کد خبر : 64275
تاریخ انتشار : ۲۵ بهمن ۱۳۹۳ - ۰۶:۱۱
نسخه چاپی نسخه چاپی
تعداد بازدید 1,208 بازدید

در باغ شهادت باز بازاست

وصیت نامه علی(پرویز) بیات /سرویس منتظران:   در باغ شهادت پر ز راز است- نشان بندگی اوج نماز است هر آن کو جرعه ی وصلی چشیده- به کوی دلبرش دیده به ناز است1 وصيت نامه جانباز و رزمنده هشت سال دفاع مقدس، حاج علي(پرويز) بيات بسم الله الرحمن الرحيم كُلُ مَنْ عليها فان( الرحمن 26 […]

IMG_۲۰۱۵۰۱۰۹_۲۰۰۶۳۳

وصیت نامه علی(پرویز) بیات /سرویس منتظران:

 

در باغ شهادت پر ز راز است- نشان بندگی اوج نماز است

هر آن کو جرعه ی وصلی چشیده- به کوی دلبرش دیده به ناز است1

وصيت نامه جانباز و رزمنده هشت سال دفاع مقدس، حاج علي(پرويز) بيات

بسم الله الرحمن الرحيم

كُلُ مَنْ عليها فان( الرحمن 26 )كُلُ نفس ذائقه الموت( آل عمران،185)

لا حول و لاقوه الا باالله العلي العظيم «اناالله و انا اليه راجعون»اشهد ان لا اله الا الله وحده لا شريك له ،الهاً واحدا احدا صمدا لم يتخذ صاحبهً و لا ولدا ،استغفر الله الذي لا اله الا هو الحي القيوم و اتوب اليه ،سبحان الله و الحمدالله و لا اله الا الله و الله اكبر ، الهم صل علي سيدنا محمد و آل محمد ما اختلف الْمَلْوان و تعاقب الْعصران و كَرْ الجديدان و استقبل الفرقدان وَ بَلغ روحه و ارواح اهل بيته منا التحيه و السلام .

اميد هست كه زودت به بخت نيك ببينم                               تو شاد گشته به فرماندهي و من به غلامي2

  ************************                                            

گر نور عشق حق به دل و جانت اوفتد                                   بالله كز آفتاب فلك خوبتر شوي

از پاي تا سرت همه نور خدا شود                                        در راه ذوالجلال چو بي پا و سر شوي3

اللّهُمَ ربنا اتنا في الدنيا حسنه و في الاخره حسنه و قنا عذاب النار 4 . خدايا!الساعه بر محمد و آل محمد(ص) درود فرست و آقا امام زمان را برسان و توفيق ياريش را نصيب اين بنده ات بفرما . الساعه شر شيطان رانده شده از درگاهت و لشكرش را از سر بندگان كوتاه بفرما . گذشتگان و اموات از حضرت آدم و حوا (ع) تاكنون را ببخش و عاقبت به خير بفرما . مقام شهداو امام شهدا ،عالي است متعالي بفرما .

جانبازان عزيز را شفا و عافيت عنايت فرما به خانواده عزيز شهدا و جانبازان صبر و اجر زياد عنايت فرما.همه
مريض  ها را شفا ، همه فقرا را غني و مالدار،همه اسرا را آزاد ، همه فاسدين را اصلاح ، حاجت همه حاجتمندان و گرفتاران را برآورده به خير و پدر و مادر و فرزندان مرا عاقبت به خير بفرما. اين بندها گنهكار و ناچيزت را عاقبت به خير و آبرومند،سربلند، صاحب نفس مطمئنه ، پاك ، مصون از همه بلايا و اشرار و شياطين دنيوي و اخروي بفرما. آني و كمتر از آني مرا به خودم وامگذار و در جوار مقدس خودت مرا توفيق عبادت عنايت فرما .

خوشا به حال همرزمان عزيز و دوستانمان كه در صف جهاد اسلام بر عليه تماميت كفر به لقاء الله پيوستند و شهد شهادت نوشيدند و بدا به حال اين بنده كه توفيق و سعادت نداشتم .

الها!به خاطر همه نعمت ها و الطافي كه در مدت عمر در دنيا و سپس در جهان باقي به اين بنده حقيرت عطا فرمودي و خواهي فرمود بسيار سپاسگزار و شاكرم و اگر نتوانستم اعمال خود را درست به جا آورم و در ادا و به پا داشتن نماز ، روزه ، حج ، جهاد در راهت ، خواندن و عمل به قرآن عزيز و احاديث انبياء عظام و معصومين عليهم اسلام و خدمت به پدر و مادر و همسر و فرزندان و خويشان و همسايگان و دوستان و مخلوقات عزيزت آنگونه كه خواستي وظيفه ام را انجام دهم ، خيلي خيلي از محضر عظيم الشانت عذرخواهي و طلب مغفرت و حلاليت دارم و از اين كه اين بنده عاصي و ناچيز خود را قابل دانسته و به حضور پذيرفتي و از دنياي فاني پر از معصيت ، نفاق،تزوير و دورويي نجات دادي بسيار سپاسگزارم و تو را به واحدانيّتت ، عظمتت،بي نيازي ، جلال ، پاكي ، مهرباني و تمام صفات اعظمت قسمت مي دهم كه گناهان و بديهاي مرا ببخشي و توفيق عبادت دائم در معيت مقربين درگاهت را به بنده عطا فرمايي (آمين يا رب العالمين) .

از پدر ،مادر ، همسر و فرزندان عزيزم و اقوام و دوستان و همسايگان خداحافظي نموده و تقاضا دارم كه به خاطر همه بديها و كاستي ها عذرخواهي مرا بپذيرند و قلباً مرا حلال كنند و برايم يك سوره مباركه حمد و ده سوره مباركه توحيد و يكصد صلوات بر محمد و آل محمد قرائت فرماييد و در شب اول قبر تنهايم نگذاريد .

حتما دو ركعت نماز مخصوص را برايم بخوانيد و بر بالاي سرم چراغ روشن و قرآن و دعاي توسل به نيابت از بنده قرائت فرماييد.

 از خانواده محترم و عزيزم تقاضا دارم كه قبل از خاكسپاري در منزل با حضور بنده مراسم قرائت قرآن كريم ،زيارت عاشورا به نيابت از گذشتگان و بنده برگزار كنند و بر مظلوميت حضرت محمد ،علي ، فاطمه ،حسن ، حسين ، اباالفضل و اولاد و اهلبيت گراميشان گريه كنند و براي من دعا و طلب استغفار بفرمايند .

از خانواده محترم و عزيزم تقاضا دارم كه از همه اقوام ، دوستان و همسايگان بپرسيد كه اگر كسي حقي يا طلبي از بنده دارند حتما ادا كنند و رضايت به دست بياورند و از عزيزاني كه وصيت نامه را قرائت مي فرمايند و حقي بر من دارند به خانواده ام مراجعه و يا قلبا حلال كنند و راضي باشند .

خطاب به پدر و مادر عزيزم دستان عزيز و زحمت كشيده تان را مي بوسم و هيچگاه شما دو نورالهي را از ياد نبرده و نمي برم از لطف، محبت و زحمات شما بسيار ممنونم و بدانيد كه همه مرگ و برگشت به سوي خداوند عزوجل را مي چشند. براي پدر عزيزم مغفرت و علو درجات و همنشيني با اولياء و مقربين درگاهش را خواستارم و خوشا به حال آنان كه رهتوشه اي براي آخرت دارند و از دنيا براي رضاي خدا و عبادتش استفاده كرده و هميشه راضي به رضاي او و تسليم اوامر خدا بوده اند.

