کد خبر : 62528
تاریخ انتشار : ۲۸ آذر ۱۳۹۳ - ۲۲:۲۱
نسخه چاپی نسخه چاپی
تعداد بازدید 1,795 بازدید

مرد روزهاي مبادا

     دکتر محمدرضا عباسی فرد / میرملاس نیوز :  شنیدم آیت الله سيد محمد خامنه ای كه مردي بزرگ است و به او ارادتي ۳۵ ساله داشته و افتخار همکاری در دوره های اول و دوم مجلس شورای اسلامی با او را دارم در خصوص یکی از اصلی ترین استوانه های انقلاب و  از […]

3b7bb8c7-488b-4e01-8feb-2601a68f5917

 

 

 دکتر محمدرضا عباسی فرد / میرملاس نیوز : 

شنیدم آیت الله سيد محمد خامنه ای كه مردي بزرگ است و به او ارادتي ۳۵ ساله داشته و افتخار همکاری در دوره های اول و دوم مجلس شورای اسلامی با او را دارم در خصوص یکی از اصلی ترین استوانه های انقلاب و  از ارکان اصلی نظام یار دیرین امام و بازوی اجرایی و مشورتي رهبری معظم انقلاب مصاحبه اي تند و خشن و اظهاراتي لخت و عريان داشته  باور نکرده و سخت مقاومت نمودم.

