کد خبر : 64518
تاریخ انتشار : ۲۸ بهمن ۱۳۹۳ - ۰۲:۱۰
نسخه چاپی نسخه چاپی
تعداد بازدید 1,563 بازدید

جوابیه مدیر کل میراث فرهنگی لرستان به دکتر عبدی نماینده مردم خرم آباد

    به گزارش میرملاس به نقل از آریا ؛ مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان لرستان به اظهارات نماینده خرم آباد در خبرگزاری آریا پاسخ داد.  بسمه تعالی جناب آقای دکتر ایرج عبدی: نماینده محترم مردم خرم آباد در مجلس شورای اسلامی سلام علیکم اخیراً مطالبی در خبرگزاری آریا مورخه ۲۳/۱۱/۹۳ […]

14034972649

 

 

به گزارش میرملاس به نقل از آریا ؛ مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان لرستان به اظهارات نماینده خرم آباد در خبرگزاری آریا پاسخ داد. 

بسمه تعالی

جناب آقای دکتر ایرج عبدی:

نماینده محترم مردم خرم آباد در مجلس شورای اسلامی

سلام علیکم

اخیراً مطالبی در خبرگزاری آریا مورخه ۲۳/۱۱/۹۳ به نقل از جنابعالی در رابطه با مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان لرستان به چاپ رسیده مبنی بر اینکه:

– من معتقدم که مدیر میراث فرهنگی باید بومی باشد،

– باید بداند پل شکسته کجاست،

– باید بداند ساز سرنا چیست،

– وضعیت قلعه بحرانی است،

– من به استاندار راجع به مدیر میراث گوشزد کرده ­ام و اگر کاری نکند خودم وارد عمل می شوم،

و ………..

۱- علی ایحال جهت دفاع از خود و تنویر افکار عمومی لازم دانسته­ام که با زبان استدلال و منطق جواب فرمایشات کذب و خارج از چهارچوب نمایندگی جنابعالی را داده باشم و حداقل آغازی باشد در مقابله با رفتارهای پوپولیستی و عوام فریبانه شما در راستای شروع زود هنگام تبلیغات انتخاباتی آقای دکتر!!، فرار به جلو ممنوع، تا انتخابات زمان باقی است.

آقای دکتر!! بیان فرمودید « من معتقدم مدیر میراث فرهنگی باید بومی باشد.»

اما نیک بدانید طبق فرمایش حضرتعالی همه جای ایران سرای من است. آیا در دفاع مقدس هم بومی و غیر بومی جدا می کرده اید؟ مگر تصدی مدیریت هندوانه فروشی است که سیاه و سفید جدا می کنید؟ اگر حداقل آگاهی از وظایف خود، دانش، حقوق بین الملل، حقوق فطری و روابط اجتماعی داشته بودید می دانستید که این عبارت در عرف بین الملل و رفتارهای اجتماعی جرم محسوب می شود که این عبارت در عرف بین الملل نژاد پرستانه تلقی و در رفتارهای حقوقی جرم محسوب می شود. در کجای قانون و قانون اساسی مقدس نظام جمهوری اسلامی که جنابعالی قسم یاد کرده اید داعیه دار پاسداری آن باشید، آمده است که مدیر باید بومی باشد؟ تازه اینجانب با ادله علمی و منطقی و مصادیق ثابت می کنم که بومی گرایی محض و صرف باعث شده است که مدیران کل محترم بعضاً بخاطر معذورات محلی اسیر بازی­های سیاسی و فشارهای غیر قانونی تفکر امثال جنابعالی شده باشند. چنانچه که حتی دو درخواست غیر قانونی و خارج از عرف از اینجانب نیز داشته اید که بیان خواهم کرد. و اگر حداقل عمق مسائل فرهنگی حوزه ی انتخابیه خود را در حوزه ی شهر و شهرسازی، معضلات اجتماعی، تراکم، تغییر کاربری ها، معضل پارکینگ آپارتمان ها می دانستید متوجه می شدید که پنجاه درصد معضلات به خاطر روابط ناصحیح خارج از عرف و دور زدن قانون و بومی گرایی بوده است که هنوز به شدت به آن دامن می زنید در حالیکه مردم رنج می برند.

۲- در فراز دیگر، فرود آورده اید که « مدیر باید بداند پل شکسته کجاست؟!»

آقای دکتر!! مطمئن هستم که پل را با پول اشتباه گرفته اید. از قدیم گفته اند که: « یزد دوراست و گز نزدیک » امیدوارم که گز را به زعم خود با گز اصفهان همانند پل اشتباه متصور نشوید. غرض بنده از گز واحد اندازه گیری می باشد نه گز بلداجی. شخصی در اوان جوانی بعد از بازگشت از شهر یزد برای دوستان نوپای خویش بلوف می زد زمانی که در یزد بودم هفتاد گز را بر روی رودخانه ای پریده بودم. دوستان نیز که از صحت ادعای دوست عزیز در عجب مانده بودند گفتند یزد دور است ولی گز که نزدیک است اینجا پرش کن تا ببینیم چقدر می پری؟ آقای دکتر! نماینده ی محترم بومی گرا: اول اینکه پل شکسته نیست، بلکه پل شاهپور است، از اینکه دخالت کرده ام ببخشید.! به دل نگیرید تلمذ کرده ام!

