کد خبر : 64518
تاریخ انتشار : ۲۸ بهمن ۱۳۹۳ - ۰۲:۱۰
نسخه چاپی نسخه چاپی
تعداد بازدید 1,572 بازدید

جوابيه مدير کل ميراث فرهنگي لرستان به دکتر عبدی نماینده مردم خرم آباد

    به گزارش میرملاس به نقل از آریا ؛ مدير کل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري استان لرستان به اظهارات نماينده خرم آباد در خبرگزاری آریا پاسخ داد.  بسمه تعالي جناب آقاي دکتر ايرج عبدي: نماينده محترم مردم خرم آباد در مجلس شوراي اسلامي سلام عليکم اخيراً مطالبي در خبرگزاري آريا مورخه 23/11/93 […]

14034972649

 

 

به گزارش میرملاس به نقل از آریا ؛ مدير کل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري استان لرستان به اظهارات نماينده خرم آباد در خبرگزاری آریا پاسخ داد. 

بسمه تعالي

جناب آقاي دکتر ايرج عبدي:

نماينده محترم مردم خرم آباد در مجلس شوراي اسلامي

سلام عليکم

اخيراً مطالبي در خبرگزاري آريا مورخه 23/11/93 به نقل از جنابعالي در رابطه با مدير کل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري استان لرستان به چاپ رسيده مبني بر اينکه:

– من معتقدم که مدير ميراث فرهنگي بايد بومي باشد،

– بايد بداند پل شکسته کجاست،

– بايد بداند ساز سرنا چيست،

– وضعيت قلعه بحراني است،

– من به استاندار راجع به مدير ميراث گوشزد کرده ­ام و اگر کاري نکند خودم وارد عمل مي شوم،

و ………..

1- علي ايحال جهت دفاع از خود و تنوير افکار عمومي لازم دانسته­ام که با زبان استدلال و منطق جواب فرمايشات کذب و خارج از چهارچوب نمايندگي جنابعالي را داده باشم و حداقل آغازي باشد در مقابله با رفتارهاي پوپوليستي و عوام فريبانه شما در راستاي شروع زود هنگام تبليغات انتخاباتي آقاي دکتر!!، فرار به جلو ممنوع، تا انتخابات زمان باقي است.

آقاي دکتر!! بيان فرموديد « من معتقدم مدير ميراث فرهنگي بايد بومي باشد.»

اما نيک بدانيد طبق فرمايش حضرتعالي همه جاي ايران سراي من است. آيا در دفاع مقدس هم بومي و غير بومي جدا مي کرده ايد؟ مگر تصدي مديريت هندوانه فروشي است که سياه و سفيد جدا مي کنيد؟ اگر حداقل آگاهي از وظايف خود، دانش، حقوق بين الملل، حقوق فطري و روابط اجتماعي داشته بوديد مي دانستيد که اين عبارت در عرف بين الملل و رفتارهاي اجتماعي جرم محسوب مي شود که اين عبارت در عرف بين الملل نژاد پرستانه تلقي و در رفتارهاي حقوقي جرم محسوب مي شود. در کجاي قانون و قانون اساسي مقدس نظام جمهوري اسلامي که جنابعالي قسم ياد کرده ايد داعيه دار پاسداري آن باشيد، آمده است که مدير بايد بومي باشد؟ تازه اينجانب با ادله علمي و منطقي و مصاديق ثابت مي کنم که بومي گرايي محض و صرف باعث شده است که مديران کل محترم بعضاً بخاطر معذورات محلي اسير بازي­هاي سياسي و فشارهاي غير قانوني تفکر امثال جنابعالي شده باشند. چنانچه که حتي دو درخواست غير قانوني و خارج از عرف از اينجانب نيز داشته ايد که بيان خواهم کرد. و اگر حداقل عمق مسائل فرهنگي حوزه ي انتخابيه خود را در حوزه ي شهر و شهرسازي، معضلات اجتماعي، تراکم، تغيير کاربري ها، معضل پارکينگ آپارتمان ها مي دانستيد متوجه مي شديد که پنجاه درصد معضلات به خاطر روابط ناصحيح خارج از عرف و دور زدن قانون و بومي گرايي بوده است که هنوز به شدت به آن دامن مي زنيد در حاليکه مردم رنج مي برند.

2- در فراز ديگر، فرود آورده ايد که « مدير بايد بداند پل شکسته کجاست؟!»

