کد خبر : 63456
تاریخ انتشار : ۸ بهمن ۱۳۹۳ - ۱۹:۴۵
نسخه چاپی نسخه چاپی
تعداد بازدید 1,095 بازدید

تصاویر اختصاصی میرملاس از اولین نشست استاندارن ادوار لرستان

 به گزارش اختصاصی میرملاس ؛ اولین نشست استانداران ادوار لرستان و لرستانی های استاندار در استان های دیگر در سالن جلسات شركت صدرا در تهران برگزار شد.   بازوند استاندار لرستان در این نشست از حضور استانداران ادوار گذشته لرستان در این جلسه تقدیر کرد و بیان داشت: برگزاری این گونه جلسات در راستای استفاده از تجربیات […]

 به گزارش اختصاصی میرملاس ؛ اولین نشست استانداران ادوار لرستان و لرستانی های استاندار در استان های دیگر در سالن جلسات شركت صدرا در تهران برگزار شد.

  بازوند استاندار لرستان در این نشست از حضور استانداران ادوار گذشته لرستان در این جلسه تقدیر کرد و بیان داشت: برگزاری این گونه جلسات در راستای استفاده از تجربیات استانداران قبلی استان برای استفاده در مسیر رشد و توسعه لرستان است.

استاندار لرستان در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به تدوین سند آمایش استان با برش‌های شهرستانی افزود: همچنین سند اشتغال استان نیز با برش‌های شهرستانی تدوین شده است که این 2 سند نقشه راه فرمانداران استان خواهند بود.
بازوند در ادامه سخنان خود از تدوین سند توسعه لرستان در افق 1404 خبر داد و تصریح کرد: این سند پس از اخذ نظرات کارشناسان و نخبگان تا یک ماه دیگر تدوین خواهد شد.
وی با اشاره به فعالیت‌های انجام شده برای ارتباط با لرستانی‌های مقیم خارج از کشور افزود: در حال حاضر 4ر هزار و 500 لرستانی مقیم خارج از کشور شناسایی شده‌اند که تا کنون با 200 نفر از این افراد به طور مستقیم ارتباط برقرار کرده و وارد مذاکره شده‌ایم.
استاندار لرستان در بخش دیگری از سخنان خود به روند تخصیص اعتبارات امسال استان اشاره کرد و بیان داشت: تا کنون 74 درصد اعتبارات عمرانی استان تخصیص پیدا کرده است.
بازوند به وضعیت بودجه استان در سال آینده اشاره کرد و یادآور شد: در مجموع اعتبارات عمرانی لرستان در لایحه بودجه سال ۹۴ با در نظر گرفتن اعتبارات ماده ۱۸۰ بیش از ۴۲۶ میلیارد تومان است.
وی با بیان این که اعتبارات عمرانی استان طی امسال 332 میلیارد تومان بوده است، از افزایش 23 درصدی اعتبارات استان در سال آینده خبر داد.
استاندار لرستان ادامه داد: به رغم رشد اعتبارات استان ولی لرستان برای توسعه نیازمند سرمایه‌گذاری بخش خصوصی است به طوری که رقم سرمایه‌گذاری سازمان اقتصادی کوثر در لرستان بیش‌تر از بودجه عمرانی یک سال استان است.

 کرمرضا پیریایی استاندار کوهدشتی سابق استان های همدان و قم نیز در این نشست  اظهار داشت :  رتبه بیکاری استان لرستان که متاسفانه در رتبه های اول تاسوم در سالیان متمادی ، قرار دارد به سند آمایش با برش شهرستانی که در استان انجام شده تاکید کرد که با توجه به اینکه کوهدشت در انتظار سد معشوره است تا ظرفیت اشتغال به سطح استحقاق مورد نظر برسد در این خصوص زمان را در نظر بگیرید.

وی در ادامه افزود : سدهای لرستان برای کشاورزی ، اشتغال واقتصاد استان وشهرستان های ما آنقدر اهمیت دارد که درمباحث تعادل منطقه ای بعنوان موضوعات اساسی تلقی شوند وما از احداث وانجام آنها با همه توان باید دفاع کنیم.

ایشان در پایان بیان داشت :‌ لازم می دانم از جناب آقای استاندار مهندس بازوند تشکر کنم وبه ایشان برای مقبولیتی که در میان اعضای جلسه دارند تبریک بگویم ونیز ازهمکاران ایشان بویژه برادر ارجمندم جناب آقای کورانی فر تشکر نمایم.