چون او را اهل تقوا و از افرادي مي دانستم که “ما يلفظ من قول إلا لديه رقيب عتيد  ” را با تمام وجود پذیرفته و قبر و قيامت و رسيدگي به ذره المثقال خوب و بد را قبول دارد.
چون او را  چهره ای فرهیخته و علمی و از اصحاب حوزه و دانشگاه  در رشته دين و حقوق می شناختم آنهم با دارا بودن پروانه وکالت ای از گذشته های دور با قدرت دفاع از متهمان در فضای سنگین ظلم و استبداد ستم شاهی با روحيه اي كه جز با سند و مدرك و حجت الهي همه چيز را زیبا می بینند  تا آنجا كه در كمال حريت و شهامت از مردان بزرگي چون مهدي بازرگان و گروه او حمايت مينمودند.
چون او را از افرادي نمي ديدم كه ديگران را نردبان كند تا ديده شود و از رهگذر تخریب بنیانهای دین و اخلاق و انصاف و مردانگی از نمد فراهم شده کلاهی كسب نمايد يا چون  برادر حاتم طائی در مقام  رقابت با برادری که فخر عالم و آفاق است برآمده و از ناحيه مادر ملامت شود كه  برای حاتم شدن دير شده و او خوب میداند كه “بزرگش نخوانند اهل خرد  که نام بزرگان به زشتي برد” او نيازي به كاسبيهاي رذيلانه برخي سياسيت بازان را ندارد، چون داراي عظيم ترين تاج و فخر جامعه امروز است و صد البته كه بايد بجاي آتش به خرمن اسلام و انقلاب و روحانيت زدن در حفظ و حراست اين سرمايه بكوشند و به تعبير معصوم كه فرمود شما وظيفه مضاعف داريد” لمكانك منا” و در يك كلمه ما توقعم اين است كه امثال ايشان در نقش  بیمه حوادث و بلایا و خطرهای های سخت نظام در  تقویت مبانی و ارکان نظام شب و روز بي قرار باشند.  آیت الله سيد محمد خامنه ای می تواند چونان علی (ع) در كنار  حضرت رسول(ص) از نظام و ارزشهاي آن ديده باني نموده و از برخي آسیب و خطرهاي سخت در حوزه ولايت جلوگيري نمايند. چون او را از اولاد و احفاد حق گوي و حق جوي مطلق عالم امیرالمومنین و در آن سير جريان ميبينيم كه بر كشته مالك در مقام قدرداني و حق شناسي از مالك حتي بعد از شهادت فرياد ميزند و ميفرمايد “مالك و مالك” عجب مالك اشتري از دست داديم او قله اي سخت و دست نيافتني و دريايي خروشان پر خير و بركت بود من رابطه اي بين قبيله سادات از تبار پيامبر(ص) و علي(ع)و پادشاهان و حاكمان يمن و پاداش سنماري نميبينم.
ولي عليرغم همه تلاش و تكاپوي كه در افكار داشتم با سندي بنام رمز عبور مواجه شدم كه چون پتكي سنگين بر فرقم فرود آمد و همه رشته هايم پنبه شد. مصاحبه جناب ايشان در مجله رمز عبور.
مصاحبه را خواندم حقيقتاً حالت رمز عبور داشت رمزي براي عمليات و رمز عبوري براي جلب نظر و كسب مجوز ورود خصوصاً در شب و تاريكي ولي جمله اي در آن ديدم كه هم به من كمك كرد تا بپذيرم بزرگان هم ممكن است به دام بيافتند و هم اشتباه بزرگان ميتواند خيلي بزرگ باشد و هم درس عبرتي براي تمام آنان كه از سر صدق و دلسوزي به عرصه ها و ميدانها سخت گفتن و نوشتن وارد ميشوند تا مواظب باشيم در دام نيافتيم.در پايان مصاحبه چنين آمده بود: در جريان نامه 8 نفر نماينده مجلس تحت شرايطي قرار گرفته و به دام آنان افتادم.
لازم به ياد آوري است كه من آنروز دقيقاً در متن ماجرا بودم واكنش نمايندگان مجلس و گروههاي چپ و راست آنروز با مسئله مك فارلين را تعقيب و پيگيري مينمودم .
جريان راست سنتي مجلس شوراي اسلامي جلسه اي هفته اي به رياست و هدايت آيت الله يزدي كه از  زجر ديدگان انقلاب و از تآثير گذاران در آن  و از با وفاترين ياران امام و رهبري هستند داشتيم كه اتفاقاً آن شب جلسه با حضور حدود هفتاد نماينده در منزل ايشان برگزار ميشد. دوستانمان نامه را براي توضيح و توجيه و امضاء گرفتن در آن جلسه مطرح نمودند و صحبتهاي مختلفي شد كه چون المجالس بالامانات است تنها بخشي از اظهارات خودم را بيان ميكنم من در آن جلسه بشدت با سوال از وزير امور خارجه در خصوص سفر مك فارلين مخالفت نمودم و اولين فردي بودم كه با توضيحاتي از جمله هر كس نامه را امضاء ميكند بايد خودش را براي مقابله و پاسخگويي به امام آماده كند، جو جلسه را به سمت مخالفت با سوال بردم كه فرداي آنروز وقتي صداي ملكوتي اين تذهبون امام چرت خفتگان را پاره كرد آقاي فواد كريمي نماينده آنروز اهواز با صداي بلند در مجلس فرياد زد فارسهاي سياسي و پر مدعا چرا پيام اين لر حق شناس را نگرفتيد.
راستي اين بزرگان رابطه آقاي هاشمي با امام را قبل از علني شدن مبارزات و اخبار و اطلاعاتي را كه زيركانه و هوشمندانه از مجلس و دولت و درباربا سختي و خون دل تهيه ميكرد و تقديم امام مينمود و ماموريتهايي كه پيش از همه و قبل از همه از جانب امام انجام داده را فراموش كرده اند.
راستي آن هاشمي كه جسد كتك خورده اش در شكنجه گاههاي ساواك بگونه اي بود كه یکی از آيات عظام  ميگويد: وقتي از كنار آن گذشتم بعلت شدت جراحات برايم قابل شناسايي نبود  و او كه در سامان دادن نظام و تاسيس آن تا حد مرگ و ترور همواره هدف ضد انقلاب داخلي و اربابان خارجي بود ميتواند سوژاي باشد كه شرق و غرب براي ربودن و نابودي انقلاب و نظام اسلامي روي او سرمايه گذاري كنند.
راستي يادمان رفته آنروز كه در پناهگاههاي امن مجلس شوراي اسلامي قرار داشتيم و باز هم دل توي دلمان نبود هاشمي به نيابت از امام و با هماهنگي حمايت رهبري امروز جنگي تقريباً جهاني را در ميان خون و دود و آتش فرماندهي ميكرد آنهم نه دود و آتشي كه يك نفر در جمعي به دروغ اظهار نموده بود جبهه بوده پرسيده بودند چه خبر بود با خاراندن بدن گفته بود تمامش دود و آتش بود.
راستي صبر و قرار و مصلحت بيني و خير انديشي او را در برابر اين همه حمله و هجوم بخاطر اينكه او از صاحبان اصلي نظام و انقلاب است چقدر بايد ناديده گرفت.
هر چند مرحوم كمپاني در مورد اميرالمومنين ميگوييد او محتاج شهادت و گفتن افراد نيست “سل خندقاً و خيبرا و بدراً    فانهم لما اقول ادري” بهترين گواهان او صحنه مبارزات سخت و روزهاي نفس گير انقلاب و جنگ است.
راستي اين معرفي درستي از امام است كه حلقه هاي اول يارانش اينگونه معرفي شوند و آيا اينگونه معرفي نمودن يكي ازاسطوره هاي تاريخ كه هوش و تدبيرش اهل زمين و آسمان را به اعجاب وا داشته ناحق و ناروا نيست كه اصرار كنيم او كراراً از ناحيه نزديكترين افراد خود فريب خورده است از اين فضاي مسموم و آلوده بايد بخدا پناه برد چون فضا به گونه اي غبار آلود شده كه روزي العياذبالله سلمان و ابوذر را هم دروغگوياني در اطراف پيامبر فرض و معرفي نماييم.
او محتاج گفتن و نوشتن ما نيست او با اين تخريبها ميدان را خالي نميكند ولي تبعات و جمع جبري اين همه جفا  در حق سابقين اولين بشدت با آموزه هاي اسلام ناسازگار است و به اساس و ريشه انقلاب و نظام و امام و راه نوراني امام آسيب جدي وارد ميكند. خصوصاً كه اگر اعمال و رفتار و گفتار و نوشتارمان براي خدا و دين خدا و خدمت بندگان خدا باشددر شبهات و اختلافات شاخص ما پيامبر و امير المومنين و ائمه و معصومين و مراجع و امروز هم مقام معظم رهبري فصل ختام است و نظرات آن حضرت براي همه حجت شرعي است.
در پايان از خدا ميخواهم خواسته يا ناخواسته در برابر اردوي ولايت ودر قرار گاه اردوي آتش تهيه دشمن عليه اصحاب و ياران امام قرار نگيريم چون سخت ترين نبرد جنگ با خوديهاي فريب خورده است امير المومنين در پايان سه جنگ بزرگ و خونين سه جمله را به يادگار گذاشت يك جا فرمود: خار درچشم و استخوان در گلو اين مصائب را تحمل نمودم و در جاي ديگر با كمال سر بلندي فرمود: ” فقعت عين الفتنه”  من توانستم چشم فتنه را از كاسه سر خارج نموده و فتنه را پايان دهم اما در مقابل خوارج و نهروانيان و پيشانيهاي پينه بسته با پيشينه ها درخشان با آه و تاسف ميفرمايند” يا ليتني مت قبل عشرين سنه” كاش بيست سال زودتر از دنيا رفته بودم تا شاهد فرو پاشي در اردوي خوديها نبودم.