آقاي دکتر!! مطمئن هستم که پل را با پول اشتباه گرفته ايد. از قديم گفته اند که: « يزد دوراست و گز نزديک » اميدوارم که گز را به زعم خود با گز اصفهان همانند پل اشتباه متصور نشويد. غرض بنده از گز واحد اندازه گيري مي باشد نه گز بلداجي. شخصي در اوان جواني بعد از بازگشت از شهر يزد براي دوستان نوپاي خويش بلوف مي زد زماني که در يزد بودم هفتاد گز را بر روي رودخانه اي پريده بودم. دوستان نيز که از صحت ادعاي دوست عزيز در عجب مانده بودند گفتند يزد دور است ولي گز که نزديک است اينجا پرش کن تا ببينيم چقدر مي پري؟ آقاي دکتر! نماينده ي محترم بومي گرا: اول اينکه پل شکسته نيست، بلکه پل شاهپور است، از اينکه دخالت کرده ام ببخشيد.! به دل نگيريد تلمذ کرده ام!

دوم اينکه شخص شما را با داوري مردم بزرگ لرستان بخصوص مردم شريف خرم آباد به يک مناظره دعوت مي کنم تا بدانند اينجانب که از تاريخ 18/3/93 فقط به مدت هفت ماه به مدير کلي ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري منصوب شده ام، ميراث فرهنگي لرستان را بطور اعم و اخص بيشتر مي شناسم يا نماينده ي محترم شان جناب آقاي دکتر ايرج عبدي؟

بگذار مردم خرم آباد بدانند سهم مدير کل و نماينده شان در دفاع از ميراث فرهنگي استان چقدر بوده است؟ مايلم مردم بدانند که درک و فهم نماينده شان از بافت تاريخي خرم آباد، تخريب بافت تاريخي، پل ها ي تاريخي استان و محور تاريخي دره خرم آباد که در فهرست ثبت موقت جهاني است چقدر مي باشد؟ مي خواهم فرياد بزنم تا همه بدانند که سهم ايرج عبدي در صيانت از آثار تاريخي پادگان 07 خرم آباد چقدر بوده است؟ اصلا آيا در باغ بوده است؟ مي خواهم مردم حوزه ي انتخابيه خرم آباد بدانند سهم دکتر عبدي در تخريب باغ تاريخي فلاحت چقدر بوده است؟ مي خواهم همه مردم لرستان بدانند چه کسي براي اولين بار به صورت مستقيم، جدي، علمي، منطقي و با استدلال زنگ خطر ترک قلعه فلک الافلاک را به صدا در آورده است؟ آقاي دکتر!! تا کي مي خواهيد موج سواري کنيد.؟؟

بگذار همه بدانند که از صد و چهل و پنج ميليارد تومان پول ماده صد و هشتاد مناطق محروم در اختيار نمايندگان، سهم ايرج عبدي در دفاع از اختصاص حداقل يک ريال به ميراث فرهنگي استان چقدر بوده است؟ برادر بزرگ وار! مصداق فراز و فرودهاي شما در اتهام زدن به اينجانب همانند دفاع حق به جانب مستکبريني است که حقوق بشر را لگد مال کرده اند و ديگران را به نقض حقوق بشر متهم مي کنند! بمبهاي کثيف توليد و مصرف مي کنند ولي ديگران را متهم به قصد و نيت در ساخت مي کنند!!

آقاي دکتر! بيان فرموديد مدير بايد بداند ساز سرنا چيست؟

گمان مي کنم که ساز سرنا را با «سورنا» سردار ايراني اشتباه گرفته باشيد. ميزان قضاوت بنده و جنابعالي در رابطه با شناخت فرهنگ و تاريخ لرستان، جغرافيايي استان، فولکلوريک و موسيقي استان، تاثير و تاثر آن، همان «گز» باشد که به زعم بنده بهترين ميزان در قضاوت، مردم حوزه ي انتخابيه شما در يک مناظره با حضور خبرنگاران و رسانه هاي استان مي باشند و اينجانب شما را به مناظره فرا مي خوانم. آقاي دکتر!! اميدوارم که جرات به خرج بدهيد و براي يک بار دانش و سواد خود را در حوزه فرهنگ با قضاوت مردم و مسئولين و مديران در يک مناظره به محک بگذاريد. آقاي دکتر!! مناظره در حوزه ي فرهنگ پيشکش تان، بياييد در حوزه سياست، اقتصاد و سياست هاي غلط اقتصادي سال هاي اخير در استان لرستان در هر جايي که شما صلاح مي دانيد به مناظره بنشينيم تا مردم، شناخت بنده و جنابعالي از فرهنگ، اقتصاد، سياست هاي اقتصادي و فرهنگي را در لرستان و حوزه ي انتخابيه شما به تماشا و داوري بنشينند.

