کد خبر : 64383
تاریخ انتشار : ۲۶ بهمن ۱۳۹۳ - ۰۸:۵۳
نسخه چاپی نسخه چاپی
تعداد بازدید 200 بازدید

دلفان میزبان جشنواره منطقه ای ” آواها و نواهای حماسی”

  جشنواره منطقه‌ای “آواها و نواهای حماسی” با حضور شركت‌كنندگاني از استان‌های غرب کشور در شهرستان دلفان برگزار می‌شود. به گزارش میرملاس به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان، معاون هنری این اداره کل در اين زمينه گفت‌: جشنواره موسیقی آواها و نواهای حماسی با حضور گروه‌هایی از استان‌های غرب […]

 

جشنواره منطقه‌ای “آواها و نواهای حماسی” با حضور شركت‌كنندگاني از استان‌های غرب کشور در شهرستان دلفان برگزار می‌شود.
به گزارش میرملاس به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان، معاون هنری این اداره کل در اين زمينه گفت‌: جشنواره موسیقی آواها و نواهای حماسی با حضور گروه‌هایی از استان‌های غرب کشور شامل کردستان، خوزستان، لرستان، ایلام، همدان و کرمانشاه در شهرستان دلفان برگزار می‌شود.
فريد رحمتی افزود‌: این جشنواره منطقه‌ای به ‌همت اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان دلفان روز يك‌شنبه 26 بهمن‌ماه جاری در محل سالن اجتماعات مجتمع فرهنگی‌هنری اداره فرهنگ و ارشاداسلامی دلفان آغاز می‌شود.
وی افزود: موضوعات این جشنواره با توجه به ایام‌الله دهه مبارک فجر به موضوعات حماسی در رابطه با دفاع مقدس و انقلاب اسلامی اختصاص یافته و قطعات اجرا شده در این جشنواره‌، یادآور رشادت‌ها‌، ایثار و حرکت قهرمانانه مردم ایران اسلامی طی سال‌های بعد از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی است.
معاون هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان اظهار داشت‌: در بخش جنبی جشنواره منطقه‌ای «آواها و نواهای حماسی» از پشکسوتان موسیقی حماسی تجلیل خواهد شد.
 
 
 

درج شده توسط : امین آزادبخت (مدیر سایت )

دیدگاه ها

نورابادی در گفته :

خداوند این میزبانی را از ما نگیرد فکر کنم درجایی دیگری استعداد نواهای محلی(هوره)وجود نداشته باشند والی افتخار میزبانی را از ما میگرفتند فرهنگ توسعه این نوع اواز محلی دست اورد قابل توجهی برای نسل جوان نخواهد داشت اصلح است اداره ارشاد اسلامی شهرستان دنبال نبوغ فکری جوانان دلفانی در سایر رشته های هنری باشد رشته های که در ان اصالت تاریخی این قوم لک زبان پاک نیت را به رخ بکشد

[پاسخ]

بیان دیدگاه !

نام :
رایانامه :