کد خبر : 64002
تاریخ انتشار : ۱۸ بهمن ۱۳۹۳ - ۱۹:۳۹
نسخه چاپی نسخه چاپی
تعداد بازدید 369 بازدید

استاندار : مجتمع کشت و صنعت لرستان اواخر بهمن ماه به بهره برداری می رسد

  استاندار لرستان گفت: فعالیت مجتمع عظیم کشت و صنعت استان، پس از 16 سال تعطیلی ، اواخر بهمن ماه جاری از سر گرفته می شود. هوشنگ بازوند افزود: با حضور سرمایه گذار بخش خصوصی و پداخت بدهی های این مجتمع به بانک ملی، در حال حاضر 10 درصدظرفیت پرواربندی گاو و گوساله این مجتمع […]

81496436-6258969

 

استاندار لرستان گفت: فعالیت مجتمع عظیم کشت و صنعت استان، پس از 16 سال تعطیلی ، اواخر بهمن ماه جاری از سر گرفته می شود.

هوشنگ بازوند افزود: با حضور سرمایه گذار بخش خصوصی و پداخت بدهی های این مجتمع به بانک ملی، در حال حاضر 10 درصدظرفیت پرواربندی گاو و گوساله این مجتمع فراهم شده است.

وی اظهار داشت: همچنین بازسازی سیلوهای این مجتمع در دستور کار قرار گرفته و پیش بینی می شود این مجتمع ظرف مدت دو سال به 100 درصد ظرفیت واقعی خود دست یابد.

وی با اشاره به کشت زمین های مجتمع به منظور تامین مواد اولیه کشاورزی نیز گفت: 180 هکتار انار و 60 هکتار انجیر سیاه نیز در این اراضی کشت می شود.

وی تصریح کرد: مجتمع کشت و صنعت لرستان به عنوان یکی از مجتمع های بزرگ تولیدی و اقتصادی استان که در سال های گذشته بنا به دلایلی تعطیل بود، که با تلاش مجموعه مدیریت اجرایی استان،اقدامات لازم به منظور احیا و گشودن قفل تعطیلی مجتمع آغاز شد.

بازوند ادامه داد: برای عملیات احیا و راه اندازی مجدد مجتمع کشت و صنعت لرستان سرمایه گذاری 200 میلیون دلاری بخش خصوصی، صورت گرفته است.

وی با بیان اینکه بدهی های این مجتمع به بانک رقمی معادل 125 میلیارد ریال است، تصریح کرد: سرمایه گذار این طرح ضمن پرداخت بدهی های معوق مجتمع، سرمایه گذاری مناسبی را برای تبدیل این مجموعه به یک مجتمع اقتصادی فعال و موفق انجام داده است.

استاندار لرستان خاطرنشان کرد: راه اندازی مجدد کشت و صنعت به عنوان یک مطالبه عمومی در استان مورد توجه همگان قرار دارد که به همین دلیل احیای این مجتمع یکی از برنامه های محوری مدیریت اجرایی استان لرستان است.

مجتمع کشت و صنعت لرستان در سال 1354 در حومه جنوبی خرم آباد با هدف پرورش دام و طیور تاسیس شد، این مجتمع دارای 250 سوله نگهداری دام و طیور است که هر سوله یک هزار راس دام در آن نگهداری می شد، به طوری که سالانه 250هزار راس دام و طیور در آن پروار می شده است.

23 سیلوی فلزی دو هزار تنی، چهار دستگاه انبار فلزی، چهار کارخانه خوراک دام و 66 استخر پرورش ماهی سردابی و گرم آبی از دیگر داشته های این مجتمع تولیدی است که ظرفیت اشتغالزایی900 نفر به صورت مستقیم را داراست.

تا پیش از سال 66، صادرات این مجتمع به کشورهای حوزه خلیج فارس انجام می شد، همچنین علاوه بر تهیه گوشت قرمز و سفید چندین کارخانه کالباس و سوسیس در ردیف فرآورده های دامی، در این مجتمع احداث شد که با تعطیلی مجتمع، این کارخانجات نیز به خارج از محدوده استان منتقل شدند.

با تمامی این ظرفیت ها، مجتمع عظیم کشت و صنعت لرستان در سال 1383 بنا بر تصمیم دولتمردان به بخش خصوصی واگذار شد تابدین وسیله شاید بتوان شاهد پیشرفت چشمگیر و توسعه بیشتر این مجموعه باشیم.

اما بعد از این تصمیم گیری، کارگران اخراج شدند به این امید که بعد از واگذاری به بخش خصوصی و راه انداری، دوباره دعوت به کار شوند که به دلیل ناکارآمدی مالکان بخش خصوصی این مجتمع، نه تنها کارگران اخراج شده جذب نشدند، بلکه هیچ نیروی کار جدیدی هم استخدام نشد و در نهایت ماشین آلات و ابزار کار و سوله ها و برخی از تجهیزات و موجودی های منقول و غیر منقول هم توسط مالکان خصوصی فروخته شد.

 

 

درج شده توسط : امین آزادبخت (مدیر سایت )

دیدگاه ها

احمد در گفته :

اقای بازوند با سلام احیای کشت وصنعت حاصل زحمات وپیگیری اقامحمدی نماینده خرم اباد است بی انصافی است اسمی از ایشان نمی برید؟

[پاسخ]

حسین احمدی در گفته :

با تشکر از نماینده عزیز خرم اباد جناب اقامحمدی که بالاخره زحمات ووعده انتخاباتی ایشان جواب داد

[پاسخ]

علی بزن بیرانوند در گفته :

با تشکر ویژه از زحمات نماینده باصداقت و تلاش گر خر م اباد جناب دکتر اقامحمدی به خاطر راه اندازی این پروژه ملی

[پاسخ]

نامدار بهاروند در گفته :

از اقای اقامحمدی به خاطر راه اندازی این طرح ملی متشکرم

[پاسخ]

خدا کرم در گفته :

میشه بگین این افراد چطور توی این کشت و صنعت استخدام میشن؟ از طریق آزمون یا از طریقه دیگه ای

[پاسخ]

بیان دیدگاه !

نام :
رایانامه :