بنده سعي كرده ام در طول عمر هيچ موقع دعاي براي شما خصوصا در قنوت نماز  و حج و زيارتها و دعاها فراموش نكنم. مرا حلال كنيد و از خدا برايم مغفرت و درجات عالي درخواست بفرماييد و صبور باشيد و برايم فاتحه، صلوات و استغفار قرائت بفرمائيد.

خطاب به همسر صبور دلسوز و زحمت كش و مؤمنم الحمدالله تو خود واقعيت هاي دنيا و آخرت و هدف پيدايش عالم توسط خداوند عزوجل را مي داني ولي ما بندگان وظيفه داريم در دنيا عبادت خداو نيكي به همديگر و كمك به ايتام كرده فرزندان نيكو تربيت كنيم و هميشه راضي به رضاي خدا و تسليم اوامر او باشيم. اميدوارم مرا ببخشيد به خاطر همه كوتاهي ها و همه بدي ها و با خلوص نيت پاكي كه داري برايم دعا كني صدقه بدهي و مواظب خودت و فرزندان عزيزمان باشي. هميشه نمازت را در اول وقت بخوان و به خدا توكل كن و براي رضا و تقرب الهي توسل به چهارده معصوم داشته باش و خدا را حاضر بر اعمال خود ببين و به فكر نيكي و خدمت به اقوام و مخلوقات خداوند عزيز باش. در همه دعاها و اعمال و زيارتها به يادت بودم سالم و عاقبت به خير باشي.

خطاب به فرزندان عزيز و نور دو عينم، عزيزانم هميشه راضي به رضاي خدا و تسليم اوامر خداي آفريينده عالميان باشيد. همه كارها را با نام مبارك خدا آغاز كنيد. نماز اول وقت و قرائت قرآن عزيز، احاديث انبياء عظام و معصومين عليه السلا م را فراموش نكنيد و هميشه و در همه حال بر خدا توكل داشته باشيد و خدا را حاضر و ناظر بدانيد و به يكديگر احترام بگذاريد و هميشه صدقه بدهيد و به ايتام كمك كنيد. با توكل به خدا و توسل به چهارده معصوم (ع) تا آخرين مراحل و مدارج علمي تلاش و كوشش كنيد و براي خدمت به خدا يعني اسلام و مخلوقات خدا،مجهزتر و در جامعه مفيد باشيد هيچ وقت مأيوس نشويد مواظب مادر خوب و مؤمن و دلسوزتان باشيد. در كارها با هم مشورت كنيد و به هم احترام كنيد اگر بابا را دوست داريد به مردم خدمت كنيد سالم و سربلند، موفق و عاقبت به خير باشيد.( انشاالله تعالي).

خطاب به خواهران عزيز و برادران عزيزم ،

قال رسول الله (ص) اَلاكبر من الاخوه بمنزله الاب (برادر بزگتر به جاي پدر است)[1]

هميشه توكل به خدا داشته باشيد و هيچ وقت در خواندن نماز و قرآن عزيز و احاديث معصومين (ع) غافل نشويد و احترام مادر بزرگوار را نگه داريد و به همديگر احترام بگذاريد و يكديگر را ياري كنيد و براي تقرب بيشتر به پروردگار عالميان هميشه به چهارده معصوم (ع) توسل داشته باشيد براي خود و به نيت از پدر و مادرتان صدقه بدهيد و ايتام و مستمندان را ياري كنيد. سالم و سربلند و عاقبت به خير باشيد.

بعد از من گريه و گيس پريشان و جامه پاره نكنيد و صورت نخراشيد. بلكه برايم فاتحه و سوره هاي الرحمن، واقعه و حديد و استغفرالله و صلوات و زيارت عاشورا قرائت فرمائيد و به مستمندان صدقه بدهيد.

يكسال نماز واجب و سه ماه روزه واجب برايم استيجاري بگيريد و هزينه آن را قبل از خاكسپاري بپردازيد (يكسال نماز و سه ماه روزه) كفني در منزل دارم بدهيد مؤمنان خدا آنرا امضاء كنند و آنرا به من بپوشانيد.

مادر عزيزم! دستها و پيشاني مباركت را بر لبانم بگذار تا عاشقانه ببوسم و برايم دعاي زياد كن!

سجاده نماز و مهر تربت آقا امام حسين (ع) و تسبيح تربت كربلاي آن حضرت را با بنده به خاك بسپاريد و تربت پاك آقا امام حسين (ع) را در قبر روي جسدم بريزيد.

در مورد محل دفن اگر توليت حرم آستانه حضرت معصومه (ع) اجازه دادند در هر جا از صحن يا حياط دفن كنيد كه مؤمنان خداوند تبارك و تعالي و زّوار ائمه معصومين (ع) روي قبر من حقير پا بگذارند و به زيارت فاطمه معصومه (س) بروند و در صورت عدم امكان با هماهنگي بنياد شهيد قم مرا در گلزار شهدا، كنار امامزاده علي ابن جعفر (ع) و همرزمان عزيزم دفن كنيد.

اللهم لا تكلني الي نفسي طرفه عين ابدا،اللهم اجعل عواقب امورنا خيرا، اللهم ارزقني شفاعه الحسين و اجداد الحسين و اولاد الحسين و اهل بيت الحسين و اصحاب الحسين يوم الورود . اللهم صل علي محمد و آل محمد و عجل فرجهم و فرجنا بهم يا كريم يا كثير الخير يا دائم المعروف يا قديم الاحسان احسن الينا باحسانك .

بارالها لحظه مرگ مرا بر من آسان بفرما. بارالها مرا عاقبت به خير و پاك از گناهان و با قلبي آرام وبا روحي شاد خدمت خود بپذير و اذكار  و عبادات مخصوص را به حقير بياموز و در زير عرش عزيز و با عظمتت و كنار مقربين درگاهت به ذكر و عبادت دائمي بگمار. برحمتك يا ارحم الرحمين و صلي لله علي سيدنا محمد و آله الطاهرين المعصومين .

 

 

رزمنده هشت سال دفاع مقدس و جانباز راه خدا

كوچك شما علي بيات

10/10/1393

 

 

 

يادكرد : جانباز فداکار زنده ياد علي (پرويز) بيات 4 مرداد 1343 در شهرستان كوهدشت لرستان چشم به جهان گشودند. وي مهندس برنامه ریزی شهری و از شهرداران استان های اصفهان، مازندران (بهشهر) و استان قم بودند.ایشان در سپیده دم روز جمعه 19 دی 1393 هم زمان با خجسته زاد روز پیامبر اکرم (ص) و امام جعفر صادق (ع) در پی جراحت ناشی از مسمومیت شیمیایی در حالی که بر سجاده عبادت نشسته بودند و افشانک اکسیژن به دست جاودانه شدند و به یاران شهیدشان پیوستند. پیکر وی روز یکشنبه صبح 21/10/93 پس از طواف پیرامون حریم حضرت فاطمه معصومه (س) در گلستان شهدای علی بن جعفر (ع) قم در کنار گلهای پرپر دفاع مقدس رخ در نقاب خاک کشیدند.


[1] – نهج الفصاحه حديث 1059

 

 

درج شده توسط : بهزاد باقری / دبیر سرویس شهدا و منتظران " میرملاس نیوز "bagheri1348@yahoo.com

دیدگاه ها

حمیدازادبخت در گفته :

تسلیت به خانواده جانباز شهید مهندس پرویز بیات
………………………………………………………………………………………………………

پل شهادت اصلی ترین وسیله رسیدن به معبود است که شهدای گرانقدر باعبور از این گذرگاه درخشان برای همیشه جاویدان باقی می مانند و عزت و سربلندی را برای ملت شریف ایران به جای گذاشته و ثبات و استمرار خط سرخ حسین (ع) را با خون خود تضمین نمودند و راه شجاعت را به ما آموختند .بار دیگر یکی از مردان الهی و هم تبار عاشورائیان به فیض عظیم شهادت نائل آمد و روح پاکش با ارواح شهیدان والامقام خصوصاً حضرت سید الشهداء(ع) در ملکوت اعلی ماوی گزید و از روزی الهی بهره مند گردید.
شهادت جانباز سرافراز همیشه قهرمان ، پرویز بیات ، اندوه دیگری بر دل همرزمان و یادگاران شهدا نهاد ایشان پس از تحمل بیش از سه دهه درد و رنج جانبازی به خیل همرزمان شهید خود پیوست .