بگذار مردم خرم آباد بدانند جرات و جربزه ي شما و بنده در دفاع از ميراث فرهنگي شهرشان چقدر بوده است. آقاي عبدي منطق و استدلال، جرات و جسارت و سواد بنده همين بس که وزارت مسکن و شهرسازي در نهايت با طرح پادگان 07 به تدبير و استدلال اينجانب مهر تاييد زده است، ولي شما آيا اصلاً اطلاع داريد که پادگان 07 کجاست؟ طرح ادعايي بحث شش ماهه چيست؟ سهم مردم شهر از اين فضا چقدر است؟

آقاي دکتر!! ساز سرنا پيشکش تان، چند ماه پيش درشبهاي فرهنگي قلعه فلک الافلاک که صداي موسيقي اقوام زاگرس به مدت سه شب گوش فلک را کر مي کرد، کجا بوديد؟ آقاي دکتر!! سرنا فقط يک ابزار موسيقي است و شناخت موسيقي دانش مي­خواهد که اميدوارم از آن بهره مند باشيد. راستي مي دانستيد که در باغ گلستان در حال احداث يک سالن روباز براي اجراي موسيقي زنده هستيم؟

آقاي دکتر!! چه جور به خود جرات مي دهيد که در عالم بي خبري، انتشار خطر ترک قلعه را به نام خود مصادره مي کنيد؟ اولين بار و آخرين باري که جنابعالي به قلعه مشرف شديد صرفا به صرف ناهار در مهماني يکروزه همراهان کنفرانس وحدت اسلامي در خرم آباد بود. البته يک هفته قبل، بعد از اطلاع رساني و افشاگري کاملا علمي اينجانب در رابطه با وضعيت غير اصولي مرمت قلعه در دولت گذشته در گزارش خبري صدا و سيماي لرستان کسان ديگر نيز همچون شما به نام نخبگان استان! مدعي دفاع شدند؟؟ در صورتي که دوستان همين مدعيان به اصطلاح نخبه و فرهيختگان باعث اين تخريب و خطر در دولت گذشته شده اند. آقاي دکتر عبدي! قاطعانه، بدون واهمه و با ترس از خدا مي گويم که شما به دنبال مقاصد تبليغاتي، رانت و مهره چيني و به نام اصلاح طلبي به دنبال عافيت طلبي هستيد. از بدو ورود اينجانب به استان، شما دوبار به دفتر اينجانب آمده ايد با دو خواسته نامشروع و زياده خواهي.

يکي اينکه آقاي …. را به عنوان معاون …. بگذاريد که همانجا گفتم ملاک انتصاب معاونين را صرفا بر مبناي دانايي و دانش و سلامت و جواب مثبت استعلام اداره کل اطلاعات مي دانم و يک فرصت شش ماهه به همه معاونين مي دهم تا خودم به نتيجه برسم و در اين راستا، چپ و راست را ملاک قرار نمي دهم و زماني که به نتيجه برسم با توجه به ابزاري که قانون در اختيار اينجانب قرار داده است در تصميم گيري نهايي گوشم به کسي بدهکار نيست و تا الآن ثابت نموده ام که به کسي باج نمي دهم، همه مسئولين استان و همکاران مي دانند، مزيد اطلاع دوباره به استحضار مي رسانم که شما نيز به هوش باشيد. آن روز به عرض رساندم آقاي دکتر! با يک روز لباس بنفش پوشيدن دوستان شما، من آنها را اصلاح طلب نمي دانم. و مسائل ديگري در اين راستا که بين ما رد و بدل شد. به همه گروههاي سياسي نيز که در محل کار اينجانب تشريف آوردند عرض نمودم که ملاک بنده در انتخاب معاونين و مديران شايسته سالاري است. انتصاب عشيره اي با شايسته سالاري در تضاد است.

درخواست ديگر خارج از عرف شخص شما در رابطه با خريد زمين تپه دارايي بود که آقاي …. را معرفي نموديد در صورتي که حسب قانون، سازمان متبوع موظف به خريد زمينهاي کشاورزي روي تپه هاي باستاني نمي باشد. در صورتي که حتي چنين حقي هم وجود داشت ديگران در اولويت بودند.

