کد خبر : 62901
تاریخ انتشار : ۶ دی ۱۳۹۳ - ۱۰:۵۹
نسخه چاپی نسخه چاپی
تعداد بازدید 113 بازدید

5 میلیون اصله نهال درلرستان کاشته می شود

  مدیرکل منابع طبیعی استان لرستان گفت: امسال 5 میلیون اصله نهال در سطح استان تولید و در اختیار ادارات، نهادها و متقاضیان کاشت درخت قرار می گیرد. به گزارش میرملاس به نقل از ایرنا ،’مهرداد بهاروندی’ روز شنبه در جلسه کمیته حفاظت و احیاء جنگل ها و مراتع شهرستان دورود افزود: امسال به منظور […]

81439134-6161837

 

مدیرکل منابع طبیعی استان لرستان گفت: امسال 5 میلیون اصله نهال در سطح استان تولید و در اختیار ادارات، نهادها و متقاضیان کاشت درخت قرار می گیرد.

به گزارش میرملاس به نقل از ایرنا ،’مهرداد بهاروندی’ روز شنبه در جلسه کمیته حفاظت و احیاء جنگل ها و مراتع شهرستان دورود افزود: امسال به منظور احیا و نگهداری جنگلها و مراتع استان به ویژه شهرستان دورود اعتبارات قابل توجهی اختصاص یافته است.

وی با اشاره به گستردگی جنگل ها و مراتع در حوزه جغرافیایی دورود اظهار کرد: با هدف پیشگیری از فرسایش اراضی شیب دار منطقه ، اقدامات سبک آبخیزداری برای ذخیره نزولات آسمانی و احیاء جنگل ها در دست اجرا است.

بهاروندی بیان داشت:امسال اعتباری افزون بر 700میلیون تومان برای حفاظت از عرصه های طبیعی شهرستان دورود تخصیص یافته است.

به گفته وی یکی از اهداف سازمان جنگل ها توسعه فضای سبز با استفاده از مشارکت های مردمی است که از مهم ترین این برنامه های درختکاری در قالب طرح خشکیدگی بلوط به اجرا درمی آید.

مدیرکل منابع طبیعی استان لرستان همچنین گفت : امسال و در هفته درختکاری کل نیاز شهرهای لرستان به نهال از محل تولیدات استانی تامین خواهد شد.

 

 

درج شده توسط : امیرحسین آزادبخت " سرویس خبر میرملاس "

دیدگاه ها

کشاورز پیر در گفته :

احسنت به مدیر کل
جناب مدیر با توجه به کاشت این تعداد نهال توانایی و مدیریت سالانه چند درصد از نهالهایی را که قرار است کاشت شود را دارید؟
ایا فقط برنامه کاشت است؟ و نگهداری و مدیریت در برنامه های شما جایی ندارد؟
چرا به حال درختان سرپا فکری نمی کنید؟ زغال گیری در کوهدشت پلدختر و خرم اباد بی داد می کند؟ ….

[پاسخ]

بیان دیدگاه !

نام :
رایانامه :