 

 

درج شده توسط : امین آزادبخت (مدیر سایت )

دیدگاه ها

عادل در گفته :

زنده باد ابرمرد صلح جوو ولايت مدارلرسنان

[پاسخ]

نورآبادی در گفته :

باسلام و ادب
بسیار زیبا و متین و مستند بود .
انتظار میرود تازه به میدان رسیده ها بیشتر در شناخت آیت الله هاشمی ( سرمایه انقلاب ) دقت کنند.
برخی با تخریب ناشیانه و اظهار نظر غیر واقعی قصد لکه دار نمودن اسطوره انقلاب را دارند ولی هیهات
که به بیراهه میروند و به بیراهه میکشانند… ولی راه بجایی نمیبرندو البته زحمت ما میدهند…

[پاسخ]

سعيد نادري -مقيم تهران در گفته :

بسم رب المطلعين
خدمت همشهريان عزيز عرض سلام داشتم
حضرت آقا ولى أمر المسلمين آية الله العظمى خامنه اي مي فرمايند به آنها فرصت دادم تا شايد خود را بيابند و باز گردند .
متاسفانه خيلي از علما و كساني كه در واقعيت تشكيل جمهوري اسلامي نقش مهمي ايفا كردند ، حال اين قضيه دليل بر از بين بردن ساختار همان انقلاب و همان جمهوري اسلامي كه نميشود. و نميشود خود را صاحب آن انقلاب مردمي دانست ، اين انقلاب رهبر دارد ، نظام دارد ، مردم دارد . چرا خيلي ها افشا گري دروغ مي كنند؟! خوب خيلي ها هم افشاگري واقعيت بكنند ، اگر مثل طلايي چه منتت به خاك است . بعضي وقت ها ممكن است افشاگري در بعضي از زمان ها يك جهاد باشد .

قَالَ رَبِّ فَأَنظِرْنِی إِلَى یَوْمِ یُبْعَثُونَ قَالَ فَإِنَّكَ مِنَ الْمُنظَرِینَ إِلَى یَوْمِ الْوَقْتِ الْمَعْلُومِ
شیطان گفت: ای پروردگار من،مرا تا روزی که دوباره زنده شوند، مهلت ده”.
و خداوند فرمود : تو از مهلت یافتگانی، تا آن روز معینِ معلوم”.

در اينجا فرق مطلب اينجاست كه كلام زميني مي شود و حضرت آقا امام خامنه اي فرمودند مهلت داده ام كه برگرديد . اما نگذاريد روز مشخصي برايتان معلوم شود و مردم برايتان تصميم بگيرند . يا خود را اصلاح كنيد يا كاسه صبر آقا هم حدي دارد .
خيلي ها به مانند اختاپوست رنگ عوض كردند و خداوند هم مكر خودشان را به خودشان برگردان .

وَ مَكَرُواْ وَ مَكَرَ اللّهُ وَ اللّهُ خَیْرُ الْمَاكِرِینَ

اميد كه خداوند متعال تمام گمراهان را به راه راست هدايت فرمايند .

[پاسخ]

عبدالله پاسخ در تاريخ شنبه ۲۹ آذر , ۱۳۹۳ ۱۴:۰۴:

نادری جان کاش روشن تر بفرما یی که منظور از این افاضه فضل و کنایات چیست ؟
در لفافه سخن گفتن سرکار گمراه کننده است . حداقل بگو بدانیم کدامیک از موارد نوشته استاد
عباسی فرد ایراد دارد؟ راهنمایی بفرمایی بهتر است ، ما نیز روشن میشویم .

[پاسخ]

سعيد نادري -مقيم تهران پاسخ در تاريخ شنبه ۲۹ آذر , ۱۳۹۳ ۱۵:۱۹:

عبدالله عزيز پيام مشخص بود ، كافيست كمي تأمل بفرماييد تا واقعيت عرض را دريابيد .
البته عرض بنده توهين به هيچ شخصيتي نمي باشد ، و شما كلي عرض بنده رو ببينيد . با تشكر

[پاسخ]

ناشناس پاسخ در تاريخ شنبه ۲۹ آذر , ۱۳۹۳ ۱۶:۲۰:

نهضت زنده است چون هاشمی زنده است (امام خمینی ره)

[پاسخ]

علی م پاسخ در تاريخ شنبه ۲۹ آذر , ۱۳۹۳ ۱۷:۲۹:

