کد خبر : 63456
تاریخ انتشار : ۸ بهمن ۱۳۹۳ - ۱۹:۴۵
نسخه چاپی نسخه چاپی
تعداد بازدید 1,067 بازدید

تصاویر اختصاصی میرملاس از اولین نشست استاندارن ادوار لرستان

 به گزارش اختصاصی میرملاس ؛ اولین نشست استانداران ادوار لرستان و لرستانی های استاندار در استان های دیگر در سالن جلسات شرکت صدرا در تهران برگزار شد.   بازوند استاندار لرستان در این نشست از حضور استانداران ادوار گذشته لرستان در این جلسه تقدیر کرد و بیان داشت: برگزاری این گونه جلسات در راستای استفاده از تجربیات […]

 به گزارش اختصاصی میرملاس ؛ اولین نشست استانداران ادوار لرستان و لرستانی های استاندار در استان های دیگر در سالن جلسات شرکت صدرا در تهران برگزار شد.

  بازوند استاندار لرستان در این نشست از حضور استانداران ادوار گذشته لرستان در این جلسه تقدیر کرد و بیان داشت: برگزاری این گونه جلسات در راستای استفاده از تجربیات استانداران قبلی استان برای استفاده در مسیر رشد و توسعه لرستان است.

استاندار لرستان در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به تدوین سند آمایش استان با برش‌های شهرستانی افزود: همچنین سند اشتغال استان نیز با برش‌های شهرستانی تدوین شده است که این ۲ سند نقشه راه فرمانداران استان خواهند بود.
بازوند در ادامه سخنان خود از تدوین سند توسعه لرستان در افق ۱۴۰۴ خبر داد و تصریح کرد: این سند پس از اخذ نظرات کارشناسان و نخبگان تا یک ماه دیگر تدوین خواهد شد.
وی با اشاره به فعالیت‌های انجام شده برای ارتباط با لرستانی‌های مقیم خارج از کشور افزود: در حال حاضر ۴ر هزار و ۵۰۰ لرستانی مقیم خارج از کشور شناسایی شده‌اند که تا کنون با ۲۰۰ نفر از این افراد به طور مستقیم ارتباط برقرار کرده و وارد مذاکره شده‌ایم.
استاندار لرستان در بخش دیگری از سخنان خود به روند تخصیص اعتبارات امسال استان اشاره کرد و بیان داشت: تا کنون ۷۴ درصد اعتبارات عمرانی استان تخصیص پیدا کرده است.
بازوند به وضعیت بودجه استان در سال آینده اشاره کرد و یادآور شد: در مجموع اعتبارات عمرانی لرستان در لایحه بودجه سال ۹۴ با در نظر گرفتن اعتبارات ماده ۱۸۰ بیش از ۴۲۶ میلیارد تومان است.
وی با بیان این که اعتبارات عمرانی استان طی امسال ۳۳۲ میلیارد تومان بوده است، از افزایش ۲۳ درصدی اعتبارات استان در سال آینده خبر داد.
استاندار لرستان ادامه داد: به رغم رشد اعتبارات استان ولی لرستان برای توسعه نیازمند سرمایه‌گذاری بخش خصوصی است به طوری که رقم سرمایه‌گذاری سازمان اقتصادی کوثر در لرستان بیش‌تر از بودجه عمرانی یک سال استان است.

 کرمرضا پیریایی استاندار کوهدشتی سابق استان های همدان و قم نیز در این نشست  اظهار داشت :  رتبه بیکاری استان لرستان که متاسفانه در رتبه های اول تاسوم در سالیان متمادی ، قرار دارد به سند آمایش با برش شهرستانی که در استان انجام شده تاکید کرد که با توجه به اینکه کوهدشت در انتظار سد معشوره است تا ظرفیت اشتغال به سطح استحقاق مورد نظر برسد در این خصوص زمان را در نظر بگیرید.

وی در ادامه افزود : سدهای لرستان برای کشاورزی ، اشتغال واقتصاد استان وشهرستان های ما آنقدر اهمیت دارد که درمباحث تعادل منطقه ای بعنوان موضوعات اساسی تلقی شوند وما از احداث وانجام آنها با همه توان باید دفاع کنیم.

ایشان در پایان بیان داشت :‌ لازم می دانم از جناب آقای استاندار مهندس بازوند تشکر کنم وبه ایشان برای مقبولیتی که در میان اعضای جلسه دارند تبریک بگویم ونیز ازهمکاران ایشان بویژه برادر ارجمندم جناب آقای کورانی فر تشکر نمایم.

