کد خبر : 62892
تاریخ انتشار : ۶ دی ۱۳۹۳ - ۰۹:۱۳
نسخه چاپی نسخه چاپی
تعداد بازدید 283 بازدید

سه متخلف زیست محیطی در لرستان دستگیر شد

    رییس محیط زیست کوهدشت از دستگیری سه متخلف زیست محیطی در لرستان خبر داد . به گزارش میرملاس به نقل از ایرنا ،’عباس احمدی’  در جمع خبرنگاران اگفت :در پی گشت و کنترل ماموران یگان اجرایی این واحد در منطقه درب گنبد و حوزه های تحت تصدی در جریان بازرسی از خودرو مشکوفه […]

81437860-6159891

 

 

رییس محیط زیست کوهدشت از دستگیری سه متخلف زیست محیطی در لرستان خبر داد .

به گزارش میرملاس به نقل از ایرنا ،’عباس احمدی’  در جمع خبرنگاران اگفت :در پی گشت و کنترل ماموران یگان اجرایی این واحد در منطقه درب گنبد و حوزه های تحت تصدی در جریان بازرسی از خودرو مشکوفه سه متخلف زیست محیطی دستگیر شدند .

وی اظهار کرد : این افراد که اقدام به شکار غیر مجازسه سر جوجه تیغی یا همان تشی در زبان محلی کرده بودند که پس از دستگیری و ضبط و کشف ادوات پرونده جهت تکمیل به مراجع قضایی شهرستان ارجاع داده شد.

وی تصریح کرد : متخلفان جهت اخذ بهای ضرر و زیان به محیط زیست به ازای هر جانور 200 هز ارتومان که جمعاً معادل 600 هزارتومان است جریمه وصولی مطالبه شد .

جوجه تیغی یا خارپشت به جانوران پستانداری گفته می شود که در خانواده خارپشت ها (نام علمی: Erinaceidae) قرار می گیرند. گاه تَشی نیز به دلیل خارهایی که بر پشت آن قرار دارد جوجه تیغی و خارپشت نامیده می شود اما تشی جانوری کاملاً متفاوت از راسته جوندگان است، در حالی که جوجه تیغی ها کوچکتر و همه چیزخوار و از راسته پستانداران حشره خوار هستند ودر زبان محلی به آن تشی می گویند.

طول تقریبی و متوسط جوجه تیغی در حدود 19 سانتیمتر است، و طول دُمَش در حدود 2٫5 سانتیمر است، خار پشتش سیاه، و در نهایت به رنگ سفید کمی مایل به خاکی منتهی می شود. اما رنگ شکمش سفید همراه با رنگ خاکی مانند است.

جلو صورتش از موهای سفید و بیج پوشیده است. «جوجه تیغی گوش دراز» یکی از کوچک ترین جوجه تیغی ها است که در مناطق شبه صحراوی زندگی می کند.

از این نوع جوجه تیغی در شبه جزیره عربستان زیاد وجود دارد. گوشهای درازش در ایجاد اماکن وجود دشمن باشنیدن صدا از اماکن دور به او کمک می کند، همچنین حس شامه قوی دارد و می تواند از نقاط متفاوت قربانی خود را تشخیص دهد.

 

 

درج شده توسط : امین آزادبخت (مدیر سایت )

دیدگاه ها

بهزاد در گفته :

خدا قوت حاجي همشه فعال هستي

[پاسخ]

یاری در گفته :

جناب آقای عباس احمدی یکی از نیروهای مومن وکارآمد این شهرستانه ،خدا حفظش کنه واقعا صادقانه خدمت می کنه

[پاسخ]

کوهدشتی در گفته :

با سلام و تشکر از جناب مهندس احمدی بخاطر زحمات و تلاشهای بی دریغ ایشان

[پاسخ]

بیان دیدگاه !

نام :
رایانامه :