گفتنی است ؛ سید حسن رسولی، محمدرضا محسنی‌ثانی، محمدجواد محمدی‌زاده، قربان‌علی سعادت‌(استاندار كنوني آذربايجان غربي) و … از جمله استانداران سال‌های گذشته لرستان بودند که در این نشست حضور داشتند.
همچنین علاوه بر استانداران قبلی لرستان برخی از لرستانی هایی که در کسوت استانداری مشغول به فعالیت بوده و یا هستند از جمله کرم‌رضا پیریایی استاندار سابق قم و همدان و عبدالمحمد زاهدی استاندار کنونی کردستان نیز حضور داشتند.
حسین طاهری دبیر مجمع استانداران سراسر کشور ریاست نخستین نشست استانداران لرستان را بر عهده داشت.
در این جلسه 5 ساعته استانداران حاضر در جلسه ضمن طرح تجربیات دوران خدمت در لرستان، راه‌کارهای خود را برای رشد و توسعه استان در ابعاد مختلف فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی مطرح کردند.
طرح پیشنهادات به منظور شکوفایی استعدادها و قابلیت‌های استان از دیگر موارد مطرح شده در این جلسه بود.
در این نشست که برای نخستین بار برگزار می‌شد علی هادی‌چگنی معاون برنامه‌ریزی، سید سعید شاهرخی معاون سیاسی امنیتی و علی کورانی‌فر معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استانداری لرستان نیز حضور داشتند.
به گفته متولیان برگزاری این نشست از همه استانداران ادوار گذشته لرستان برای حضور در این جلسه دعوت به عمل آمده بود.
بنابر این گزارش استان لرستان بعد از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران شاهد ۱۵ استاندار بر مسند استانداری این استان بوده به طوری که هوشنگ بازوند پانزدهمین استاندار لرستان محسوب می شود.
حسین عالی، حسین محلوجی، حسن عابدینی، احمد انتظاری(2 بار)، محمدعلی نقی‌جهرمی، اصغر افشاری(سرپرست استانداري)، محمدجواد محمدی‌زاده، سید حسن رسولی، نورالله عابدی، قربان‌علی سعادت‌قره‌باغ، محمدرضا محسنی‌ثانی، سید حسین صابری‌اناركي و حبیب‌الله دهمرده اسامی 14 استانداری هستند که تا قبل از هوشنگ بازوند بر صندلی استانداری لرستان تکیه زده‌اند.

 

 

0 (1)

 

 

0 (2)

 

 

0 (3)

 

 

0 (5) 

 

 

0 (10)

 

 

0 (9)

 

 

0 (8)

 

 

0 (7)

 

 

0 (6)

 

 

0 (13)

 

 

0 (11)

 

 

 

 

 

0 (16)

 

 

0 (14)

 

 

0 (15)

 

عکاس : فرود عوض پور / میرملاس نیوز 

 

 

 

درج شده توسط : امین آزادبخت (مدیر سایت )

دیدگاه ها

سیدحسین در گفته :

چرا ده مرده تو تصاویر نبود؟؟؟

[پاسخ]

محمدی در گفته :

چرا اسمی از مهندس دوستی برده نشده؟

[پاسخ]

با خبر در گفته :

دوستی هم استاندار دولت هشتم بوده در کهکیلویه.

ولی آقای محمدی دوستی مهندسی چی خونده؟!؟

[پاسخ]

صیدانلو پاسخ در تاريخ پنج شنبه ۹ بهمن , ۱۳۹۳ ۲۰:۲۴:

دوستی برای استان ما نیست

[پاسخ]

شهروند در گفته :

سلام علیکم.
حکایت لرستان.پای شکسته تاجرو درمان اطباست…این مهندسین فکر که در اتاق فکر جمع شدن هر کدام یک دوره استاندار لرستان بودن.حاصل هر کدام در لرستان .تلی از خاک و سیمان بود که آثار تاریخی
اقایان در برخی از مناطق لرستان مشهوده..و به ثبت میراث کل فرهنگی رسیده..اقایان محترم الان فیلشون یاد هندوستان کرده.

[پاسخ]

حسن .ع در گفته :

قدم مثبتی بود امیدواریم با تداوم این همفکری ها مشورت و تبادل تجربیات لرستان به جایگاهی که مردم ولایت مدار آن شایسته اش هستند برسد انشا الله

[پاسخ]

حميدرضا در گفته :

هيچ وقت محمدي زاده استانداروقت درانتخابات دوم خردادرانمي بخشم جايي كه نزديك به 110درصداز مردم لرستان درانتخابات شركت كرده بودند

[پاسخ]

کاش لرستان چند نفرمثل آقای مهندس قباد چوبدارداشت که کمرهمت بستند به آبادانی لرستان.این فرد بتنهایی به اندازه کل کارخانه های لرستان نیروی بومی در استخدام شرکت های خودارد.تو این گزارش نامی از ایشان بعنوان میزبان وصاحب شرکت آبادراهان پارس,آب وخاک ایران،سهام دار بیش از70درصدشرکت صنایع دریایی ایران(صدار)وهمچنین مالک شرکت آبادراه گستر(سازمان توسعه راههای ایران)برده نشده.لطفا” به اینگونه افراد کارآفرین نیز بپردازید تا شایدتلنگری باشد به صدها سرمایه دار لرستانی که باوجود اطلاع از عمق محرومیت لرستان واینکه خود روزی جزو محرومین این دیاربودند.به امید آبادانی لرستان محروم.

