کد خبر : 63412
تاریخ انتشار : ۷ بهمن ۱۳۹۳ - ۰۰:۵۰
نسخه چاپی نسخه چاپی
تعداد بازدید 78 بازدید

استاندار: برای کاهش بیکاری لرستان باید 4 هزار میلیارد تومان پول داشته باشیم

  استاندار لرستان گفت: مدیرانی که در مقابل بخش خصوصی مقاومت می‎کنند، در تیم ما جایی ندارند.  به گزارش میرملاس ؛ مهندس هوشنگ بازوند در جلسه شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی که در محل استانداری لرستان برگزار شد، افزود: برای کاهش نرخ بیکاری استان باید سالانه 4 هزار میلیارد تومان پول داشته باشیم. چنانچه […]

IMG_23041

 

استاندار لرستان گفت: مدیرانی که در مقابل بخش خصوصی مقاومت می‎کنند، در تیم ما جایی ندارند.

 به گزارش میرملاس ؛ مهندس هوشنگ بازوند در جلسه شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی که در محل استانداری لرستان برگزار شد، افزود: برای کاهش نرخ بیکاری استان باید سالانه 4 هزار میلیارد تومان پول داشته باشیم. چنانچه دولت 700 تا 800 میلیارد تومان آن را تقبل کند، مابقی باید توسط بخش خصوصی تأمین شود.

وی با بیان اینکه با این نرخ نفت برای امسال چنانچه دولت 500 میلیارد تومان اعتبار بدهد، نمی‎توانیم به جایی برسیم و باید از بخش خصوصی یاری بخواهیم، اضافه کرد: اینکه مدیران ما جلوی بخش خصوصی می‎ایستند، قابل قبول نیست، مدیری که درک این را ندارد با بخش خصوصی کار کند، بگذارد برود، چرا باید در مقابل افراد کارآفرین مقاومت کرده و اینگونه رفتار شود.

بازوند با انتقاد از اینکه صداوسیمای مرکز استان به بهانه اینکه سوژه پیدا کرده نباید دعوای دو دستگاه را در افکار عمومی پخش کند، اظهار کرد: در حال حاضر قرارگاه خاتم‎الانبیاء با 200، 300 میلیون تومان هزینه مشاور در حال شناسایی معادن ما هستند و با اینگونه رفتارهای برخی مدیران نباید توقع داشته باشیم بحث بیکاری و اشتغال استان حل و فصل شود.

 نماینده عالی دولت در استان درباره آخرین وضعیت پادگان 07 خرم‎آباد نیز گفت: ظرف 10 روز آینده موافقت شورای عالی شهرسازی و ارتش در این باره اخذ خواهد شد.

 وی در ادامه از تشکیل پنجره واحد در استانداری لرستان خبر داد و افزود: نیاز است کمیته‎ای متشکل از نظام مهندسی، بخش خصوصی، صنعت معدن، جهاد کشاورزی، منابع طبیعی، اتاق بازرگانی و دادستان خرم‎آباد به منظور حل مشکلات معادن استان تشکیل شود.

 استاندار لرستان درباره وضعیت کارخانه شیر پگاه لرستان اضافه کرد: هیئت مدیره کارخانه شیر پگاه باید مدیرعامل خود را موظف به تجدیدنظر در سیستم خود کند تا بهره‎وری و قدرت رقابت را بالا ببرد.

 بازوند گفت: نیاز است کارایی و بهره‎وری کارخانه اصفهان و سایر کارخانه‎ها توسط شرکت پگاه دیده شود و این شرکت در سیستم مدیریتی خود تجدیدنظر و تجهیزات را بازسازی کند.

 وی بیان کرد: چنانچه به این کارخانه نیز 12 میلیارد تومان اعتبار تزریق شود مشکلاتش مقطعی مرتفع می‎شود و برای سال‎های بعد چه چه باید کرد چراکه حل این مشکلات همیشگی نیست.

 استاندار لرستان بر تشکیل کنسرسیوم‎هایی توسط پیمانکاران استان تأکید کرد و گفت: تشکیل کنسرسیوم‎ها می‎تواند کارگشا باشد.

 

 

درج شده توسط : امیرحسین آزادبخت " سرویس خبر میرملاس "

دیدگاه ها

خلیل در گفته :

سلام،

مشکلات قانونی را از جلو پای بخش خصوصی بردارید، کار ها روبراه می شود.

[پاسخ]

بیان دیدگاه !

نام :
رایانامه :