کد خبر : 63514
تاریخ انتشار : ۱۰ بهمن ۱۳۹۳ - ۰۹:۳۶
نسخه چاپی نسخه چاپی
تعداد بازدید 357 بازدید

کتاب “ستاره روز چهارم ” منتشر شد / زندگینامه و خاطراتی از شهید مجتبی آدینه وند

 امام خمینی (ره) :  ملت ما اکنون به شهادت و فداکاری خو گرفته است و از هیچ دشمن و هیچ قدرتی و هیچ توطئه ای هراس ندارد.     کتاب “ستاره روز چهارم ” منتشر شداین کتاب که به همت آقای دکتر کورش هادیان و خانم فاطمه بازوند نوشته شده است به زندگی و خاطراتی […]

 امام خمینی (ره) :  ملت ما اکنون به شهادت و فداکاری خو گرفته است و از هیچ دشمن و هیچ قدرتی و هیچ توطئه ای هراس ندارد.

 

 

کتاب “ستاره روز چهارم ” منتشر شد
این کتاب که به همت آقای دکتر کورش هادیان و خانم فاطمه بازوند نوشته شده است به زندگی و خاطراتی از شهید مجتبی آدینه وند پرداخته است .
این کتاب با همکاری حجت الاسلام والمسلمین هادی قبادی و خانم ها مهدیه احمدی و فاطمه نیازی نگارش یافته است .
مراسم رونمایی از این کتاب روز شنبه 11بهمن ماه ساعت 9 صبح در یادواره شهدای کوهدشت در حسینیه ثارالله سپاه پاسداران انقلاب اسلامی کوهدشت برگزار می شود .
آقای دکتر کورش هادیان که خود از رزمندگان و جانبازان 8سال دفاع مقدس است متنی را به شرح ذیل جهت رونمایی از کتاب ارائه نموده است :

 

1

 

2

 

بسم‌الله الرحمن الرحیم

وَلاتَحسَبَنّ‌ الَّذینَ قُتِلوُا فی سَبیلِ‌اللهِ اَمواتاً بَل اَحیاءٌ عِندَ رَبّهِم یُرزَقوُن

از آن‌جا که به‌معنای حقیقی کلمه یقین داریم شهیدان زنده‌اند و ناظر بر احوال ما، این چند کلمه را از باب عذر تقصیر خطاب به شهید عزیزمان مجتبی آدینه‌وند بر زبان می‌آوریم.
از آن سپیده‌ دم خونین شلمچه که رگبار گلوله‌ی دشمن قلب مهربان و سینه‌ی بی‌کینه‌ی تو را شکافت و تو شتابان و مشتاق به یاران شهید خویش پیوستی و ما خاکیان را با درد و داغ خود تنها گذاشتی، بیست‌وهشت سال می‌گذرد.
پیکر پاکت دوازده سال هم‌نشین خاک و آب و آفتاب بود و در همه‌ی آن مدت، مادر، خواهر، برادر و همه‌ی نزدیکان و دوستانت با اندوهی نهفته در سینه و بغض‌های فروخورده چشم به‌راه بودند تا مزار پاک تو را به آب دیده‌ی خویش شست‌وشو دهند.
تو در دوستی هیچ‌گاه اهل بی‌وفایی و کم‌فروشی نبودی! اما امروز اگر از ما بپرسی که آیا ۲۸ سال فراموشی، رسم دوستی است؟ در برابر تو و مادر بزرگوار و بردبارت جز سرافکندگی و شرم‌ساری پاسخی نداریم و بی‌گمان و به‌یقین، اگر عنایت و برکت نگاه تو نبود، همین تلاش ناچیز هم به سرانجام نمی‌رسید.
در شرح بزرگواری تو، واژه‌های ما نارسا و قلم ناتوان است اما امیدواریم و خوشحال که سرگذشت فضیلت‌های فراوان تو نه تنها چونان خاطره‌ای شیرین، بلکه هم‌چون درس روشن زندگی، نسل به‌نسل و سینه به‌سینه و قلم به‌قلم، دیده و اندیشه‌ی مشتاقان را خواهد نواخت و در دل و جان فرزندان این آب و خاک، ماندگار خواهد بود.
اگرچه امروز از راه روشن و خصلت‌های نیک اخلاقی و سادگی و صداقت تو و دیگر شهیدان عزیز بسیار فاصله گرفته و دور افتاده‌ایم، اما امیدواریم کوتاهی و غفلت را بر ما ببخشی و این اندک را از دوستان و دوستدارانت بپذیری و در فردای محشر که سخت درمانده و تهی‌دستیم، ما را از شفاعت خویش محروم نکنی!
«قطره‌ای برریز بر ما زان سبو
شمّه‌ای زان گلسِتان با ما بگو»

 

درج شده توسط : بهزاد باقری / دبیر سرویس شهدا و منتظران " میرملاس نیوز "bagheri1348@yahoo.com

دیدگاه ها

هادی قبادی در گفته :