اینجانب ضمن عرض تسلیت این ضایعه به مردم متدین شهرستان کوهدشت و خانواده گرامی آن فقید سعید، برای آن مرحوم رحمت و مغفرت و برای بازماندگان صبر و شکیبایی از درگاه خداوند متعال
مسألت می نمایم و امیدوارم خداوند متعال بر درجات معنوی ایشان افزوده و بر خوان گسترده
اولیاء الله و شهیدان والامقام خصوصاً ائمه معصومین(علیهم السلام) میهمان گرداند.
…………………………………………………………………………………………………………
تسلیت از جانب حقیر به خانواده شهید و اخوان گرانقدر ایشان

[پاسخ]

عظيم ازادبخت در گفته :

روحش شاد و يادش گرامي باد

[پاسخ]

علي محمد آدينه وند در گفته :

بسم رب شهداء والصديقين گرامي باد يادشهيد عزيز وفرمانده دلاور علي (پرويز)بيات و همه ي شهيدان هشت سال دفاع مقدس ء به راستي كه شهيد بيات وجود شان سر شاراز معنويت و خلوص بود و به عنوان فرمانده نيرو هاي بسيجي در سال 61 در خرم شهر براي همه الگو بودند و به نرمي و لطافت خاصي با نيروهاي تحت امرش سخن ميگفت و با زيزكي و چابكي كم نظيري منطقه را اداره ميكرد و چنان با نيرو هايش مانوس بود كه هرگز خودرا فرمانده حساب نمي كرد و بنده نيز خدا را شاكرم كه سعادت ياري نمود وتوانستم سه ماه افتخار حضور در كنار ايشان را در كارنامه خود داشته باشم و تمام آن لحظه ها برايم خاطره است. و از خداوندبلند مرتبه ميخواهم به حق اين پيروان راستين حسين ما را با آنان محشور نمايد.آمين يا رب العالمين./

[پاسخ]

علی در گفته :

روحش شادویادش گرامی مهربان بود ونجیب خدارحمتش کنه عرض تسلیت ب خانواده گرامی

[پاسخ]

داریوش گراوند در گفته :

روحش شادویادش تاابدگرامی باد

[پاسخ]

سهیل رضایی در گفته :

روحش شاد ویادش گرامی باد وعرض تسلیت به خانواده ایشان

[پاسخ]

س. م. والی پور در گفته :

گرامی باد یاد وخاطره ی کلیه شهدای هشت سال دفاع مقدس علی الخصوص زنده یاد جانباز سرافراز وخوش اخلاق ، علی بیات.
خداوند ایشان را باشهدای صدر اسلام ویاران شهیدش در کربلای ایران محشور گرداند. یادش برای همیشه گرامی باد

[پاسخ]

وبلاگ شهید جاویدالاثر محمد حسین حیدری در گفته :

اللهم اغفر للمؤمنین و المؤمنات و المسلمین و المسلمات
روح جانباز گرامی علی بیات قرین رحمت بیکران الهی و همنشین با دوستان شهیدشان
خیلی غم انگیز بود وصیتنامه شان، خیلی
یادم نمیاد از خواندن وصیتنامه کسی تا این حد دلم گرفته باشد و گریه کرده باشم حتی وصیتنامه محمد حسین اما وصیتنامه شما…

آقای علی بیات شما فرمودید:
از عزیزانی که وصیت نامه را قرائت می فرمایند و حقی بر من دارند به خانواده ام مراجعه و یا قلبا حلال کنند و راضی باشند.

من سؤالی دارم: پس حق شما بر ما چه می شود؟؟
حق آن روزها چه می شود؟
آیا شما حقی که بر کا دارید را بر ما بخشیده اید و حلال کرده اید؟
اگر حلال نکرده باشید؟ ای وای بر ما

ان شاء الله با دوستان شهیدتان و با سرور شهدا حسین بن علی (ع) محشور می شوید

یا علی

[پاسخ]

محمدرضا غلامی در گفته :

شهادت علی بیات را به خانوده محترم و مردم شهید پرور کوهدشت لرستان عرض می نمایم

[پاسخ]

عینی زاده محمد تقی در گفته :

بسیار بهت زده و غافلگیر شدم . یاد روزهایی که خرمشهر باهم بودیم به خیر . یاد دعاهایی که با صدای دلگیرش قراعت میکرد . اخلاق و رفتار نیکویش . شادابی و طراوتش . ایمان و صداقت و….. خداوند او را غریق رحمت فرماید .

[پاسخ]

هادی قبادی در گفته :

در آستانه چهلم آن عزیز بار دیگر به روح بلندش درود می فرستیم .
با جمعی از دوستان توفیق حضور در مراسم تشییع و ختم آن یار سفر کرده حضور یافته و از سخنرانی عالمانه آیت الله شیخ محمدکریم مروجی بهره مند شدیم .
یادش بخیر پارسال باهاش تماس گرفتم برای ضبط خاطراتش از شهدا . حال خوشی نداشت ، گرفتار بیمارستان بود ، یکماه بعد مجدد تماس گرفتم خیلی عذرخواهی کرد… افسوس

[پاسخ]

عینی زاده م در گفته :

نمی دانم در مورد این وصیت نامه چه بگویم . آنها که دلی دارند و رهی از عرفان پیموده اند سخنی بگویند . چه می توان گفت که این منشور حیات است یا وصیت نامه !! و یا رقعه ای از مستندات حقطلبی و مبین راه روشن انقلاب اسلامی که چنین انسانهای عارفی تربیت کرد . استواری و تشعشع ایمان را چه نمایان در کلام اللهیش می بینی و می شنوی و چه کسانی جز چنینن فرشتگان اللهی با خاکیان سخن می گویند و دلهایشان را از انوار اللهی لبریز می نمایند . .

[پاسخ]

محسن دیربازیان در گفته :

دایی عزیز و مهربانم روحت شاد و یادت گرامی باد ،ایشان دعا میکردن که هنگام نماز صبح و در روز جمعه یا پنجشنبه از دنیا بروند و به آرزویش رسید ، خوش به سعادت که آروزیت براورده شد،دوستت دارم دایی جان

[پاسخ]

غلامرضا محمدی در گفته :

شهادت علی بیات اسوه اخلاق و ایمان را به مردم شهید پرور شهرستان کوهدشت – خانواده محترم و بخصوص برادر ارجمند آقای خسرو بیات تسلیت عرض می نمایم

[پاسخ]

جواد آزادبخت در گفته :

شهیدانی همچون علی بیات، حجت سرتیپ نیا ، علیمردان آزادبخت، محمودرضایی ، حاج محمد آزادبخت ،حمید قبادی ،فیروز سرتیپ نیا، الیاس سوری ،بالنگ،یوسف زاده و………….. افتخار لرستان و کوهدشت هستند بار الها مرگ ما را هم شهادت قرار بده بدینوسیله شهادت جانباز فداکار مهندس علی بیات را به مردم شریف کوهدشت و خانواده محترم بیات تسلیت می گویم .