[پاسخ]

عباسعلى نورمحمدى در گفته :

باسپاس از رسانه وزين ميرملاس بخاطرپرداختن به اين موضوع مهم
عرض شود اين حقير از سران بزرگواراصلاحات درشهرستان کوهدشت مشخصا آقايان
١- حاج آقاى اسفنديارپور
2-حاج آقاى دوستى
3-فرج اله مؤمنى
4- محمدى آزادبخت
وهمه افرادمؤثر يه سؤال اساسى دارم اميدوارم افرادمذکور مکتوب ازطريق همين رسانه به اين سؤال جواب دهند .
سؤال ؛
اکنون که مشخص شده هيچکدوم افرادذکرشده قصدکانديدا تورى براى نمايندگى حوزه انتخابيه کوهدشت رو ندارند چرا ازجناب آقاى کرم رضا پيريايى که ازنيروهاى اصلاح طلب وازبسيجيان ودبيران اصلاح طلب شهرستان محسوب ميشوند واکنون باکوله بارى ازتجربيات ارزشمند وسابقه استاندارى 2استان بسيارمهم کشور رو درکارنامه خوددارند وبه يقين ايشان دراين دوره بسيارحساس ميتواند براى حل بحران بيکارى ومشکلات شهرستان مفيد باشند دعوت به کانديدا تورى نمى کنند؟جرا ازافرادديگرى که اصلا بهاصلاحات اعتقادندارن حمايت مى شود؟
ممکن است اين سؤال مطرح شود که جناب پيريايى استانداردولت قبل بوده
آيا آقاى دکترپيريايى تاکنون پيرامون اتفاقات ناخوشايندى که متوجه اصلاح طلبان بوده اظهارنظر منفى نموده اند؟
آيا حمايت ازکانديداتورى نماينده فعلى شهرستان درراستاى انتظارات اصلاح طلبان صورت گرفته ؟
آبيا آنهايى که از نماينده فعلى شهرستان اعلام حمايت زودهنگام نموده اند اينحق رو به امثال من مي دهند که ازاين گونه حمايت ها برداشت هاي ديگرى مثلا معامله براى تأييد صلاحيت خود توسط شوراى محترم نگهبان داشته باشيم؟
حضرات آقايانى که اسم شما رو بهعنوان مخاطب سؤالم ذرکردم
لطفا ابتدا به وجدان خودتان مراجعه نماييد وبه اين سؤال اين حقير جواب منطقى بدهيد
ازسايت وزين ميرملاس خصوصا جناب آقاى امين آزادبخت ميخواهم نسبت به درج اين سوال بدون سانسور اقدام بمراييد
پاسخ بدين سؤال موجب امتنان است

[پاسخ]

اصلاح طلب پاسخ در تاريخ شنبه ۱۸ بهمن , ۱۳۹۳ ۰۹:۲۱:

نورمحمدی عزیز
گوش اگر گوش تو وناله اگر ناله من
آنچه البته به جایی نرسد فریاد است
کاش آقایان این پیشنهادشمارا عملی کنند،یعنی واقعا آقای پیریایی بهترندیا آقایانی که از جناح های دیگراومدندورای ماهاروگرفنندوبرعلیه ما صحبت ها کردند
آقای نورمحمدی
پیشنهادتان عالی عالیست،باشماهم نظریم ،موفق باشید

[پاسخ]

گراوند در گفته :

پس از تشكر از زحمات گردانندگان محترم ميرملاس

درباره كرم رضا پيريايي به عنوان يك عنصر سياسي توانمند سخن بسيار است كسي كه در ساليان متمادي در جايگاه هاي مختلف ( بنا به رزومه اي از ايشان در خاطر داريم ) مفهوم خدمت رساني را خوب فهميده و تبلور بخشيده و….

و اينكه جنبه اي كه در يك تيتر بتوان از آن به عنوان يك ويژگي ممتاز بيان آورد جامعيت و اعتدال سياسي ايشان است !!

اما پرسشي كه منظور نگارنده را شامل ميشود:

با اين مقدمه كه : در بهترين شرايط نتوانستيم از خدمات اجرايي ايشان به عنوان استاندار در لرستان بهره ببريم و نشد آنچه كه حقمان بود البته ايشان در استانهاي هم جوار منشا خدمات گرديد كه كاش يك سوم آن در زاد بومش اتفاق مي افتاد … و حالا هم ايشان جايگاه حضور در عرصه انتخابات در غير شهر خودش را دارد و ميتواند به عنوان يك چهره ملي شناخته شده از اعتماد مردم حوزه هاي ديگر استفاده كند و به تداوم خدمت در بهارستان بيانديشد..

چرا ما از اين همه تجربه و ظرفيت استفاده نكنيم؟؟
مگر چند نفر از كانديدهاي مطرح در كوهدشت سابقه استانداري و مديريت كلان اجرايي مانند پيريايي دارند؟؟

[پاسخ]

اقای نور محمدی طی این دو سالی که به کرج مهاجرت کرده ای همه چیز را فراموش کرده ای اقای پیریایی نزدیک به سی ساله که از جریان اصلاح طلب جدا شده وبه طیف رحیمی ها پیوسته است

[پاسخ]

بیان دیدگاه !

نام :
رایانامه :