یادداشتی از اقای دکتر کورش هادیان که چند ماه قبل و در استانه انتشار این کتاب در وبلاگ شخصی اش امده بود قابل توجه است:
مجتبي، افتخار نسل ديروز و سرمايه‌ي نسل امروز !
يكي از نكات بسيار مهم و بارز در گفتار و رفتار شهيد مجتبي آدينه‌وند، توجه به پرورش نسل جوان و فراهم آوردن امكانات و زمينه‌ي مساعد براي شكوفايي استعدادهاي بالقوه است. او در هر فرصتي، هرچند كوتاه، تلاش مي‌كرد داشته‌ها و آموخته‌هاي خود را بدون چشم‌داشت مزد و منّت ديگران، به‌ويژه جوانان و نوجوانان عرضه كند و عرصه را براي فعليت يافتن ظرفيت‌هاي نهفته در وجود نسل نو آماده سازد.
اين روزها از ميان آنان كه روزگار مجتبي را دريافته‌اند و از بين مشتاقان نسل امروز، گروهي با كم‌ترين امكانات و حداقل دسترسي، اما با انگيزه‌اي فراوان و همتي بلند، تلاش مي‌كنند تا وصف شخصيت و شرح زندگي مجتبي را در قالب يك كتاب آماده و به خانواده، همرزمان، همشهريان و همه‌ي دوستداران آن عزيز تقديم كنند.
از نگاه اين گروه، كتاب مجتبي تنها يك سرگذشت و چند خاطره‌ و افسوس و آفرين و چند قطره اشك نيست؛
كتاب مجتبي، بساط كاسبي و خودنمايي و شهرت‌طلبي به نام شهيدان و به كام خود، نيست؛
كتاب مجتبي، رؤياپردازي و افسانه‌سرايي و لفاظي و عوام‌فريبي و بازي با كلمات هم نيست؛
كتاب مجتبي، داستان توان‌مندي‌هاي درخشان و جوشش‌هاي بي‌پايان و درخشش‌هاي جاوداني است كه بي‌گمان در هر دوره و در هر نسل از فرزندان برومند اين سرزمين قابل تكرار است.
كتاب مجتبي به‌ما مي‌گويد كه در گوشه‌گوشه‌ي اين سرزمين، به‌ويژه آن‌جا كه محروميت، رنگي مضاعف دارد، از بلوچستان و كردستان تا كرمانشاه و ايلام و لرستان، ذخيره‌ها و اندوخته‌هاي ناشناخته و كشف‌نشده‌اي از سرمايه‌ي انساني چشم‌به‌راه توجه و برنامه‌ريزي است تا فعليت يابد و ديدگان همگان را از پرتو پرتلألو خود خيره سازد.
كتاب مجتبي مي‌گويد شهري كه امثال مجتبي و اسماعيل و شهرام و محمدمراد و حاج‌محمد و حسين‌قلي و حميد و فيروز و حجت و علي‌مردان و شيرمحمد و جهان‌بخش و ده‌ها ستاره‌ي درخشان ديگر را در دامن خود پرورده، قطعاً مي‌تواند بارها و بارها اين آزمون را تكرار كند و عرصه‌هاي فرهنگ و اجتماع و سياست و ورزش كشور را از توان‌مندي فرزندان خود بهره‌مند سازد. مشروط به آن‌كه دولت و مسئولان از سرمايه‌گذاري و توجه حداقلي دريغ نكنند و بدانند و مطمئن باشند كه در برابر هر بذري كه مي‌افشانند خوشه‌هاي پربار برداشت خواهند كرد.
كتاب مجتبي مي‌تواند به مسئولان بگويد كه زادگاه مجتبي، كوهدشت، معدن استعدادهاي كم‌نظير در عرصه‌هاي گوناگون است و هرگاه حداقلي از امكانات در اختيار مردم و جوانان اين شهر گذاشته و از برخي تنگ‌نظري‌ها و فرصت‌سوزي‌ها پرهيز شود، اميد چنان مي‌رود كه ده‌ها و صدها چهره‌ي درخشان به كشور عرضه كند.
به باور ما بركت خون و عظمت شخصيت مجتبي مي‌تواند زمينه‌ساز تغيير نگاه به كوهدشت در سطح استان و كشور شود و اين شهر مظلوم را از وضعيت نه چندان خوشايندي كه به آن دچار شده خارج سازد.
مجتبي به‌حق، افتخار نسل ديروز و سرمايه‌ي نسل امروز است؛
شهر و زادگاه مجتبي شايسته‌ي بهترين‌هاست !

[پاسخ]

عینی زاده . م در گفته :

کتاب فوق از جمله کتب ارزشمندیست که علاوه بر بدیع بودن آن در سطح شهر کوهدشت ازنظرفرم نگارش هم درمجموعه کتب معمول در خصوص جبهه و جنگ از کتب برتر و دارای عمق و تنوع است. انشا الله شاهد تکراری اینچنین باشیم . در پیشگاه حق ماجور باشید .

[پاسخ]

سلمان ادینه وند در گفته :

درود تمام اولیا واوصیا برروح پرفتوح مجاهد نستوه مجتبی ادینه وند

[پاسخ]

بیان دیدگاه !

نام :
رایانامه :