کد خبر : 62423
تاریخ انتشار : ۲۶ آذر ۱۳۹۳ - ۱۸:۰۰
نسخه چاپی نسخه چاپی
تعداد بازدید 132 بازدید

عضو جامعه جنگلبانی ایران اعلام کرد: چوب بلوط درمان کننده اسهال خونی

  عضو جامعه جنگلبانی ایران گفت: چوب بلوط درمان کننده اسهال خونی است. به گزارش میرملاس به نقل از ایسنا، علی‎حسین بیرانوند افزود: چوب بلوط فشرده، محکم و نماد قدرت و استقامت است که به‎عنوان مصالح ساختمانی، در ساختن کشتی‎های بازرگانی و جنگی در بعضی از کشورها استفاده می‎شود. وی با بیان اینکه پوست بلوط […]

36666t

 

عضو جامعه جنگلبانی ایران گفت: چوب بلوط درمان کننده اسهال خونی است.

به گزارش میرملاس به نقل از ایسنا، علی‎حسین بیرانوند افزود: چوب بلوط فشرده، محکم و نماد قدرت و استقامت است که به‎عنوان مصالح ساختمانی، در ساختن کشتی‎های بازرگانی و جنگی در بعضی از کشورها استفاده می‎شود.

وی با بیان اینکه پوست بلوط استفاده دارویی دارد اظهارکرد: پوست بلوط با خاصیت قابض‎کنندگی در درمان اسهال‎های شدید، با خاصیت گندزدایی و ضدمیکروبی در مداوای عفونت‎های گلو به کار می‌رود.

بیرانوند با تاکید بر اینکه چوب بلوط پادزهر مسمومیت‎های ناشی از آلکالوئیدها است، گفت: جوشانده چوب بلوط با عسل خونریزی‎ها را متوقف می‌کند و چوب بلوط رفع‌کننده بواسیر خونی، ادارآور و از بین برنده ترشحات زنانه است.

مسئول جنگل‎کاری اداره منابع طبیعی و آبخیزداری بروجرد تصریح کرد: درمان خون مردگی‎ها، اگزما، واریس و بیماری‎های پوستی از خواص چوب بلوط است.

بیرانوند با اشاره به موارد کاربرد استفاده از میوه بلوط، اضافه کرد: چگونگی فرایند دباغی کردن پوست از موارد کاربرد استفاده از میوه بلوط است.

وی گفت: چوب بلوط درمان‎کننده بواسیر، اسهال ساده و خونی، درد معده و گازسوز، رفع کم‎خونی، نرمی استخوان، تقویت عمومی بدن، سل، سیاه سرفه و سوء هاضمه است

درج شده توسط : امین آزادبخت (مدیر سایت )

دیدگاه ها

ناشناس در گفته :

باسلام

چوب درخت يا بلوط درخت

[پاسخ]

کشاورز پیر در گفته :

میرکلاس عزیز با تشکر از اطلاع رسانی شما در مورد محیط زیست.
خبر فوق کدام مفهموم و معنا را به خوانندگان القاء می کند؟
!_علی حسین بیرانوند عضو جامعه جنگلبانی ایران است؟
2_ علی حسین بیرانوند مدیر بخش جنگل کاری است؟
3_ حفاظت از درختان بلوط به خاطر ارزش دارویی بسیار مهم ارج نهاده شود؟
4- جهت حفظ سلامتی و هزینه های زیاد داروهای شیمیایی مردم به تخریب و قطع درختان بلوط جهت مصارف دارویی تشویق شوند؟
میرملاس جان حال و روز بلوط هایمان بسیار غم بار تر و تاسف بر انگیز تر از آن است که یک مسئول در چنین زمان بحرانی بخواهد چنین پیشنهدی ارائه کند. لطفا خبرهایی از کارهایه انجام شده این مسئولین در مقابله و کنترل پدیده زوال بلوط ارائه و خبر رسانی گردد. تشکر.

[پاسخ]

بیان دیدگاه !

نام :
رایانامه :