کد خبر : 62949
تاریخ انتشار : ۷ دی ۱۳۹۳ - ۱۱:۱۶
نسخه چاپی نسخه چاپی
تعداد بازدید 1,392 بازدید

استاندار لرستان در دبی با لرهاي خارج از ايران ديدار کرد / لطیف ناصری میزبان هیات لرستانی

    نشست شوراي ايرانيان خارج از کشور استان لرستان و لرستاني‌هاي فعال اقتصادي امارات در تاريخ 27 آذرماه در محل باشگاه ايرانيان دوبي برگزار شد. به گزارش میرملاس ، در اين نشست که استاندار لرستان و رئيس شوراي ايرانيان خارج از کشور به همراه دبير شورا و تعدادي از مديران دستگاه‌هاي اجرايي و فعالان […]

unnamed 

 

نشست شوراي ايرانيان خارج از کشور استان لرستان و لرستاني‌هاي فعال اقتصادي امارات در تاريخ 27 آذرماه در محل باشگاه ايرانيان دوبي برگزار شد.

به گزارش میرملاس ، در اين نشست که استاندار لرستان و رئيس شوراي ايرانيان خارج از کشور به همراه دبير شورا و تعدادي از مديران دستگاه‌هاي اجرايي و فعالان بخش خصوصي حضور داشتند، بيش از 40 نفر از ايرانيان مقيم امارات حضور يافتند. دکتر محمد‌رضا فياضي، سفير ايران در امارات و حجت‌الاسلام مدني، امام جمعه ايرانيان دوبي، نيز از مهمانان ويژه اين نشست بودند.
در اين گردهمايي که براي نخستين بار و به ابتکار دبيرخانه امور ايرانيان خارج از کشور در استان لرستان برگزار شد، لطيف ناصري،کوهدشتی مقیم امارات که  یکی از خیرین و هتل داران معروف امارات می باشد، ميزباني برنامه و دعوت از مهمانان را عهده‌دار گرديد و اين برنامه با استقبال پرشور ايرانيان مقيم دوبي و به ويژه لرستاني‌هاي مقيم امارات مواجه شد.
استاندار لرستان در پنل تخصصي معرفي فرصت‌هاي سرمايه‌گذاري لرستان در جمع فعالان اقتصادي و سرمايه‌گذاران ايراني مقيم امارات گفت: ظرفيت‌ها و زيرساخت‌هاي سرمايه‌گذاري در لرستان مطلوب است و با استقبال خوبي از سوي سرمايه‌گذاران مواجه شده است.
«هوشنگ بازوند» تصريح کرد: شوراي حمايت از سرمايه‌گذاران در لرستان تمام دغدغه‌هاي اين عزيزان را رفع و رصد مي کند.
وي با اشاره به ظرفيت‌هاي قابل توجه لرستان براي سرمايه‌گذاري به پتانسيل‌هاي منحصربه‌فرد لرستان در زمينه‌هاي گردشگري، کشاورزي، صنعت و انرژي اشاره کرد و لرستان يکي از مستعدترين استان‌هاي کشور در زمينه‌ گردشگري برشمرد.
استاندار لرستان با ابراز اميدواري در خصوص فضاي مناسب ايجاد شده جهت سرمايه‌گذاري در لرستان از ايرانيان مقيم امارات دعوت کرد براي بازديد از جاذبه‌ها و توانمندي‌هاي متنوع لرستان به اين استان سفر کنند.
در ادامه اين نشست حجت‌الاسلام مدني امام جمعه ايرانيان مقيم امارات نيز دقايقي به ايراد سخنراني پرداخت و ضمن خوشامد به استاندار و نمايندگان لرستان عنوان کردک اگر مراودات بين لرستان و ايراني هاي مقيم امارات برقرار شود، يقيناً ما نيز حمايت خواهيم کرد و براي تقويت اين امر فروگذار نمي‌کنيم.
مهندس بازوند ذخاير عظيم نفت و گاز استان را نعمتي خدادادي و قابل توجه دانست و افزود: بيش از 36 طاقديس و 120 ميليون بشکه ذخيره نفتي لرستان است.
دکتر فياضي، سفير جمهوري اسلامي ايران در امارات، نيز گفت: معرفي ظرفيت‌هاي لرستان همراه با مشوق‌هاي سرمايه‌گذاري و در کنار آن رايزني‌هاي سرمايه‌گذاران لرستاني و اماراتي مي تواند روزهاي خوبي را براي توسعه لرستان فراهم کند.
دکتر عبدالله سهرابي، سفير سابق ايران در قطر و معاون مجمع تقريب مذاهب اسلامي، نيز اظهار کرد: لرستان و توانمندي هايش با اين گونه همايش‌ها به دنيا معرفي مي شود. هيچ سرمايه گذاري از سرمايه گذاري در لرستان ضرر نخواهد کرد.
دکتر سهرابي با اشاره به طبيعت خدادا منطقه لرستان آبشار بيشه را يکي از بهترين مناطق جهت سرمايه‌گذاري معرفي کرد که مي‌تواند مجهز به تله کابين و ديگر امکانات مفيد گردشگرپذيري شود.
رئيس شوراي سرمايه‌گذاران ايراني در امارات نيز شرايط جديد کشور و به طور خاص لرستان را موجب ابراز ميل سرمايه‌گذاران خارجي براي سرمايه‌گذاري دانست.
رئيس شوراي سرمايه‌گذاران ايراني در امارات تصريح کرد: پنجره واحد سرمايه‌گذاري شيوه خوبي براي جلب مشارکت و حمايت از سرمايه‌گذاران است.
وي افزود: هر سرمايه‌گذار اماراتي که به لرستان بيايد در صورتي که با يک رويه واحد و منسجم روبه‌رو شود، سفير بسيار اثرگذارتري براي جلب ديگر سرمايه‌گذاران است.
وي خواستار آماده‌سازي زيرساخت‌هاي سرمايه‌گذاري وتسهيل امور مربوط به صدور مجوزها شد و تاکيد کرد: در صورتي که شرايط فراهم و ايده‌ال باشد و حتي يک نفر از ما مطلع شود، ما سرمايه‌گذاران به طور اتوماتيک‌وار يک‌ديگر را خبر مي‌‌کنيم و همه باخبر خواهند شد.
تفاهم‌نامه‌ها و قراردادهاي ما بين سرمايه‌گذاران ظرف روزهاي آينده در جلسات مشترک اتاق بازرگاني خرم‌آباد و شوراي ايرانيان دبي پي‌گيري خواهد شد.
وي با بيان اينکه برنامه سفر سرمايه‌گذاران اماراتي نيز به لرستان مهيا مي‌شود، افزود: سند آمايش توسعه استان هم در نشست آتي شوراي سرمايه گذاران ايراني در امارات تشريح مي‌شود.