چرا از آیات قرآن به آسانی برای سرکوب مخالفین ایده خود به استفاده می کنید آن هم کسانی که هم مسلمانند هم شیعه هستند وهم معتقد به نظام جمهوری اسلامی. این جور تفکرات یا ناشی از جهل است یا ناشی از اغراض سیاسی که بیشتر از قسم اول است واین می تواند خطرناکترین نوع برداشت از آیات نورانی قرآن باشد این نوع تفکر برای افراد ایجاد حق می کند،این تفسیر به رای نادرست حق تکفیر کردن ایجاد می کند و وقتی این شد به راحتی برای مخالفین خود تصمیم می گیری!
چه کسی گفته هرکس مثل شما فکر نمی کند گمراه است .من نمی دانم حد واندازه شما چقدر است شاید هم ارزش پاسخ دادن ندشته باشید اما دلسوزانه به شما دوست عزیز توصیه می کنم از منطق درست برای مناظره و گفتگو ونقد استفاده کنید. اینجور قضاوت کردن و ورأی صادر کردن فقط می تواند از کسی سر بزند که از بینش وقدرت تجزیه وتحلیل برخوردار نباشد و با استناد نادرست به یک آیه از قرآن کریم خود را راحت کند.

[پاسخ]

محسن پاسخ در تاريخ یکشنبه ۳۰ آذر , ۱۳۹۳ ۱۲:۱۱:

جناب آقای سعید نادری با انکه متن شما با آیات نورانی قرآن که همواره چراغ راه سعادت و هدایت انسان است و کلام رهبرعزیز کشورمان که فصل الخطاب است، مزین شده اما ناباورانه در آن خطرات بزرگی که جنابعالی متوجه آن نشده و انشالله که بدون غرض بوده است، دیده می شود. اینجانب از باب امر به معرف و نهی از منکر که یکی از اصلی ترین وظایف هر مسلمانی ایست و در موراد بسیاری مورد تاکید قرآن و حضرت رسول(ص) و امامان معصوم (ع) بوده است به شما نکاتی را عرض میکنم که انشالله همیشه به یاد من و شماها باشد. اولا”: نقش وحدت از نظر حضرت ایت الله خامنه ای رهبر عظیم الشان انقلاب تا آنجاست که می فرمایند”برای خاطر اغراض و مقاصد شخصی، وحدتهای عظیم ملی را به هم نمیزنیم؛” و در خصوص عملکردمان در مقابل دشمنان خارجی کشور پهناور مان ایران می فرمایند: “خاکریزتان باید در مقابل دشمن نرم نباشد؛ دشمن نتواند نفوذ کند؛ نتواند تأثیر بگذارد” و همچنین نقشه راه دیگری با بیان آیه “رحماء بینهم” برای همه آنان که دل در گرو عزت و سربلندی ایران اسلامی دارند؛ ترسیم می کند و می فرمایند: ” با همدیگر مهربان باشیم، رحیم باشیم، نرم باشیم در مقابل هم.”
ثانیاً: تفسیر به رای قرآن کریم که همواره یکی از مهمترین نگرانی های پیامبر اکرم (ص) و پیشوایان معصوم (ع) بوده است و اهمیت ان تا بدانجاست که در روایات کفر شمرده شده است. که در ذیل دو مورد از تاکید این بزرگان دین را برای شما اشاره خواهم نمود:
-پیامبر اکرم (ص) فرموده‏اند: “«من قال فی القرآن برأیه فلیتبوأ مقعده من النار»؛ کسی که قرآن را تفسیر به رأی کند جایگاه خود را در آتش [جهنم]آماده کند.”
-و باز میفرمایند: ” «من قال فی القرآن برأیه فأصاب فلقد أخطأ.» کسی که قرآن را تفسیر به رأی می‏کند، حتی اگر به معنای واقعی نیز دست یابد، خطا کرده است.”

[پاسخ]

علی در گفته :

می خواستم چیزی بنویسم اما هرچه فکر کردم مستدلتر وشیواتر از بیان حاج آقا عباسی در این خصوص وجود ندارد. قدر زر زگر بداند ، قدر گوهر گوهری.

[پاسخ]

رستمی راد در گفته :

درود بر جناب دکتر حاج عباسی فرد باز هم مثل همیشه از بیانات به یاد ماندنی و آموزنده حضرتعالی استفاده کردیم. آرزوی سلامتی و موفقیت

[پاسخ]

هادی قبادی در گفته :

سلام
مثل همیشه بهره بردیم .
پیشنهادم این است که این نوشتار متین و سدید بطور مستقیم برای آن بزرگوار نیز ارسال شود.

[پاسخ]

سعيد نادري -مقيم تهران در گفته :

نهضت زنده مي ماند چون ، حضرت آقا ولى أمر المسلمین آیة الله العظمى خامنه ای زنده است و بس .