[پاسخ]

محمد امین آزادبخت در گفته :

سلام عرض می کنم خدمت همه عزیزان همچنین حجت الاسلام شیخ هادی قبادی خبر شهادت علی بیات به شدت مرا ناراحت کرد ایشان یک بسیجی واقعی بود که در تمام طول عمر شریفش مدافع انقلاب و ولایت بود روحش شاد خانواده محترم بیات بخصوص دوست عزیزم خسرو بیات این مصیبت را به شما تسلیت عرض مینمایم

[پاسخ]

رضا مرادی در گفته :

خوشا آنان که با عزت ز گیتی
بساط خویش برچیدند و رفتند
خوشا آنان که پا در وادی حق
نهادند و نلغزیدند و رفتند!
حاجی جان انشاالله که در محضر مبارک آقا امام زمان(عج) رو سفید و سر بلند باشی و میدانم که هستی به حق حبی که از محمد وآل محمد در سینه داشتی
روح پاكت با اميرالمومنين محشور باد
خانه قبرت به الطاف خدا، پر نور باد

همیشه به یادت رضا مرادی

[پاسخ]

خسرو بیات در گفته :

با تشکر از لطف و محبت هم دیاران مهربانم که همواره در این ایام اندوه با با پیام ها و ابراز محبتشان باعث دلگرمی بنده و خانواده ام بوده اند. امیدوارم در قشنگترین لحظات زندگیشان همراه کوچکشان باشم

[پاسخ]

گراوند در گفته :

در ادامه دیدگاه یکی از کاربران که اسامی تعدادی از شهدا را ذکر کردند
یادی هم می کنیم از سرداران شهید:
محمدصادق زیدی،سعادت قبادی،مرتضی حسن پور،حمیدرضا ابراهیمی،علی مروت طرهانی،سیدعزت اله هاشمی،ملک محمد آدینه وند،حاتم آزادبخت،مجتبی آدینه وند،محمد علیم عباسی و …
یقینا این شهیدان والامقام سند عزت و شجاعت مردان این مرز و بوم هستند
اگر نام شهیدی را از قلم انداختم از خانوده معظم ایشان معذرت می خواهم
عروج ملکوتی این جانباز سرافراز چنان دشوار است که به دشواری به باور می نشیند
عرض تسلیت و آرزوی صبر و سلامتی برای بازماندگان علی الخصوص خسرو و رضا بیات

[پاسخ]

م امرایی در گفته :

زنده نگه داشتن یاد شهیدان کمتر از شهادت نیست . با سلام محضر کاربران عزیز و تشکر به خاطر به کار بردن جملات زیبا . وجود چنین جوانانی در نسل سوم انقلاب که با فرهنگ شهادت و نسل اول انقلاب اشنایی بالایی دارند در شهرستان کوهدشت مایه ی خرسندی است.
عرض تسلیت به خانواده ی محترم بیات

[پاسخ]

کریم سوری در گفته :

عرض تسلیت به خانواده ی محترم بیات بخصوص جناب اقای خسرو بیات
ما را در غم خود شریک بدانید.

[پاسخ]

محسن ولی زاده در گفته :

خوشتر آن باشد که سر دلبران گفته آید در حدیث دیگران
خبر عروج ملکونی جانباز شهید علی بیات مرا شوکه کرد ایشان فردی شجاع با ایمان و باسواد بود که از افتخارات شهرستان کوهدشت می باشد که اوصاف ارزشمند این مرد بزرگ بر همگان آشکار است
عرض تسلیت دارم محضر آقای خسرو بیات و خانواده محترم ایشان
از اینکه نتوانستم حضوری خدمت برسم عذرخواهی می کنم
روحش شاد و یادش گرامی

[پاسخ]

گمنام در گفته :

این وصیتنامه یک منشور و دایره المعارف زندگی اجتماعی ، فردی و خانوادگی است احسنت بر این بینش و درک و بصیرت عمیق . شهیدان راه خود را پیدا کرده اند و به حقایقی پی برده اند که درک آن بر هر کسی میسر نیست . تسلیت با شهادت این عارف بزرگوار

[پاسخ]

س سلوکی در گفته :

رحش شاد و یادش گرامی

[پاسخ]

محمود میرزایی در گفته :

اقای خسرو بیات بدینوسیله شهادت و عروج ملکوتی اخوی گرامیتان را تسلیت می گویم

[پاسخ]

س ساکی در گفته :

روحش شاد و یادش گرامی باد

[پاسخ]

ن صادقی در گفته :

مراسم اربعین شهید والامقام مهندس حاج علی بیات
روز 5 شنبه مورخ 30/11/93
قم -گلزار شهدا – جوار امامزاده علی بن جعفر (ع)

[پاسخ]

گرامی باد یاد و خاطره شهید والامقام مهندس علی بیات
ایشان واقعا فردی وارسته و خودساخته بود امیدوارم خداوند به خانواده محترم خصوصا سرور بنده حاج خسرو بیات ایشان صبر بدهد

[پاسخ]

دوست عزیزم جناب آقای امید آزادبخت شهادت دایی گرامیتان را تسلیت می گویم
بنده را در غم خود شریک بدانید

[پاسخ]

وصیتنامه این شهید والامقام سراسر درس عبودیت و بندگی و اخلاق است امیدوارم تلنگری باشد برای ما که در ظواهر غرق شده ایم و در غفلت به سر می بریم
برادر عزیزم جناب آقای خسرو بیات از خداوند متعال برای شما و خانواده محترم صبر خواستارم . روحش شاد و یادش گرامی

[پاسخ]

مهدی و مسعود در گفته :

خبر شهادت علی بیات همه آشنایان و دوستان را ناراحت کرد .
همه از خصوصیات اخلاقی ایشان ذکر خیر می کنند
خصوصیاتی همچون تواضع.صداقت . ایمان و ……

مردم کوهدشت به چنین شخصیتهایی افتخار می کنند

[پاسخ]

م کیانی در گفته :

خسرو جان تسلیت مرا بپذیر

[پاسخ]

خادم الشهدا در گفته :

یادی کنیم از شهیدان نورمراد مقدسی. جهانشاه آزادبخت ملک محمد آدینه وند
حاج علی بیات روحت با شهیدان کربلا محشور باد
عرص تسلیت خدمت خانواده محترم بیات بخصوص آقای خسرو بیات

[پاسخ]

کاظمی از ملایر در گفته :

به مناسبت چهلمین روز شهادت مهندس علی بیات به سوگ می نشینیم . امیدوارم شهدا در روز رستاخیز شفیع ما باشند .

[پاسخ]

خانواده عباسی از ملایر در گفته :

مصیبت وارده را خدمت آقای خسرو بیات و بیت محترم ایشان تسلیت عرض می نماییم .

[پاسخ]

ن.آزادبخت در گفته :

خانواده محترم بیات،سرکار خانم اسحاقی، آقا محسن دیربازیان، جناب آقایان آزادبخت و همه آنانی که داغ جانسوز فراق عزیزی وارسته و درد حرمان شهیدی مظلوم و رنج کشیده را بر جان خویش دارید از سویدای دل، چهلمین روز عروج مظلومانه و وصال عارفانه زنده یاد علی بیات را به شما نیکان تسلیت می گوید. از درگاه خدای شهیدان، همنشینی با سرور و سالار شهیدان برای آن عزیز همراه با علو مقام به ویژه برای برادران، خواهران، مادر دلسوخته و دین دار و دختران و همسر آن عزیز صبر جمیل و پاداش بایسته الهی مسئلت می نماید. امید آنکه وصیت ها و راه و روش ایشان همواره پر رهرو و جاودانه باد و ما نیز به دعای نیمه شب او و رنج های فراوان او در سال های دم زدن با مجروحیت شیمیایی، عاقبت به خیر، عزتمند و سربلند باشیم.