آقاي دکترعبدي!! مرقوم فرموديد من به استاندار راجع به مدير ميراث فرهنگي گوشزد کرده ام که اگر کاري نکند خودم وارد عمل مي شوم!! متاسفم براي کسي که داعيه اصلاح طلبي را بر سر مي زند! حرف از تعامل مي زند ولي زير منطق تحمل خم مي شود. برادر بزرگوار صرفاً بواسطه شغل شريف نمايندگي مردم بزرگ خرم آباد اگر حداقل اطلاعي از ساختار قانوني تفکيک قوا داشته باشيد استاندار محترم و اينجانب را تهديد نمي کرديد. خيلي دوست داشتم و دارم که در کميته برنامه ريزي و يا شوراي اداري و در حضور استاندار محترم، نمايندگان محترم، اعضاي محترم کميته برنامه ريزي و شوراي اداري استان فرصتي پيش مي آمد تا همه بدانند سهم مدير غير بومي در مدت هفت ماه در ايجاد اشتغال در استان لرستان در حوزه صنايع دستي با طرح ضربتي ايجاد کارگاههاي صنايع دستي و ايجاد بازارچه دائمي صنايع دستي، در باغ گلستان تا پايان سال جاري چقدر بوده است و سهم دکتر عبدي به عنوان نماينده بومي استان در مدت سه سال در ايجاد اشتغال چقدر بوده است؟ و براي اثبات اين ادعا شما را در اول فروردين 1394 حدود يک ماه ديگر به باغ گلستان دعوت مي کنم! به باغي که ايرج به رخسار نديد / ز عارف اين ادعا را شنيد.

آقاي دکتر!! سهم شما در کميسيون تلفيق و مصوبه مجلس شوراي اسلامي در رابطه با تخصيص اعتبار صندوق توسعه به مناطق کمتر توسعه يافته، پيگيري و جذب آن در حوزه ميراث فرهنگي و گردشگري در استان لرستان چقدر بوده است؟ اصلاً اطلاع داريد که چرا بانکها مقاومت مي کنند و صندوق با سقف وام تا به امروز موافقت نکرده است؟ اصلا چرا مبلغ بدون سقف بايد بصورت گلوبال باشد؟ که صدها اما و اگر به دنبال داشته باشد؟ منطق و استدلال دفاع شما در رد و تاييد اين مصوبه در مجلس چه بوده است؟ اصلاً اطلاع داريد براي آزاد سازي مهمانسراي ارتش در حريم قلعه فلک الافلاک، خارج از اعتبارات تملک و دارايي ملي و استاني در سال جاري چند ميليارد تومان اعتبار آوردم و آن هم به خاطر اعتماد و اعتباري که در سازمان دارم؟. آقاي دکتر!! نقد و نقادي در هنر، سينما، سياست و…. يک علم است و علم نيز دانش مي خواهد، به پندار خويش تشر در کردن هوچيگري است، و هوچيگري با نقد و نقادي در تعارض است. مردم بيدارند، رفتارهاي پوپوليستي را مي فهمند. هنوز تا انتخابات فرصت باقي است!!

در پايان به نکته اي جالب توجه جلب اشاره مي کنم: جناب دکتر عبدي کارشناسان اين اداره کل خاطره تلخ تخريب نهر ناصري خرم آباد (اثري مهم از دوره ساساني)، توسط جنابعالي (آنزمان که مديريت مرکز اورژانس استان را عهده دار بوديد) به ياد دارند و پرونده قضايي شکايت از شخص شما به شماره 1350-142 در مورخ 7/3/1390 هنوز در واحد حقوقي اداره کل ميراث فرهنگي لرستان خاک مي خورد. حال چگونه داعيه حفظ ميراث فرهنگي و نجات آن را داريد؟ آيا اين هم در قالب همان رويايي است که شعار انتخاباتي شما بود؟ آيا رويايتان هنوز تحقق نيافته؟ نکند روياي شما هم همچون شهر رويايي پديده شانديز است؟ و آيا روياي ديگري براي دور دوم انتخابات در سر داريد؟

اينجانب نيز برحسب قانون تهديد شما را در تحديد قانون جدي تلقي نموده و در صورت تکرار چنين سخنان تبليغاتي خلاف واقع و غير قانوني به کميسون اصل نود مجلس خواهم داد، اميدوارم خداوند همه ما را به راه راست هدايت کند، دروغ و تهمت و افترا در جامعه رخت بربندد تا دعاي فرج اجابت شود.

عبدالرضا مهاجري نژاد

مدير کل ميراث فرهنگي ، صنايع دستي و گردشگري استان لرستان

 

 

درج شده توسط : امین آزادبخت (مدیر سایت )

دیدگاه ها

جوان ۲۳ ساله لرستانی در گفته :

جناب آزادبخت از چی میترسی که پیام من رو نمایش نمیدی؟

[پاسخ]

ازاهالی خرم آباد در گفته :

باعرض سلام فقط یک نکته آقایان نمایندگان عزیزشهرخرمآبادبجای دفاع ازکارمندان اخراجی حامی خودوتخریب مدیران کارآمدبه دنبال مطالبات این مردم حق خورده باشیدودرضمن مهم کارآمدی ولیاقت مدیران است نه بومی یاغیربومی بودن آن

[پاسخ]

بیان دیدگاه !

نام :
رایانامه :