[پاسخ]

كاظمي در گفته :

باسلام ابتدائا بايد از تحريريه ي سايت ميرملاس تشكر كرد كه عنوان زيبند ه ا ي براي اين موضوع انتخاب نموده بودند حقيقتا اقاي دكتر هم خود از مردان بزرگ انقلاب شناخته مي شوند وهم در حقيقت برا روژ تنگ شهرستان كوهدشت هستن با ارزوي توفيق وسر بلندي براي همه دلسوزان انقلاب خصوصا دكتر عباسي فرد

[پاسخ]

ضرونی در گفته :

اقای هادی قبادی مخالف دیروز عباسی فرد تورا چه شده که سنگ شهدا به سینه میزنی. وپشنهاد نطق عباسی فرد را اسمانی مینمایی? بگو ایشان چه گفتهه که ان جناب را مشعوف.خب معلومه هردو اصلاح طلبید. دوست دارم یک مقاله بنویسی که واقعا میخواید چی رو اصلاح کنید.شما شانزده سال اصلاحی نکردید. ما که ندیدیم. جز. .َ.خودتان بگید به گوشیم. َََََ

[پاسخ]

مهدي محمودي پاسخ در تاريخ شنبه ۲۹ آذر , ۱۳۹۳ ۲۱:۱۴:

دوست عزيز فكر كنم وقتي اين بزرگان تو جبهه هاي جنگ با بعثي ها ميجنگيدن
امثال شماها خودتون رو از ترس مردن قايم كرده بوديد مثل همين كامنتتون كه بي هويت درج كرديد البته همينطور هم هست

[پاسخ]

علی پاسخ در تاريخ شنبه ۲۹ آذر , ۱۳۹۳ ۲۱:۲۵:

اینها می خواهند این روحیه را اصلاح کنند که افراد را با نام و نشان صحیح در فضای مجازی ببینند نه مثل تو و من

[پاسخ]

امرایی پاسخ در تاريخ دوشنبه ۱ دی , ۱۳۹۳ ۱۴:۱۵:

میخواهند آن همه اختلاس و دزدی و غارتگری وندانم کاری و بد اخلاقی و دروغ و هاله نور و ممه رو لو لو خرد و بشقاب غذا برا امام زمان و 3000000000000اختلاس و 12000000000000اختلاس و اختلاس بیمه و اختلاس نفت و اختلاس تامین اجتماعی وووو در دولت های نهم و دهم را را اصلاح کنند ایرادی داره جناب ضرونی؟؟؟؟

[پاسخ]

قدرت اله گراوند در گفته :

سلا م بر بزرگمردحق شناس لر .بهتر از این نمیشود حق مطلب را ادا کرد. بافصاحت وبلاغت ستودنی وبا متنی پر از آرایه های ادبی واز سر صداقت وعدالت وشجاعت بی نظیرواستفاده بجا از صنعت مراعات نظیر . به کاربردن اصطلاح لرحق شناس توسط نماینده اهوازبرای دکتر عباسی فرد تداعی کننده جمله معروف امیرکبیر است«ای کاش هرچندوقت یکبار شیربچه ای لر برایران حکومت میکرد تامردم طعم
عدالت را بچشند.»

[پاسخ]

کونانی در گفته :

درود بر لر حق شناس

[پاسخ]

مهدی محمودی در گفته :

درود بر دکتر عباسی فرد مرد شناخته شده ی روزهای سخت و تشکر بخاطر این مطلب زیبا

[پاسخ]

زيبايي معنايي خداوند است در گفته :

درود بر حجته السلام عباسي فرد

[پاسخ]

صدیق آزابخت در گفته :

قدر بزرگ مرد تاریخ معاصر ایران را ندانستن جهل و نادانی ونمک خوردن ونمکدون شکستن.زنده باد هاشمی

[پاسخ]

علی محمد امرایی در گفته :

یکی از مختصات انسانهای آزاده اینست که در بیان حقایق خوفی به دل راه نمی دهند و از ترس زدودن نام و نانشان ، گرانبهاترین عنصر انسانی یعنی شرافت و آزادگی را زیر پا نمیگذارند
…………………………
قشر دیگر کز شرافت برده بو /// در صفِ آزادگان کن جستجو
………………………
دفاع جانانه وشرافتمندانۀ جناب آقای دکتر عباسی از نگینِ درخشانِ نهضتِ خمینیِ کبیر را ارج نهاده و شجاعت وقدر شناسیِ ایشان را تحسین میکنیم
شانِ خوبان تا ابد مـردانگیست/// قصه هاشان جملگی فرزانگیست
همچو یاقوتی که دارد یک نگین/// نامِ ایشان همچنان با حـق عجین
………………………………….

[پاسخ]

جمارانی در گفته :

عاللللللللللی بود

[پاسخ]

الف-کریمی در گفته :

نوشته پر مغز و محتوای جناب دکتر را با جان و دل خواندم ٬ کلمه به کلمه ی آن دریایی از معنا و معرفت بود ٬ و اما در وصف نویسنده : «كتاب فضل تو را آب بحر كافى نیست                    كه تر كنم سر انگشت و صفحه بشمارم»

[پاسخ]

یونس قبادی در گفته :

آقای ضرونی اگر مشخصات دقیقتری از شما داشتم بهتر خدمتتان جواب میدادم . حاج آقا هادی قبادی که خود روحانی در خط امام و رهبریست نه اینکه سنگ شهدا را به سینه میزند بلکه رزمنده ای دلیر که با لباس روحانیت در چندین عملیات آفندی شرکت کرده و جانباز جنگ تحمیلی میباشد . حالا شما از خودتان بگویید ؟

[پاسخ]

عبدالله در گفته :

باسلام
این عبدالله با عبدالله بالا که موافق بیانات دکتر عباسی فرد بود یکی نیست . نام مستعار شخص دیگری میباشد
که بهتر است با اسم دیگری کامنت میگذاشت . ( صرفا جهت تنویر افکار مخاطین محترم )