[پاسخ]

محسن دیربازیان در گفته :

با عرض سلام و ادب ممنون از لطف شما

[پاسخ]

سیامک نادی از ملایر در گفته :

پندار ما این است که ما این است مانده ایم و شهدار فته اند اما حقیقت آن است که زمان ما را با خود برده است و شهدا مانده اند شهید آوینی
خسرو جان تسلیت مرا بپذیر

[پاسخ]

محمد عبدالحسینی در گفته :

ای شهیدان عشق مدیون شماست هرچه ما داریم از خون شماست
ای شقایق ها و ای آلاله ها دیدگانم دشت مفتون شماست
شهادت علی بیات را به خانواده محترم بیات تسلیت می گویم . برادر خسرو بیات تسلیت عرض می نمایم

[پاسخ]

حسین م در گفته :

در مسلخ عشق جز نکو را نکشند روبه صفتان زشت خو را نکشند
گر عاشق صادقی ز مردن نهراس مردار بود هر آن که او را نکشند
شهادت مزد صداقت ایمان صفا و بینش عمیقت بود . بدا به حال همچو منی که در سردرگمی به سر می برم

[پاسخ]

مهدی عباسی پاسخ در تاريخ شنبه ۲ اسفند , ۱۳۹۳ ۲۰:۳۱:

جناب آقای خسرو بیات مصیبت وارده خدمت جنابعالی و خانواده محترم تسلیت عرض می نمایم ‘ از خداوند متعال برای آن مرحوم غفران و برای بازماندگان صبر مسالت دارم

[پاسخ]

محمد گراوند در گفته :

آقای خسرو بیات شهادت برادر گرامیتان مهندس شهید حاج علی بیات که یکی از مدیران لایق کشور بوده اند را از صمیم قلب تسلیت می گویم .

[پاسخ]

هادی عباسی از ملایر در گفته :

شهادت مردی بزرگ و نامدار شهید علی بیات که الحق و الانصاف صایعه ای دردناک بوده را تسلیت عرص می نمایم
جناب اقای خسرو بیات تسلیت مرا بپذیرید

[پاسخ]

بیژن کاظمی در گفته :

وصیتنامه شهید والامقام حاج علی بیات را خواندم تنها چیزی که میگویم این است که ای کاش یک سال قبل می شناختمش

[پاسخ]

مهدی عباسی در گفته :

جناب آقای خسرو بیات مصیبت وارده را به جنابعالی و خانواده محترم تسلیت عرض می نمایم

[پاسخ]

رامین ابراهیمی در گفته :

شهادت آن شهید عزیز و والامقام به برادر گرامیشان جناب آقای خسرو بیات وخانواده محترم ایشان تسلیت عرض می نمایم
و مطمن هستم که برای تمامی جوانان شهید مهندس علی بیات ،الگو بودند وراه ایشان ادامه دارد..

[پاسخ]

بیژن کاظمی در گفته :

با مطالعه این وصیتنامه گویی سالهاست با ایشان آشناهستم اگر دلاوریها و رشادتهای این عزیزان نبود برای ما مجال حضور در این فضای مجازی نیز میسر نبود ”’۰۰۰۰۰آری ایشان با روح بلند خویش در طول جنگ تحمیلی برای حراست از این خاک ،شرافت و ناموس ما جنگیدند ۰۰۰۰۰هر چند اینان در راه خدا و بخاطر دفاع از اسلام به پا خاستند و هیچ چشمداشت و توقعی نداشته اند ۰۰۰۰۰دریغا که با توجه به این همه سردار شهید کوهدشتی که دلاوریهای آنان بر هیچکس پوشیده نیست بازهم گمنامند در صورتیکه استان لرستان و در راس همه کوهدشت نقش بالایی را در عملیاتها داشته اند و بعد ازبکستان خوزستان بیشترین خسارت را از جنگ متحمل شده اند اما هنوز سرداران شهیدی همچون شهیدان سرتیپ نیا حاج محمد آزادبخت علیمردان آزادبخت مجتبی آدینه وند علی مروت طرهانی حمید رضا ابراهیمی حسن رضا یوسف زاده که اگر متعلق به استانهایی همچون اصفهان بودند حداقل برای جادوانه ماندن نامشان مدرسه یا بیمارستان یا اتوبان مهمی را به نام آنها مزین می کردند ۰۰۰۰۰۰۰به امید روزی که در جای جای ایران نام دلاوران کوهدشت برده شود چرا که اینان سند افتخار شجاعت و غیرت لرستان و کوهدشت هستند۰۰۰در پایان از اینکه نتوانستم نام تک تک شهیدان عزیز کوهدشت را بنویسم عذر تقصیر دارم چرا که مجال این امر میسر نیست
این چند سطر را تقدیم می کنم به مادران داغدیده شهدا

[پاسخ]

ن مظاهری در گفته :

جناب آقای خسرو بیات عرض تسلیت مرا بپذیرید

[پاسخ]

امین امرایی در گفته :

هوای وصل بی بال و پرم کرد….

شهید آوینی جمله ای دارد بس بی نظیر:پندار ما این است که ما مانده ایم و شهدا رفته اند،اما حقیقت آن است که زمان ما را با خود برده است و شهدا مانده اند….
چه دشوار است راجع به شهدا گفتن و نوشتن،راجع به کسانی که جرعه وصلی چشیده اند….شهید بیات چه زیبا و عارفانه وصیت خود را نگاشته است،وصیت نامه ای که از آن عطر دلپذیر اخلاص و دلدادگی به خدای کریم به مشام میرسد و نشان از این دارد که این عزیز “به کوی دلبرش دیده به ناز است”….
وقتی این وصیت نامه را خواندم تنم لرزید از اینکه خدایا چقدر غافلم…و تلنگری بود که بدانیم در میان ازدحام و تغییر حال های مردم این زمانه هنوز هم کسانی مثل شهید بیات هستند که “دل به پاییز نسپرده اند” و چه خالصانه و بی آنکه منتبی بنهند، هیچگاه “زخمهایشان را نشمرده اند”…
آری،کسی که با خدا معامله کرده و دلداده ی حسین(ع)است باید عطر و رنگ وصیت نامه اش هم به رنگ خدا باشد(صبغه الله و من احسن من الله صبغه)،و باید جنس گفتارش مثل کردارش آسمانی باشد…
شهید بیات چنان زیست که به قول قیصر امین پور باید گفت:
دلی سربلند و سری سر به زیر
از این دست عمری به سر برده ایم

حقیر توفیق همسایگی با خانواده این شهید بزرگوار را داشته ام و حقا که از آن پدر متدین و پاک دست و مادر
پاکدامن و شریف باید هم چنین برومند و سلیم النفس فرزندی به عرصه وجود گام نهد.خانواده بیات حقیقتا نجیب و شریف اند و شایسته تقدیم شهید به درگاه باری تعالی هستند.امیدوارم خداوند به بازماندگان صبر عطا فرماید و بر عزت این خانواده بیافزاید.

[پاسخ]

ناصر یاری پور در گفته :

برخی با قافله شهادت راهی دیار معشوق شدند و برخی در رکاب امام صبر در کوچه های پر فراز و نشیب روزگار به جانبازی در میان زمینیان رسالت ایثارگری یافتند اما قدم های ایشان هیچگاه زمین گیر خاک نبوده است و این اجر مجاهدتشان است که کالبد رنجور و روح پر تمنای شان را به همرزمان شهیدشان واصل می کند.

صبر جمیل و تسلی خاطر بازماندگان و علو درجات آن جانباز شهید معزز را از بارگاه ایزد منان خواستارم.

[پاسخ]

جناب آقای خسرو بیات این مصیبت وارده رو تسلیت میگم….