 

 

درج شده توسط : امین آزادبخت (مدیر سایت )

دیدگاه ها

کريم امرايي در گفته :

جناب اقاي ازادبخت سپاس فراوان
دوست عزيز ايا لازم نبود در گزارشتان اشاره اي به کوهدشتي بودن اقاي ناصري ميکردين؟

[پاسخ]

www پاسخ در تاريخ یکشنبه ۷ دی , ۱۳۹۳ ۱۹:۰۳:

دوست عزیز ادم های بزرگی که لایق معرفی هستند را در نقاط کور نگذاریم پس معرف ایشان اشکالی ندارد

[پاسخ]

ازادبخت پاسخ در تاريخ دوشنبه ۸ دی , ۱۳۹۳ ۲۰:۱۸:

اشاره کرده عزیز دلم

[پاسخ]

مردم در گفته :

باسلام,لطف بفرمایید :بنویسید حاج لطیف ناصری

[پاسخ]

میرزایی منش در گفته :

با سلام خدمت استاندار محترم.لطف بفرمایید دستاورد این سفر چه بوده.هیت همراه چه کارهای انجام دادن

[پاسخ]

آگاه در گفته :

آقای امرایی خیلی داری با کوهدشتی بودن حال میکنی؟
این حس ناسیونالیستی که همین سایت محترم هم با آن بیگانه نیست نشان از ضعف فرهنگی ماست
یعنی ما هنوز اول راه مانده ایم
ملاک برتری کارایی و تقواست
کجای ایران شاهد هستیم که در خبر انتصاب تاکید بر این گونه مسایل دارند
از میرملاس خواهشمندم نظر را بر روی سایت قرار دهند

[پاسخ]

مرضيه در گفته :

کاش که اقای ناصری حالا که دارند مرحمت میکنند ومیخواهند کمکی به شهرستانش کرده باشه به جای خانه

سالمندان یک پروژه تولیدی وعمرانی انجام بدهند تا جوانان را از هلاکت بیکاری نجات بدهند و همین جوانان که از

نظر کاری خیالشان راحت شد با فراخ بال از پدران ومادران عزیز خویش مراقبت خواهند کرد.مگه میشه گنجینه های

را خانه سالمندان فرستاد؟

[پاسخ]

امین پاسخ در تاريخ پنج شنبه ۱۱ دی , ۱۳۹۳ ۲۱:۲۵:

منم بانظر این خانم محترم موافقم.خانه سالمندان موردنیاز است ولی در اولویت همه کارها نجات انسانها از فقر است.ای کاش شرایط کار برای جوانهای شهرستان کوهدشت فراهم بودتابه دلیل بیکاری دست به مهاجرت نزنند و به سم ت خیلی کارهای ناشایست کشیده نمیشدند.

[پاسخ]

سرزده از دلفان در گفته :

حرف حق جواب نداره، حق با شماست مرضیه خانم

[پاسخ]

رزمنده بی ن و نش در گفته :

موافقم شدید ایکاش داشتیم همچون امثال اقای ناصری را (ذکرکوهدشتیو اقاووووو)دردی رادرمان نمیکند قدم ایشان را درجهت رفع محرومیت کوهدشت بااحداث مرکزی تولیدی گرامی بداریم

[پاسخ]

کوهدشتی در گفته :

سلام
میدونم باز نشر نمیکنید
اما بدونین اینا فقط برای شهرت و…..

[پاسخ]

بیان دیدگاه !

نام :
رایانامه :