[پاسخ]

خسرو پرویزپور.هفته نامه اساطیر در گفته :

با سلام وتحیات:

بانهایت احترام حضورجناب آقای دکترعباسی فرد که ایشان را از اهل فضل وفصاحت و بلاغت وپایمردی دررفاقت و محیط بر سیاست می دانم، تردیدی نیست آنسوتر از ذوالمقدمه ی”یادداشتی بر رمز عبور”مناقبی است وشرحی که بر فضائل و مکارم اخلاقی آیت الله سید محمد خامنه ای گذشت،مردی بزرگ و وارسته که حقوق الهی و حق الناس را نه درجام جمشید که در آئینه دل دیده است وایمانش به ایفای آن استوار…
انتظار بود فراترازمرز عبور،وسعت حوصله را وسیعتر و دائره نگاه را جامع الاطراف وجامع الاکناف نموده؛ درنگی به کوتاهی شبهای روشن، درادعا، وتاملی درمتن وفحوای کلام آیت الله روا میداشتی تا حق قدیم رعایت شود که نفی ادعا پیوسته از اثبات آن سهل تر و آسان تر است
انتظار بودازباب”قاعده احتمال” که در علوم جدید برمدار”قانون احتمالات”فرض ها رااثبات یا نفی می کند،وفای رفاقت با ایشان را به جفای کمان ناروا نشانه نمی رفتی…
جناب حضرتت برفقه و اصول وحقوق اشراف داریدکه:”البینه علی المدعی والیمین علی المدعی”.

[پاسخ]

امرایی پاسخ در تاريخ دوشنبه ۱ دی , ۱۳۹۳ ۱۴:۱۸:

نباید تاریخ را تحریف میکرد چون تحریف تاریخ یعنی دروغ و دروغگو هم دشمن خداست

[پاسخ]

احمد پاسخ در تاريخ دوشنبه ۱ دی , ۱۳۹۳ ۱۷:۵۹:

جناب آقای خسرو پرویز پور و شاید یکی دیگهسلام واحترام
کاش نظر خود رو در مورد متن دوباره بخوانی چرا که خود ……لذا من دوباره در پاسخ نظرت متن خودت را یاددآوری میکنم. باشد که همه به صراط مستقیم برگردیم.
انتظار بودازباب”قاعده احتمال” که در علوم جدید برمدار”قانون احتمالات”فرض ها رااثبات یا نفی می کند،وفای رفاقت با ایشان را به جفای کمان ناروا نشانه نمی رفتی…

[پاسخ]

پاسخ در گفته :

درود بر یاور امامی راد واسماعیل دوستی

[پاسخ]

موسوی در گفته :

اگرآقای عباسی فرد این شهادت وتنبه را نمیداد به مرد وخودش جفاکرده بود درود بروجدان بیدار ایشان!

[پاسخ]

پرويز گراوند در گفته :