گفتنی است ؛ سید حسن رسولی، محمدرضا محسنی‌ثانی، محمدجواد محمدی‌زاده، قربان‌علی سعادت‌(استاندار کنونی آذربایجان غربی) و … از جمله استانداران سال‌های گذشته لرستان بودند که در این نشست حضور داشتند.
همچنین علاوه بر استانداران قبلی لرستان برخی از لرستانی هایی که در کسوت استانداری مشغول به فعالیت بوده و یا هستند از جمله کرم‌رضا پیریایی استاندار سابق قم و همدان و عبدالمحمد زاهدی استاندار کنونی کردستان نیز حضور داشتند.
حسین طاهری دبیر مجمع استانداران سراسر کشور ریاست نخستین نشست استانداران لرستان را بر عهده داشت.
در این جلسه ۵ ساعته استانداران حاضر در جلسه ضمن طرح تجربیات دوران خدمت در لرستان، راه‌کارهای خود را برای رشد و توسعه استان در ابعاد مختلف فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی مطرح کردند.
طرح پیشنهادات به منظور شکوفایی استعدادها و قابلیت‌های استان از دیگر موارد مطرح شده در این جلسه بود.
در این نشست که برای نخستین بار برگزار می‌شد علی هادی‌چگنی معاون برنامه‌ریزی، سید سعید شاهرخی معاون سیاسی امنیتی و علی کورانی‌فر معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استانداری لرستان نیز حضور داشتند.
به گفته متولیان برگزاری این نشست از همه استانداران ادوار گذشته لرستان برای حضور در این جلسه دعوت به عمل آمده بود.
بنابر این گزارش استان لرستان بعد از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران شاهد ۱۵ استاندار بر مسند استانداری این استان بوده به طوری که هوشنگ بازوند پانزدهمین استاندار لرستان محسوب می شود.
حسین عالی، حسین محلوجی، حسن عابدینی، احمد انتظاری(۲ بار)، محمدعلی نقی‌جهرمی، اصغر افشاری(سرپرست استانداری)، محمدجواد محمدی‌زاده، سید حسن رسولی، نورالله عابدی، قربان‌علی سعادت‌قره‌باغ، محمدرضا محسنی‌ثانی، سید حسین صابری‌انارکی و حبیب‌الله دهمرده اسامی ۱۴ استانداری هستند که تا قبل از هوشنگ بازوند بر صندلی استانداری لرستان تکیه زده‌اند.

 

 

0 (1)

 

 

0 (2)

 

 

0 (3)

 

 

0 (5) 

 

 

0 (10)

 

 

0 (9)

 

 

0 (8)

 

 

0 (7)

 

 

0 (6)

 

 

0 (13)

 

 

0 (11)

 

 

 

 

 

0 (16)

 

 

0 (14)

 

 

0 (15)

 

عکاس : فرود عوض پور / میرملاس نیوز 

 

 

 

درج شده توسط : امین آزادبخت (مدیر سایت )

دیدگاه ها

سیدحسین در گفته :

چرا ده مرده تو تصاویر نبود؟؟؟

محمدی در گفته :

چرا اسمی از مهندس دوستی برده نشده؟

با خبر در گفته :

دوستی هم استاندار دولت هشتم بوده در کهکیلویه.

ولی آقای محمدی دوستی مهندسی چی خونده؟!؟

صیدانلو در گفته :

دوستی برای استان ما نیست

شهروند در گفته :

سلام علیکم.
حکایت لرستان.پای شکسته تاجرو درمان اطباست…این مهندسین فکر که در اتاق فکر جمع شدن هر کدام یک دوره استاندار لرستان بودن.حاصل هر کدام در لرستان .تلی از خاک و سیمان بود که آثار تاریخی
اقایان در برخی از مناطق لرستان مشهوده..و به ثبت میراث کل فرهنگی رسیده..اقایان محترم الان فیلشون یاد هندوستان کرده.

حسن .ع در گفته :

قدم مثبتی بود امیدواریم با تداوم این همفکری ها مشورت و تبادل تجربیات لرستان به جایگاهی که مردم ولایت مدار آن شایسته اش هستند برسد انشا الله

حميدرضا در گفته :

هیچ وقت محمدی زاده استانداروقت درانتخابات دوم خردادرانمی بخشم جایی که نزدیک به ۱۱۰درصداز مردم لرستان درانتخابات شرکت کرده بودند

کاش لرستان چند نفرمثل آقای مهندس قباد چوبدارداشت که کمرهمت بستند به آبادانی لرستان.این فرد بتنهایی به اندازه کل کارخانه های لرستان نیروی بومی در استخدام شرکت های خودارد.تو این گزارش نامی از ایشان بعنوان میزبان وصاحب شرکت آبادراهان پارس,آب وخاک ایران،سهام دار بیش از۷۰درصدشرکت صنایع دریایی ایران(صدار)وهمچنین مالک شرکت آبادراه گستر(سازمان توسعه راههای ایران)برده نشده.لطفا” به اینگونه افراد کارآفرین نیز بپردازید تا شایدتلنگری باشد به صدها سرمایه دار لرستانی که باوجود اطلاع از عمق محرومیت لرستان واینکه خود روزی جزو محرومین این دیاربودند.به امید آبادانی لرستان محروم.