[پاسخ]

محمد گراوند در گفته :

به خانواده محترم بیات تسلیت می گویم بخصوص آقای خسرو بیات

[پاسخ]

علیرضا امرایی در گفته :

جناب مهندس امین امرایی عزیز نوشته شما بسی بسیار موجب غرور گردید هرچند که به “لطف” تنه میزند. خرسند که جوانان بعد از نسل شهدا فراموش نکردن آن روزگاران را هر چند که آن ایام را نزیسته باشند. بدون شک رشد و توسعه ی ما امروز مرهون شانه های بلند شهداست. بدون کوچکترین “عاری” فریاد میزنم که بر قامت بلند این شهدا میخواهم دنیا را ببینم

[پاسخ]

رزمنده در گفته :

شهادت حق علب بیات بود که به آن رسید .
خانواده محترم بیات بخصوص برادر عزیزم خسروبیات به شما تسلیت می گویم

[پاسخ]

میرخانی از بهشهر در گفته :

شهادت علی بیات که مدتی شهردار بهشهر بودند را تسلیت می گوییم . ایشان فردی مومن ، صادق و لایق بودند

[پاسخ]

بهمن ایزدی در گفته :

روحش شاد و یـــــــــــــــــــــادش گـــــــــــــــرامی

[پاسخ]

شکربیگی در گفته :

شهید علی بیات کسی بود که در دوران دفاع مقدس جانباز شیمیایی شد و مدت چند سال بود که با سختی زندگی میکرد.
ما باید قدر چنین ازاد مردان و خانواده محترمشان را بدانیم و انها را از یاد نبریم.
ایشان فردی ولایتمدار بود ولایتی بودن فقط به سینه زنی و گریه {در هیئت} نیست،
مراحلی پیش می‌آید که برای اثبات آن باید از دار و ندار و حتی جانت بگذری،الحق ایشان فردی اسمانی بود که به اسمان پرواز کرد.
روحش شاد و یادش گرامی
از برادر همرزم خودم اقای بهزاد باقری که همیشه یاد شهدا و هم رزمان خود را دارد کمال تشکر و قدر دانی را دارم.
در پناه حق

[پاسخ]

عباسی عبدولی در گفته :

شهادت و عروج ملکوتی جانباز سرافراز مهندس علی بیات را به خانواده محترم بیات به ویژه آقای خسرو بیات تسلیت عرض می نماییم

[پاسخ]

پیمان خدادوستی در گفته :

جانبازان،یادگاران روزهای عشق و حماسه اند
خاطرات مجسم سالهایی که درهای آسمان به روی عاشقان باز بود
شهادت مهندس بیات را به خانواده محترم ایشان به خصوص جناب آقای خسرو بیات تسلیت می گوییم

[پاسخ]

م میرزایی در گفته :

جناب آقای خسرو بیات مصیبت وارده را به جنابعالی و خانواده محترم تسلیت عرض می نماییم

[پاسخ]

گمنام در گفته :

شهادت و عروج ملکوتی جانباز شهید مهندس علی بیات یادگار هشت سال دفاع مقدس بر عموم مردم غیور و شهید پرور کوهدشت تسلیت

[پاسخ]

غلامرضا بیات در گفته :

دوست عزیزم جناب آقای خسرو بیات از شنیدن خبر شهادت اخوی گرامیتان شوکه شدم بدون تعارف بگویم ایشان مایی افتخار ما بودند خداوند متعال روح ایشان را به شهدای دشت کربلا محشور نماید

[پاسخ]

غلامرضا بیات در گفته :

الگوی زندگی مومن از هوی و هوس رستن است و من این الگو را دوست دارم(شهیدحاج محمد ابراهیم همت)
با مطالعه این وصیتنامه به این نتیجه می رسیم که شهید علی بیات نمونه انسان وارسته و کامل است دریغا که در دوران حیات چنین افرادی کمتر مورد توجه قرار می گیرند بنده هر چند که حضورا خدمت ایشان نرسیده ام فکر می کنم ایشان به استحقاق خود که همان شهادت بوده رسیده و لیاقتش را داشته است

[پاسخ]

امین امرایی در گفته :

با سلام محضر حاج علیرضا امرایی
حقیر اگر کلمه ای نگاشته ام اثر تلمذ از محضر جنابعالی است که استاد بنده بوده و هستید.مستدام و سربلند باشید.

[پاسخ]

روح اله ی در گفته :

جناب آقای خسرو بیات شهادت اخوی گرامیتان را تسلیت می گویم

[پاسخ]

خادم الشهدا در گفته :

مقام معظم رهبری می فرمایند : شهدا همچون آیه های قرآن مقدسند
حاج علی بیات الگویی شایسته برای نسل جوان هستند . مردم کوهدشت به این چنین افرادی افتخار می کنند
تسلیت به خانواده محترم بیات

[پاسخ]

م دوستی در گفته :

امیدوارم شما ما را حلال کنید

[پاسخ]

سیامک مرادی در گفته :

برادر عزیزم جناب آقای خسرو بیات مصیبت وارده را به جنابعالی و خانواده محترمتان تسلیت عرض می نمایم

[پاسخ]

محمد رضا نوری در گفته :

بدینوسیله مصیبت وارده را خدمت آقای خسرو بیات تسلیت می گویم و از خداوند متعال برای آن مرحوم غفران واسعه الهی و برای بازماندگان صبر مسئلت دارم

[پاسخ]

م دارابی در گفته :

تشکر از آقای شکربیگی بخاطر مطلب زیبایی که نوشتند

[پاسخ]

گمنام در گفته :

من که با خواندن این وصیتنامه بدنم به لرزه در آمد امیدوارم به جای کینه به اطرافیانمان توجه بیشتری کنیم و همیشه به یاد مرگ باشیم

[پاسخ]

م.وفایی منش در گفته :

مردان بزرگ با بزرگی و خوبی میروند و جایشان را هیچ کس نمیتواند پر کند. من خودم از نزدیک صفا، مهربانی و بزرگواری این شهید والا مقام را حس کرده ام. خدابه ایشان مراتب بالاتر و به بازماندگان صبر جزیل عنایت فرمایند.

[پاسخ]

کیومرث در گفته :

ای وای بر ما اگر شما ما را حلال نکنید . چه متواضعانه حلالیت طلبیده

[پاسخ]

محمد اسماعیلی در گفته :

جناب آقای خسرو بیات مراتب تسلیت مرا بپذیرید

[پاسخ]

خادم الشهدا در گفته :

مطلب و عکس زیبایی نیز در سایت از سلیمانیه تا شلمچه در خصوص شهید علی بیات درج گردیده است

[پاسخ]

بار دیگر افتخاری نصیب شهر کوهدشت شد و جانبازی به جمع شهداء پیوست و شهیدی به شهدای کوهدشت اضافه شده است
جوانان با مطالعه زندگینامه و وصیت نامه شهداء پیرو راه آنان باشند

[پاسخ]

محمدامین گراوند در گفته :

نفس هایی که سالها به شماره افتاده اند
چشم های پرفروغش که به امید شهادت لحظه شماری می کرد شاید تنها واژه ایثار بتواند تفسیرگر رشادت این دلاور مرد باشد

[پاسخ]

به نقل از همسر آن شهید:
“خلوص نیت،اهمیت به بیت المال،صداقت و دوری از غیبت و پشتیبانی از ولایت فقیه” از مهم ترین خصوصیات اخلاقی شهید بیات بود

[پاسخ]

کونانی.فرهنگی در گفته :

شهداء سرمایه های ارزشی این مملکت هستند.آنان از سرمایه زندگی خود گذشته تا ما بتوانیم در این مملکت به راحتی زندگی کنیم

[پاسخ]

حسینی از قم در گفته :

السلام علیک یا ابا عبدالله الحسین
ایشان بسیار ساده و بی ادعا،مودب و منظم بود در عین حال شجاع و باسواد بودند
خادم مسجد جمکران بود و حدود 4 سال بود که در ساخت عتبات عالیات مشارکت داشت و ناشناس به عراق می رفت و کار می کرد

[پاسخ]

عجمیان در گفته :

شهادت حاج علی بیات را به خانواده محترم بویژه آقای خسرو بیات تسلیت عرض نموده و از خداوند منعال برای آن مرحوم طلب عفو و مغفرت دارم

