کد خبر : 62338
تاریخ انتشار : ۲۴ آذر ۱۳۹۳ - ۱۳:۱۲
نسخه چاپی نسخه چاپی
تعداد بازدید 1,210 بازدید

25هزارتن شن ونمک برای انجام عملیات راهداری زمستانی درلرستان ذخیره شد

  معاون راهداری اداره کل راه و شهرسازی استان لرستان گفت: 25 هزار تن شن و نمک به منظور انجام عملیات های راهداری زمستانی در محورهای ارتباطی استان ذخیره سازی شده است.به گزارش میرملاس نیوز، ‘ناصر محبی’ روز دوشنبه در گفت وگوی اختصاصی با ایرنا افزود: این میزان شامل هشت هزار تن نمک و 17 […]

81426159-6141157 

معاون راهداری اداره کل راه و شهرسازی استان لرستان گفت: 25 هزار تن شن و نمک به منظور انجام عملیات های راهداری زمستانی در محورهای ارتباطی استان ذخیره سازی شده است.
به گزارش میرملاس نیوز، ‘ناصر محبی’ روز دوشنبه در گفت وگوی اختصاصی با ایرنا افزود: این میزان شامل هشت هزار تن نمک و 17 هزار تن شن بوده که در زمسان فصل سرما و یخبندان در سطح جاده های استان استفاده می شود.

وی با اشاره به وجود 16 گردنه برفگیر در محورهای ارتباطی استان گفت: برخی تیم های راهداری ازاول آذرماه جاری به منظور خدمت رسانی به مردم و رانندگان عبوری در محورهای ارتباطی کوهستانی و برفگیر استان مستقر شده اند و استقرار رسمی 35 تیم راهداری زمستای استان از نیمه آذرماه امسال انجام شده است.

به گفته وی 480 میلیون و 255 هزار و 519 میلیون متر مکعب عملیات برفروبی به منظور بازگشایی محورهای ارتباطی در سال گذشته انجام شد.

محبی تصریح کرد: در این زمینه 15 هزار و 971 تن شن و نمک به منظور انجام عملیات های راهداری زمستانی که در راهدارخانه ها و انبارهای موجود ذخیره سازی شده بود استفاده شده است.

وی تصریح کرد: در مجموع سال گذشته 13 مرحله عملیات برفروبی در مدت های متفاوت چند ساعت تا چند روز انجام و دو میلیون و 571 هزار و 430 کیلومتر باند نیز برفروبی و نمک پاشی شد.

وی اظهار داشت: امسال نیز 35 تیم راهداری زمستانی 15 آذرماه جاری به صورت رسمی در محورهای ارتباطی برفگیر و کوهستانی استان مستقر می شود.

محبی با بیان اینکه دو تیم راهداری زمستانی استان متعلق به بخش خصوصی است افزود: در مجموع 365 نفر با استفاده از 246 دستگاه انواع ماشین آلات سبک و سنگین در محورهای مواصلاتی استان حضور دارند.

وی با بیان اینکه تیم های راهداری تا 20 فروردین ماه سال اینده با استقرار در این اماکن برفروبی و بازگشایی محورهای مواصلاتی استان را در فصل زمستان برعهده دارند، اظهار کرد: با توجه به برفگیر بودن برخی از محورهای کوهستانی استان از جمله گردنه های تیراب، رازان و زاغه ، حضور و فعالیت گروههای راهداری برای پاکسازی و بازگشایی مسیر در هنگام بارش برف ضروری است.

لرستان دارای 750 کیلومتر راه اصلی، 556 کیلومتر راه فرعی، 104 کیلومتر آزاد راه و 370 کیلومتر مسیر بزرگراه است.

 

 

درج شده توسط : امین آزادبخت (مدیر سایت )

بیان دیدگاه !

نام :
رایانامه :