کد خبر : 62758
تاریخ انتشار : ۱ دی ۱۳۹۳ - ۲۲:۴۲
نسخه چاپی نسخه چاپی
تعداد بازدید 390 بازدید

فرماندار کوهدشت : کارخانه صادرات انار در کوهدشت راه‌اندازی می‌شود

    فرماندار کوهدشت گفت: جهت صادرات انار و ایجاد بازار برای این محصول خوب استان لرستان به استان‌های دیگر یا بازارهای جهانی با برند کوهدشت، کارخانه‌ای از طریق سازمان جهاد کشاورزی در کوهدشت ایجاد می‌شود.     محمد کرم محمدی در گفت‌وگو با تسنیم  در رابطه با میزان اراضی انار در شهرستان کوهدشت اظهار […]

 

 

فرماندار کوهدشت گفت: جهت صادرات انار و ایجاد بازار برای این محصول خوب استان لرستان به استان‌های دیگر یا بازارهای جهانی با برند کوهدشت، کارخانه‌ای از طریق سازمان جهاد کشاورزی در کوهدشت ایجاد می‌شود.

IMG_3602

 

 

محمد کرم محمدی در گفت‌وگو با تسنیم  در رابطه با میزان اراضی انار در شهرستان کوهدشت اظهار داشت: در سطح شهرستان کوهدشت بیش از دو هزار و 300 هکتار باغ انار، زیتون و انجیر وجود دارد که نزدیک به هزار و 800 هکتار باغات انار است و انارستان سیاب یکی از بزرگ‌ترین انارستان‌های کشور است.

‌وی با انتقاد از ایجاد نشدن برند برای حمایت از انار کوهدشت افزود: متأسفانه در رابطه با ایجاد برندی خارجی به‌نام شهرستان و تأمین حقوق تولیدکننده زحمت‌کش کار جدی انجام‌نشده است و کارخانه‌ای در منطقه زیر «تنگ سیاب» در جهت فراوری بر روی محصول ایجادشده که بتواند انارهای درجه سوم را تغلیظ و تبدیل به کنسانتره کند که متأسفانه آن هم به دلیل عدم سرمایه در گردش و توان مالی تعطیل است.

محمدی با اشاره به از بین رفتن مقدار زیادی از انار در کوهدشت به دلیل فصل سرما بیان کرد: با فرارسیدن ایام بارندگی بخش عظیمی از انار کشاورزان در جهت استفاده مفید از دسترس خارج می‌شوند و باقیمت بسیار نازلی که حتی تأمین مزد کارگر را هم ندارد به استان‌های هم‌جوار غربی نظیر آذربایجان غربی و شرقی صادر می‌شود.

‌فرماندار کوهدشت ایجاد کارخانه برای صادرات انار کوهدشت را ضروری دانست و عنوان کرد: بخش محدودی از این انارها که انار پیش رس و یا زودرس هستند با برند ساوه از کشور خارج می‌شود لذا پیگیری‌هایی انجام‌شده تا ضمن فعال شدن این کارخانه، کارخانه‌های دیگری نیز از طریق سازمان جهاد کشاورزی در جهت صادرات انار و ایجاد بازار برای محصول خوب استان به استان‌های دیگر یا بازارهای جهانی با برند این شهرستان ایجاد شود.

 

 

درج شده توسط : امیرحسین آزادبخت " سرویس خبر میرملاس "

دیدگاه ها

زيبايي معنايي خداوند است در گفته :

درود بر فرماندار فهيم

[پاسخ]

ناشناس در گفته :

درود بر فرماندار مردمی انشاالله که هر چه زود تر عملی بشه

[پاسخ]

مسعود در گفته :

بار انداز برای صادرات یا کارخانه بسته بندی میتوان احداث کرد …نه کارخانه برای صادرات انار

[پاسخ]

انارسياو پاسخ در تاريخ سه شنبه ۲ دی , ۱۳۹۳ ۲۲:۱۱:

ok

[پاسخ]

زمانی در گفته :

درود برفرماندار عزیز بیان را عملیاتی کن تامردم تغییر رااحساس کنند

[پاسخ]

امیریان در گفته :

درود بر فرماندار فهیم و کار بلد شهرستان

[پاسخ]

برا بينم راس موشي ؟

[پاسخ]

س م ن در گفته :

جناب فرماندار لطف کنید انارول کن دنبال سد معشوره برو.

[پاسخ]

رضا در گفته :

چه خبر جالبي؟
كارخانه صادرات انار!
مگر صادرات انار كارخانه مي خواهد؟

[پاسخ]

هادي شرفي در گفته :

سلام و درود بر همه ي خدمتگزاران اين انقلاب و اين نظام

[پاسخ]

خلیل در گفته :

سلام،

چرا همه می گویند ” می شود ” ؟

[پاسخ]

لرستان قهرمان در گفته :

(كارخانه صادرات) سالي كه نكوست از ………..

[پاسخ]

بیان دیدگاه !

نام :
رایانامه :