به نظرم، عنواني كه آقاي كتر عباسي فر براي نوشتارش انتخاب كرده به تنهايي از همه ي نوشتارش زيبا تر است. هيچ توصيفي به اندازه ي اين سه كلمه (مرد روزهاي مبادا) جوهرِ وجوديِ هاشمي را در بسترِ جمهوري اسلامي بيان نميكند. نوشتارِ آقاي دكتر عباسي فرد در «اتمسفرِ انديشه اي ـ سياسيِ» خود، به حق تحرير شده اما بسيار سربسته. كاش موضوع را بيشتر مي شكافت تا خوانندگان بيشتر با كم و كيف قضيه آشنا مي شدند.
هاشمي را چه قبول داشته باشيم چه نداشته باشيم ـ چه همفكرش باشيم چه مخالفش ـ چه آدم خوبي باشد چه آدم بدي ـ چه او را مدرن بدانيم چه متحجر ـ چه گذشته اش را معيار قرار دهيم چه حالش را ـ چه آرمانگرايش بدانيم چه سياست باز، بيش از نيم قرن سابقه ي «اجتماعي ـ سياسي اش» نشان از آن دارد كه او هميشه يك استثناء بوده وهست.
چه «پيش بينيِ دقيقش از نهايت دولتِ احمدي نژاد» را در نظر آريم چه نقشش در ماجراي مك فارلين ـ چه نقشش را در رابطه با نهضت آزداي (در دوره ي رياست جمهوري اش) در نظر آريم چه نقشش در روي كار آمدنِ دولتهاي اصلاحات و اعتدال ـ چه نقشش را منفي ارزيابي كنيم چه مثبت، او آخرِ تيزهوشيِ سياسي است. او نشان داده كه بصيرتش (منظور قدرتِ درك سياسي ـ اجتماعي است) استثنايي تر از آن است كه با هرگونه تخريب، خدشه بردارد.
نظامِ «نظري ـ انديشه ايِ» او با تحولِ اجتماعي جامعه ايران حركت كرده و شكل گرفته و همچنان شكل ميگيرد. گاهي روشنفكران او را دشمن بزرگ خود دانسته اند و گاهي مدافع و پناهگاه ـ گاهي اصلاح گران او را مانع خويش و گاهي عصاي دست خود دانسته اند. او انديشه اش را با واقعيت ها ساخته است نه آرمانهاي دست نيافتني. هاشمي هر ده سال يك بار نظام فكري اش را بازانديشي مي كند زيرا او عجيب و استثنايي پيوندِ معرفتيِ خود را با واقعيات جامعه ي ايراني و جهاني حفظ كرده است. اگر به نظرِ ما سرعتش كم است شايد سرعت جامعه همين است. او همچنان در بسترِ يادگيري و تحول قرار دارد. برخي ميگويند او عوض شده است. اگر او را مجزا از محيط اجتماعي اش در نظر گيرم، آري او عوض شده اما گر او را در بسترِ تغييراتِ محيط اجتماعي اش ارزيابي كنيم، جوهره اش ثابت است و اين محيط اجتماعي است كه عوض شده و كنش و واكنش ها او عوض شده نه جوهره يِِ او.
او چيز عجيبي است كه منِ منتقدش او را تحسين ميكنم.
هاشمي گفتمان اعتدال (اگر آن را گفتمان بدانيم) را از بدوِ مبارزه ي سياسي اش همراه خود داشته و در دوران رياست جمهوري اش نيز بارها بر اين موضوع تاكيد ميكرد اما آن زمان جامعه، روشنفكران و سياسيون رمانتيك تر از آن بودند و مخافين نيز سرسخت تر از آن بودند كه اين گفتمان با پاسخ مثبتِ اجتماعي مواجه شود و بازخوردي داشته باشد. همين اعتدال است كه گاهي او را در مقابلِ «سوسياليست انديشيِ جناح چپ» و گاهي او را در مقابلِ «قشري گراييِ جناح ديگر» قرار ميدهد. گاهي آقاي عباسي فبرد منتقدش بوده و گاهي مدافعش. گاهي امثال من منتقدش بوده ايم و گاهي از او دفاع ميكنيم. ظاهراً هر كس به خاطرِ تدبر و واقع گراييِ بيشتر يا افزايش سن و فروكش كردن احساس يا افزايشِ اطلاعات و مطالعه ي بيشتر به اعتدال نزديك تر ميشود، يا «روش شناسيِ» هاشمي را تحسين ميكند يا حداقل منصفانه تر او را نقد ميكند.
شايد من نتوانم دوستش داشته باشم و حق هم داشته باشم زيرا ممكن است من و او از دو جنس باشيم اما اگر توانمندي و خلاقيت و نبوغ سياسي اش را اذعان نكنم، اگر نقشِ بي بديلش را در شكل گيري و حفظ نظامي كه او نگران ترين فرد براي حفظ آن است اذعان نكنم، بيش از آن كه به او اجحاف كرده باشم به فهمِ «سياسي ـ اجتماعي» و بصيرتِ خودم اجحاف كرده ام.
«اعتدال» از منظرِ «روانشناسي احتماعي» يك مهارت اجتماعي است. اين مهارت در جهان توسعه يافته، توسعه يافته تر است. مفهوم «اعتدال» از منظرِ وجودي نيز موضوعي قابل بررسي است كه مي شود روي آن «كارِ معرفتي» كرد. اما انصافِ بخشي از مخالفين و فرصت طلبيِ بخشي از موافقين دولت اعتدال، فرصت اين كار را گرفته است.
نويسنده ي اين نوشتار يعني آقاي عباسي فرد نيز در « درونِ اتمسفرِ فكري ـ سياسيِ اش» چه در زندگي سياسي و چه در زندگيِ ديني، آدم معتدلي بوده. هيچ وقت در جرگه ي افرط گراها يا خشك مقدس ها قرار نداشته و آرمانگراييِ افراطي نداشته. گاهي با جناح راست هماهنگ بوده گاهي با دولتِ سازندگي، گاهي با دولتِ اصلاحات و گاهي با دولتِ اعتدال. موافق و مخالف موضع گيري هاي او را نشانه ي تيزهوشيِ اما برخي به حساب سياست بازي و برخي به حسابِ اعتدال او مي گذارند. با اين وجود، ارزيابي ها بايد بر معيارِ عمل باشد زيرا «عمل اجتماعي» است كه تحولات را رقم مي زند.

[پاسخ]

قدرت اله گراوند پاسخ در تاريخ شنبه ۶ دی , ۱۳۹۳ ۲۳:۱۹:

آقای گراوند سلام . مثل همیشه زیبا نوشتی و حق را بیان کردی . دکتر عباسی فرد همیشه طرفدار حق بوده ودر بیان حق شجاعت بی نظیر خود را نشان داده است و به تعبیر شما در همان عنوان نوشتار،حق مطلب را ادا کرده است . جالب است که بدانیم تحریف تاریخ در جریان ماجرای مک فارلین توسط آقای محمد خامنه ای بحدی است که حسین شریعتمداری هم از ایشان انتقاد کرده است و به ایشان متذکر شده یکی از مخاطبین امام در عبارت این تذهبون محمد خامنه ای بوده است.ودر روزنامه کیهان این موضوع را بیشتر شکافته است.

[پاسخ]

حسن در گفته :

بعضی گمان می کنند آقای عباسی فرد نیروی جناحی است. با مطالعه سوابق سیاسی ایشان معلوم می شود گرایش سیاسی وی جناحی نیست بنابراین آقای پاسخ! حرف درستی گفته اند ایشان هم یاور امامی راد و هم یاور اسماعیل دوستی و شاید یاور کرمرضا پیریایی و یاور الهیار ملکشاهی و ….. هم باشد. پس ایشان گرایش جناحی ندارد.