[پاسخ]

خادم الشهدا پاسخ در تاريخ پنج شنبه ۱۴ اسفند , ۱۳۹۳ ۱۵:۵۴:

شهادت حاج علی بیات اسوه تقوا ، شجاعت ، ایثار و دانش و صبوری را تسلیت عرض می نماییم

[پاسخ]

شهادت این مرد بزرگ را تسلیت می گویم

[پاسخ]

محمد درویشی در گفته :

شهادت و عروج ملکوتی جانباز سرافراز حاج علی بیات که از مدیران صدیق این کشور بودند را به خانواده محترم بیات بخصوص حاج خسرو بیات تسلیت عرض می نمایم
روحش شاد و یادش گرامی

[پاسخ]

د . ترکاشوند در گفته :

زنده نگهداشتن یاد شهدا کمتر از شهادت نیست . از برادر ارجمند جناب آقای امین آزادبخت مدیر محترم این سایت بخاطر زحماتی که در راستای درج مطالب می کشند تقدیر و تشکر می نماییم . اجرکم عندالله

[پاسخ]

ابراهیم . ا در گفته :

عرض تسلیت دارم خدمت آقای خسرو بیات

[پاسخ]

حیاتی از ملایر در گفته :

شهادت علی بیات که واقعا یک فرد وارسته و مخلص بود را تسلیت می گم .
در این چند سال آخر خیلی اذیت شد اما حتی یکبار هم اظهار گلایه یا شکایت نکرد بلکه همیشه راضی بود به رضای خدا ، چهره نورانی و دوست داشتنی او را هرگز فراموش نمی کنم
واقعا لیاقت شهادت را داشت ما که به این مرد بزرگ افتخار می کنیم

[پاسخ]

مصیب شریفی بازوند از رومشگان در گفته :

وقتی از نردبان فکه راهی آسمان می شوی ،تازه یادت می آید که چقدر شرمنده ای !!! شرمنده تمام شهدا وتمام مجاهدین طریق دلدادگی ، وبه قول سید شهیدان اهل قلم :{ برای پریدن بال و پر نمی خواهم .همین پوتین های کهنه هم می تواند منرا تا اوج پرواز برساند،نردبان من تا خدا رملستان فکه است .} و چه زیبا می گوید علمدار روایتگری خاک های طلائیه ،مرحوم ضابط، که : {امروزه شهادت تبدیل به معبر تنگی شده است که فقط مخلصان وصادقان از این معبر می توانند عبور کنند وتوفیق شهادت بیابند. } و به یقین جانباز سرافراز حاج علی بیات از جنس همان مخلصان طریق دلدادگی بود که به شایستگی از این معبرشهادت و دلدادگی توانست خود را به معبود خویش برساند. و صلوات برتمام شهدا و شهیدان گلستان امامزاده جعفربن ابیطالب (ع) قم وشهید مهدی زین الدین که در این گلستان آسمانی پر ازدلدادگی دارند، صلوات و رحمت بر حاج علی بیات و تمام مردان عرصه مجاهدت و معنویت و پاکبازی.

جناب آقای خسرو بیات،عروج عاشقانه و ملکوتی شهید حاج علی بیات را خدمت شما تسلیت عرض می نماییم و چقدر قشنگ است که در طریق شهادت به دیدار معشوق توفیق بیابی . راهشان پاینده باد.

از قافله های شهدا جاماندیم

رفتند رفیقان و چه تنها ماندیم

افسوس که در زمانه دلتنگی

مجروح شدیم اسیر دنیا ماندیم

***

چه زيبا ملائك شدند زيستند

همان ها كه هستند ولي نيستند !

کسانی كه در جمع ما بوده اند

ولي حيف نفهميده ايم كيستند

………..

چقدر از منش این شهدا دور شدیم

آنقدر خیره به دنیا شده و کور شدیم

معذرت از همه خوبان و همه همرزمان

ما برای شهدا وصله ی ناجور شدیم

شهدا در همه جا فاتح اصلی بودن

عجب اینجاست که ما این همه مغرور شدیم

شکر ، با سابقه ی دوستیِ با شهدا

ما عزیز دل مردم شده مشهور شدیم

و از آن برکت خون شهدامان حالا

ما مدیر کل و مسئول شده مسرور شدیم

پرکشیدن چه مستانه و رفتند و ما

در میان قفس نفس چه محصور شدیم

[پاسخ]

علی اکبر منصوری در گفته :

برادر ارجمند جناب آقای خسرو بیات شهادت حاج علی بیات را که از بادگاران دوران دفاع مقدس بودند به شما و خانواده محترم نسلیت عرض می نمایم

[پاسخ]

گمنام در گفته :

تا مرد سخن نگفته باشد عیب و هنرش نهفته باشد
با مطالعه این وصیتنامه می توان به میزان سواد و درک و فهم و عرفان این شهید والامقام پی برد .
شهر کوهدشت مهد پرورش مردان بزرگی بوده که مایی افتخار هستند
روحش شاد و یادش گرامی باد

[پاسخ]

و . انصاری در گفته :

تسلیت به خانواده محترم بیات بخصوص برادر ارزشمند جناب آقای خسرو بیات

[پاسخ]

حمید پورضرونی در گفته :

شهادت حاج علی بیات را خدمت خانواده محترم بخصوص آقای خسرو بیات تسلیت عرض نموده، از خداوند متعال برای آن مرحوم غفران الهی و برای بازماندگان صبر مسئلت داریم

[پاسخ]

اکبر دارابی در گفته :

شهادت حاج علی بیات که حقیقتا اسوه ایثار و صبر و مقاومت بودند را به خانواده محترم بیات ومردم شهیدپرور کوهدشت تسلیت عرض می نماییم

[پاسخ]

حسین مراد میرزاپور در گفته :

شهادت این جانباز سرافراز را به برادر ارجمند جناب آقای خسرو بیات تسلیت عرض می نماییم

[پاسخ]

مهدی زمانی در گفته :

شهادت و عروج ملکوتی مهندس علی بیات را به آقای خسرو بیات تسلیت عرض می نماییم

[پاسخ]

سجاد یاری در گفته :

وَ لاَ تَحْسَبَنَّ الَّذِینَ قُتِلُواْ فِی سَبِیلِ اللّهِ أَمْوَاتًا بَلْ أَحْیَاء عِندَ رَبِّهِمْ یُرْزَقُونَ
سوره آل عمران آیه 169

برخی با قافله شهادت راهی دیار معشوق شدند و برخی در رکاب امام صبر در کوچه های پر فراز و نشیب روزگار به جانبازی در میان زمینیان رسالت ایثارگری یافتند اما قدم های ایشان هیچگاه زمین گیر خاک نبوده است و این اجر مجاهدتشان است که کالبد رنجور و روح پر تمنای شان را به همرزمان شهیدشان واصل می کند.

صبر جمیل و تسلی خاطر بازماندگان و با عرض تسلیت به دوست عزیزم آقای خسرو بیات و علو درجات آن جانباز شهید معزز را از بارگاه ایزد منان خواستارم.

روحش شاد، یادش گرامی و راهش پر رهرو باد.

