکنون میزبان میلیون ها زائر است، شنیده شد.  به گزارش میرملاس  به نقل از ایرنا، تا بامداد امروز(جمعه) صدای ششمین انفجار نیز در فضای شهر کربلا به گوش رسید. پیش از این صدای پنج انفجار گزارش شد که […]

shabnamnews2817947508251488

 

 

پنجشنبه شب به وقت محلی صدای چندین انفجار پی در پی در کربلای معلی که اکنون میزبان میلیون ها زائر است، شنیده شد.

 به گزارش میرملاس  به نقل از ایرنا، تا بامداد امروز(جمعه) صدای ششمین انفجار نیز در فضای شهر کربلا به گوش رسید.

پیش از این صدای پنج انفجار گزارش شد که یکی از آنها در محدوده کیلومتر 3 جاده کربلا و نجف بود که دود آن در فضای منطقه دیده شد.

منابع عراقی می گویند، این انفجارها در منطقه حرم و مرکز شهر نبوده است؛ در عین حال میلیون ها زائر اربعین با وجود شنیدن صدای انفجارها، خیابان ها را ترک نکرده و ندای لبیک یا حسین سر دادند.

 منابع امنیتی در کربلا اعلام کرده اند که شماری از این انفجارها با خودروهای بمبگذاری شده در محدوده منطقه شرقی شهر کربلا موسوم به دروازه ‘طویریج’ رخ داده است.

بعد از وقوع این انفجارها، صدای آژیر آمبولانس هایی شنیده شد که از دروازه نجف وارد کربلا شدند. نیروهای امنیتی تدابیر سختگیرانه تری را به اجرا گذاشته اند. هنوز تعداد دقیق کشته و مجروحان این حملات تروریستی مشخص نیست.

ارتباطات تلفنی نیز که در یک هفته اخیر در کربلا وضعیت مناسبی نداشت، از شامگاه پنجشنبه و به دنبال انفجارها مختل شده و به سختی برقرار می شود.

برخی منابع صبح پنجشنبه از تهدید داعش علیه مراسم اربعین خبر داده بودند، به طوری که یکی از مسئولان عتبه حسینی برخی سخت گیری ها در خصوص خبرنگاران را دلیل این امر دانسته بود.

شبکه المیادین نیز در خبری فوری گزارش داد که صدای یک انفجار از منطقه ‘الحزام الاخضر’ در غرب کربلا شنیده شد.

یک منبع امنیتی نیز به پایگاه ‘المدی پرس’ عراق گفت که صدای انفجارهایی از شهر کربلا که انتظار می رود به خاطر اصابت خمپاره به حاشیه این شهر باشد، شنیده شد.

 منابع عراقی اعلام کرده اند که تعداد زائران ورودی به کربلا در 10 روز گذشته بیش از 17 میلیون نفر بوده است و برای دو سه روز اخیر نیز تخمین زده شده حدود پنج میلیون زائر به کربلا وارد شوند.

شامگاه پنجشنبه همچنان سیل زائرانی که خود را برای مراسم اربعین به کربلا می رسانند از سه محور بغداد – نجف و حله جریان دارد. 

 
 

درج شده توسط : امین آزادبخت (مدیر سایت )

دیدگاه ها

محمد نجاتی در گفته :

باسلام انها نمی توانندمانع رفتن ما به کربلاشود.لبیک یاحسین.لبیک یاحسبن.لبیک باحسین .کربلا منتظر ماست بیل تا برویم

ن

[پاسخ]

ش.گراوند پاسخ در تاريخ یکشنبه ۲۳ آذر , ۱۳۹۳ ۱۷:۱۹:

قبول باشه کربلایی محمد.انشالله مکه.

[پاسخ]

صادق ابراهیمی در گفته :

تا خدا یار است دل به دریا ده. اگر حرامی توانست آب دریارا نجس کند آنگاه میباید دل نگران شد که حرامیان ضلال راه کربلا راسد کنند.

[پاسخ]

حسینی در گفته :

تهدید این گروههای تکفیری هیچ گونه تاثیری بر عزم عزاداران که از سراسر دنیا در این مرسم شرکت کرده بودند ندارد . یااباعبدالله . لبیک یا حسین .خودشان اقرار کردند که بزرگترین تجمع بوده است

[پاسخ]

بیان دیدگاه !

نام :
رایانامه :