عباسعلى نورمحمدى در گفته :

باسپاس از رسانه وزین میرملاس بخاطرپرداختن به این موضوع مهم
عرض شود این حقیر از سران بزرگواراصلاحات درشهرستان کوهدشت مشخصا آقایان
١- حاج آقاى اسفندیارپور
۲-حاج آقاى دوستى
۳-فرج اله مؤمنى
۴- محمدى آزادبخت
وهمه افرادمؤثر یه سؤال اساسى دارم امیدوارم افرادمذکور مکتوب ازطریق همین رسانه به این سؤال جواب دهند .
سؤال ؛
اکنون که مشخص شده هیچکدوم افرادذکرشده قصدکاندیدا تورى براى نمایندگى حوزه انتخابیه کوهدشت رو ندارند چرا ازجناب آقاى کرم رضا پیریایى که ازنیروهاى اصلاح طلب وازبسیجیان ودبیران اصلاح طلب شهرستان محسوب میشوند واکنون باکوله بارى ازتجربیات ارزشمند وسابقه استاندارى ۲استان بسیارمهم کشور رو درکارنامه خوددارند وبه یقین ایشان دراین دوره بسیارحساس میتواند براى حل بحران بیکارى ومشکلات شهرستان مفید باشند دعوت به کاندیدا تورى نمى کنند؟جرا ازافراددیگرى که اصلا بهاصلاحات اعتقادندارن حمایت مى شود؟
ممکن است این سؤال مطرح شود که جناب پیریایى استانداردولت قبل بوده
آیا آقاى دکترپیریایى تاکنون پیرامون اتفاقات ناخوشایندى که متوجه اصلاح طلبان بوده اظهارنظر منفى نموده اند؟
آیا حمایت ازکاندیداتورى نماینده فعلى شهرستان درراستاى انتظارات اصلاح طلبان صورت گرفته ؟
آبیا آنهایى که از نماینده فعلى شهرستان اعلام حمایت زودهنگام نموده اند اینحق رو به امثال من می دهند که ازاین گونه حمایت ها برداشت های دیگرى مثلا معامله براى تأیید صلاحیت خود توسط شوراى محترم نگهبان داشته باشیم؟
حضرات آقایانى که اسم شما رو بهعنوان مخاطب سؤالم ذرکردم
لطفا ابتدا به وجدان خودتان مراجعه نمایید وبه این سؤال این حقیر جواب منطقى بدهید
ازسایت وزین میرملاس خصوصا جناب آقاى امین آزادبخت میخواهم نسبت به درج این سوال بدون سانسور اقدام بمرایید
پاسخ بدین سؤال موجب امتنان است

اصلاح طلب در گفته :

نورمحمدی عزیز
گوش اگر گوش تو وناله اگر ناله من
آنچه البته به جایی نرسد فریاد است
کاش آقایان این پیشنهادشمارا عملی کنند،یعنی واقعا آقای پیریایی بهترندیا آقایانی که از جناح های دیگراومدندورای ماهاروگرفنندوبرعلیه ما صحبت ها کردند
آقای نورمحمدی
پیشنهادتان عالی عالیست،باشماهم نظریم ،موفق باشید

گراوند در گفته :

پس از تشکر از زحمات گردانندگان محترم میرملاس

درباره کرم رضا پیریایی به عنوان یک عنصر سیاسی توانمند سخن بسیار است کسی که در سالیان متمادی در جایگاه های مختلف ( بنا به رزومه ای از ایشان در خاطر داریم ) مفهوم خدمت رسانی را خوب فهمیده و تبلور بخشیده و….

و اینکه جنبه ای که در یک تیتر بتوان از آن به عنوان یک ویژگی ممتاز بیان آورد جامعیت و اعتدال سیاسی ایشان است !!

اما پرسشی که منظور نگارنده را شامل میشود:

با این مقدمه که : در بهترین شرایط نتوانستیم از خدمات اجرایی ایشان به عنوان استاندار در لرستان بهره ببریم و نشد آنچه که حقمان بود البته ایشان در استانهای هم جوار منشا خدمات گردید که کاش یک سوم آن در زاد بومش اتفاق می افتاد … و حالا هم ایشان جایگاه حضور در عرصه انتخابات در غیر شهر خودش را دارد و میتواند به عنوان یک چهره ملی شناخته شده از اعتماد مردم حوزه های دیگر استفاده کند و به تداوم خدمت در بهارستان بیاندیشد..

چرا ما از این همه تجربه و ظرفیت استفاده نکنیم؟؟
مگر چند نفر از کاندیدهای مطرح در کوهدشت سابقه استانداری و مدیریت کلان اجرایی مانند پیریایی دارند؟؟

اقای نور محمدی طی این دو سالی که به کرج مهاجرت کرده ای همه چیز را فراموش کرده ای اقای پیریایی نزدیک به سی ساله که از جریان اصلاح طلب جدا شده وبه طیف رحیمی ها پیوسته است

بیان دیدگاه !

نام :
رایانامه :