[پاسخ]

سیامک در گفته :

روحش شاد و بادش گرامی باد

[پاسخ]

محمد همتی در گفته :

برادر ارجمند جناب آقای خسرو بیات شهادت اخوی گرامیتان حاج علی بیات را به شما و خانواده محترمتان تسلیت عرض می نمایم

[پاسخ]

خادم الشهدا در گفته :

دوست عزیزم جناب آقای مصیب شریفی از مطلب مفید شما تشکر می نماییم . اجرکم عندا…

[پاسخ]

خسرو بیات در گفته :

تشكر و اعتذار

با سلام و احترام و به حكم «من لم يشكر المخلوق لم يشكر الخالق»

بر خود وظيفه مي دانم مراتب سپاس و قدرشناسي خويش و خانواده را از كليه سروران عزيز كه در سوگ برادر اينجانب ابراز همدردي نموده و اينجانب را در
تحمل اين رنج ياري نمودند، ابراز نمايم. از درگاه ايزد منان و يگانه هستي بخش براي شما دوستان و همكاران عزيز و همراهان خوب و دلسوز، آرزوي سلامت،
سعادت و اجر عظيم الهي دارم. انشاء اله به ياري خداوند متعال بتوانم در شادي هاي آن بزرگواران جبران محبت نمايم.

[پاسخ]

دکتر احمدی در گفته :

شهادت حاج علی بیات مردی که اسوه اخلاق،ایمان،شجاعت و صبر بودند را تسلیت عرض می نمایم

[پاسخ]

ابوالفتحی در گفته :

شهادت حاج علی بیات را خدمت خانواده محترم بخصوص جناب آقای خسرو بیات تسلیت عرض می نمایم

[پاسخ]

سید عبدالحسین موسوی در گفته :

جناب آقای خسرو بیات خبر شهادت اخوی گرامیتان ما را بسیار متاثر نمود از اینکه دیر خدمت رسیدم عذر می خواهم انشا اله با امام حسین(ع) و شهیدان دشت کربلا محشور شود

[پاسخ]

سید احسان موسوی در گفته :

حضرت امام خمینی(ره) : از وصیتنامه شهدا غافل نشوید و آنرا سرمشق زندگی خود قرار دهید

[پاسخ]

م اردلان در گفته :

عرض تسلیت خدمت سرور عزیزم جناب آقای خسرو بیات

[پاسخ]

شیر محمدی در گفته :

جناب آقای خسرو بیات تسلیت عرض می نمایم

[پاسخ]

مهدی جهانیان در گفته :

با سلام…علاوه بر همه این خصلتهای این شهید گمشده این روزهای بعضی از مردمان که همان سلامت نفس بود رو اضافه کنید..با تمام مسیولیتهای حساسی که داشت هیچگاه اسیر این دنیا نشد و ذره ای بفکر مال اندوزی از بیت المال مردم نبود…علاوه بر شهرداری مدتی هم مدیر منطقه ویژه اقتصادی سلفچکان بود…

[پاسخ]

م.بیات دختر جانباز شهید مهندس حاج علی بیات در گفته :

سلام بر شهدا ،
سلام بر آنان که عشق حقیقی را درک کرده و مسیر رسیدن به معشوق را طی کرده اند و به کمال مطلوب رسیده اند.عده قلیلی هستند که به این مرحله می رسند,همانانی که گوهر معرفت الهی را شناختند(گوهری که خداوند در روز ازل در دل آدمی تعبیه کرد و فرشتگان از درک آن عاجز ماندند که :انی اعلم ما لا تعلمون),همانانی که دلشان چون شیشه ای نازک و شفاف است,همانانی که” مشتاق پروازند و میل خزیدن ندارند زیرا شرط اول پرواز را دل کندن از زمین می دانند.
شهید یعنی آزاد, شهید یعنی بی نهایت…
شهید کسی است که اول بر یزیدیان نفس خویش غلبه کرده است و در کربلای درونش پیروز میدان بوده و سپس به جنگ با یزیدیان دون فطرت زمان خویش رفته است.
تمام هستی به انسان ختم می شود و حقیقت انسان باید به خدا ختم شود و شهید کسی است که این استمرار را فهمید…
شهید یک حقیقت زنده است و امتداد دارد و علاوه بر آن زندگی می سازد…شهید یعنی پاسخ به سوال,شهید یعنی رفاقت دو طرفه,شهید یعنی دوستی بی منت…
شهید یعنی مظلومیت, شهید یعنی غربت , تنهایی ,در عین حال جسارت , شجاعت ,شهامت, اقتدار, شهید یعنی خلوص ,ایمان ,شهید یعنی قله افتخار یک ملت!شهید کسی است که نگرش عمیق او به زندگی دنیا باعث شد که از همه تعلقات مادی دل بکند و رها شود.
شهید یعنی عاشق حقیقی,یعنی خود را ندیدن و تنها خدا را دیدن…
شهید یعنی شمع,می سوزد و روشنی می بخشد با این تفاوت که روشنی شهید دائمی و گرمایش ابدی و زندگی ساز است.
شهید یعنی مردان بی ادعا که برای دفاع و پاسداری از وطن و هموطنان خود از خوشی ها و سلامت خویش گذشتند و آنها را فدای دیگران کردند. سخن گفتن از شهید سخت است,شهید را نمی توان وصف کرد.شهید را باید فهمید , باید حس کرد.
شهید در همه صفت های والای انسانی تجلی می یابد:در ایثار, از خود گذشتگی, عشق ,صمیمیت و…
دنیا برای شهید وسعت نداشت,نکو بود و کشته شد که:”در مسلخ عشق جز نکو را نکشند”…
امام خمینی(ره):مقام شهادت اوج بندگی و سیر و سلوک در عالم معنی است و ما خاکیان محجوب چه می دانیم که این ارتزاق عند رب الشهدا است؟!
هر چه ازشهیدان و پدر بزرگوار و شهیدم بگویم باز هم نتوانسته ام قطره ای از مقام والای ایشان را وصف کنم من را چه رسد که با این قلم شکسته و بیان نارسا در وصف شهیدان و جانبازان و مفقودان و اسیرانی که در جهاد فی سبیل الله جان خود را فدا کرده و سلامت خویش را از دست داده اند یا بدست دشمنان اسلام اسیر شده اند مطلبی نوشته یا سخنی بگویم.زبان و بیان عاجز از ترسیم مقام بلند پایه عزیزانی است که برای اعتلاء کلمه حق از اسلام و کشور اسلامی جانبازی نموده اند…
دوستان و همرزمان پدرعزیزم ،
با سلام و احترام و عرض ادب، ازمحبتهای همه شما سپاسگزارم و از خداوند سلامتی و عاقبت به خیری و بهروزی برای شما آرزومندم.
م.بیات دختر جانباز شهید مهندس حاج علی بیات

[پاسخ]

عبدالحسینی در گفته :

روحش شاد و یادش گرامی
خدمت برادر ارجمندم آقای خسرو بیات و خانواده محترمتان تسلیت عرض می نمایم

[پاسخ]

سید حسین زمانی در گفته :

شهادت علی بیات را به خانواده محترم بخصوص دوست و سرور عزیزم آقای خسرو بیات تسلیت عرض می نمایم

[پاسخ]

مهدی بیرانوند در گفته :

برادر ارجمند خسرو بیات از شنیدن شهادت برادر گرامیتان بسیار متاثر شدم
تسلیت – خدا رحمتش کند

[پاسخ]

محمدی در گفته :

خدایش رحمت کند

[پاسخ]

صحبتی در گفته :

روحش شاد

[پاسخ]

روحش شاد

[پاسخ]

گمنام در گفته :

خدا رحمت کند واقعا تاثیرگذار بود

[پاسخ]

گمنام در گفته :

روحش شاد و یادش گرامی
واقعا شوکه شدم

[پاسخ]

طولابی در گفته :

ایشان یک انسان با شخصیت و فهمیده بود . خداوند روحش را با شهدای کربلا محشور نماید
بنده این مصیبت را به دوست عزیزم آقای خسرو بیات تسلیت عرض می کنم

[پاسخ]

ن بازوند در گفته :

تسلیت می گم

[پاسخ]

تیموری در گفته :

خسرو جان تسلیت منو بپذیر

[پاسخ]

تیموری در گفته :

روحش شاد

[پاسخ]

بیان دیدگاه !

نام :
رایانامه :