[پاسخ]

ابراهیمی در گفته :

شخصیت منیع حاج آقا عباسی فرد و دوری ایشان از سیاسی کاری باعث محبوبیت ایشان گردیده در رابطه با حاج آقای هاشمی هم باید گفت تمام دلسوزان نظام بر این قول متفقند که ایشان در کنار رهبری معظم نظام ستونی استوار است وبه جریان خاصی تعلق ندارد ایشان تمام زندگی را وقف نظام کرده واصولگرا واصلاح طلب براین امر صحه میگذارند.

[پاسخ]

کوهدشتی در گفته :

عباسی فرد در همه مراحل با هاشمی بوده و از اول هر طیف و شخصیتی و هر جناح و گروهی را که هاشمی با آنان موافق بوده عباسی فرد هم بوده و حمایت کرده
پس زنــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــده باد دکتر عبــــــــــــــــــــــــــــــــــاسی فـــــــــــرد

[پاسخ]

وطن خواه در گفته :

اقایی جون ازادبخت عزیز من حقیقت را گفتم. روایت داریم حق را نپوشاانید همانا حق خداست. واین کار از نشانه های کفرراست بلا نسبت شما.

[پاسخ]

رحیم جعفری در گفته :

سلام ، از حاج آقای عباسی فرد به خاطر این حساسیت و وفاداری به شخصیت بی بدیل انقلاب حضرت آیت الله هاشمی رفسنجانی تشکر میکنم. کاش عین مطلب آیت الله محمد خامنه ای آورده میشد تا بینندگان بهتر استفاده میکردند .آیت الله هاشمی در جمع دوستانش که مقام معظم رهبری و مرحوم شهید بهشتی بودند به آیت الله بهشتی گفته بودند با این تهمتها چکار میکنید ؟ فرموده بودند آسیاب به نوبت ،نوبت تو هم خواهد رسید واین دوران حاکمیت دولت رادیکال اصولکرا تا کنون تکرار آن دوره مرحوم بهشتی است با مدل و ویژگیهای مختص خودش.هاشمی شناسنامه انقلاب وسنگ صبور وزیرین آسیاب انقلاب است. موفق باشید

[پاسخ]

ساسان در گفته :

شیخ بزرگ
در آمیختگی رقص شور آفرین قلمت با معانی ومبانی چند وجهی پیامت در خور تأمل ، تحسین و ستایش است آنچه وجدان پاک را در قضاوت نظرت به وجد می آورد نگاه حق بینی ست که هرگز مصالح را با منافع معامله نفرموده و حقیقت را در مسلخ مصلحت قربانی نکرده اید
فَذَکِر اَنتَ مُذَکِر . درود بی پایان بر شما و بر همه ی آنانی که برای تحقق راستی در تلاشند .

[پاسخ]

همشهری از تهران در گفته :

من از نظرات دوستان لذت می برم چه موافق چه مخالف ام ا انصافا این روحیه ی تملق گویی را از اظهار نظرهادور کنیم ضرورتی ندارد برای تایید سخنان افراد مقبولمان زیادی به هیجان بیاییم جناب دکتر عباسی از شخصیت های قدرتمند لرستان اهستند برای ایشان موفقیت و حسن عاقبت را ارزو میکنم

[پاسخ]

سید رضا کرمانی صدیق در گفته :

جناب آقای دکتر محمد رضا عباسی فر ، انسانی با تقوا ، ولایت مدار به معنای واقعی ، فرهیخته ، چهره علمی و دانشگاهی مطرح کشور ، افتاده و مردمی ، بر خواسته و تربیت شده در دامان مادری از مادران پاک عشایر و شیر پاک خورده و پدری فقید ، فارغ از شهوت مادیات دنیا و خدمتگزار . مدیران و مسئولین باید نحوه برخورد افتادگی و تواضع ایشان را در مراجعات مردمی پائین ترین سطح کارگری اجتماع تا رجال اقا زاده ها شاهد باشند و به این باور برسند که تفاوتی از منظر جایگاه و موقعیت تاثیری در روش و منش برخوردی ایشان را نداشته و فراتر از شخصت بومی محبوبیت و محجوب بودن به تمام معنای واقعی ایشان به سبب اعتدل و تقوا و مردم داری و خدا ترس بودن در جمع احاد ملت شریف ایران اسلامی از حوزه و دانشگاه و سایر سطوح می باشد . هر چند هر انسانی فارغ عیب و ایراد نمی باشد و انتقادی که به قصد تعالی باشد سازنده است اما این را باید بدانیم در هر منصب و جایگاهی باشیم با هر مسئولیتی اگر بخواهیم به دید غیر منصفانه انسانی را به ناحق تخریب کنیم اثار و عقوبت الهی داشته و یقینا خسر الدنیا و الآخره خواهیم شد و دنیا نیز بر مبنای عدل الهی بنا نهاده شده است . خداوند همه ما را به راست در جهت صرفه و صلاح خیر این کشور و مردم هدایت بفرماید .

[پاسخ]

بیان دیدگاه !

نام :
رایانامه :