دوم اینکه شخص شما را با داوری مردم بزرگ لرستان بخصوص مردم شریف خرم آباد به یک مناظره دعوت می کنم تا بدانند اینجانب که از تاریخ ۱۸/۳/۹۳ فقط به مدت هفت ماه به مدیر کلی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری منصوب شده ام، میراث فرهنگی لرستان را بطور اعم و اخص بیشتر می شناسم یا نماینده ی محترم شان جناب آقای دکتر ایرج عبدی؟

بگذار مردم خرم آباد بدانند سهم مدیر کل و نماینده شان در دفاع از میراث فرهنگی استان چقدر بوده است؟ مایلم مردم بدانند که درک و فهم نماینده شان از بافت تاریخی خرم آباد، تخریب بافت تاریخی، پل ها ی تاریخی استان و محور تاریخی دره خرم آباد که در فهرست ثبت موقت جهانی است چقدر می باشد؟ می خواهم فریاد بزنم تا همه بدانند که سهم ایرج عبدی در صیانت از آثار تاریخی پادگان ۰۷ خرم آباد چقدر بوده است؟ اصلا آیا در باغ بوده است؟ می خواهم مردم حوزه ی انتخابیه خرم آباد بدانند سهم دکتر عبدی در تخریب باغ تاریخی فلاحت چقدر بوده است؟ می خواهم همه مردم لرستان بدانند چه کسی برای اولین بار به صورت مستقیم، جدی، علمی، منطقی و با استدلال زنگ خطر ترک قلعه فلک الافلاک را به صدا در آورده است؟ آقای دکتر!! تا کی می خواهید موج سواری کنید.؟؟

بگذار همه بدانند که از صد و چهل و پنج میلیارد تومان پول ماده صد و هشتاد مناطق محروم در اختیار نمایندگان، سهم ایرج عبدی در دفاع از اختصاص حداقل یک ریال به میراث فرهنگی استان چقدر بوده است؟ برادر بزرگ وار! مصداق فراز و فرودهای شما در اتهام زدن به اینجانب همانند دفاع حق به جانب مستکبرینی است که حقوق بشر را لگد مال کرده اند و دیگران را به نقض حقوق بشر متهم می کنند! بمبهای کثیف تولید و مصرف می کنند ولی دیگران را متهم به قصد و نیت در ساخت می کنند!!

آقای دکتر! بیان فرمودید مدیر باید بداند ساز سرنا چیست؟

گمان می کنم که ساز سرنا را با «سورنا» سردار ایرانی اشتباه گرفته باشید. میزان قضاوت بنده و جنابعالی در رابطه با شناخت فرهنگ و تاریخ لرستان، جغرافیایی استان، فولکلوریک و موسیقی استان، تاثیر و تاثر آن، همان «گز» باشد که به زعم بنده بهترین میزان در قضاوت، مردم حوزه ی انتخابیه شما در یک مناظره با حضور خبرنگاران و رسانه های استان می باشند و اینجانب شما را به مناظره فرا می خوانم. آقای دکتر!! امیدوارم که جرات به خرج بدهید و برای یک بار دانش و سواد خود را در حوزه فرهنگ با قضاوت مردم و مسئولین و مدیران در یک مناظره به محک بگذارید. آقای دکتر!! مناظره در حوزه ی فرهنگ پیشکش تان، بیایید در حوزه سیاست، اقتصاد و سیاست های غلط اقتصادی سال های اخیر در استان لرستان در هر جایی که شما صلاح می دانید به مناظره بنشینیم تا مردم، شناخت بنده و جنابعالی از فرهنگ، اقتصاد، سیاست های اقتصادی و فرهنگی را در لرستان و حوزه ی انتخابیه شما به تماشا و داوری بنشینند.

بگذار مردم خرم آباد بدانند جرات و جربزه ی شما و بنده در دفاع از میراث فرهنگی شهرشان چقدر بوده است. آقای عبدی منطق و استدلال، جرات و جسارت و سواد بنده همین بس که وزارت مسکن و شهرسازی در نهایت با طرح پادگان ۰۷ به تدبیر و استدلال اینجانب مهر تایید زده است، ولی شما آیا اصلاً اطلاع دارید که پادگان ۰۷ کجاست؟ طرح ادعایی بحث شش ماهه چیست؟ سهم مردم شهر از این فضا چقدر است؟

آقای دکتر!! ساز سرنا پیشکش تان، چند ماه پیش درشبهای فرهنگی قلعه فلک الافلاک که صدای موسیقی اقوام زاگرس به مدت سه شب گوش فلک را کر می کرد، کجا بودید؟ آقای دکتر!! سرنا فقط یک ابزار موسیقی است و شناخت موسیقی دانش می­خواهد که امیدوارم از آن بهره مند باشید. راستی می دانستید که در باغ گلستان در حال احداث یک سالن روباز برای اجرای موسیقی زنده هستیم؟

آقای دکتر!! چه جور به خود جرات می دهید که در عالم بی خبری، انتشار خطر ترک قلعه را به نام خود مصادره می کنید؟ اولین بار و آخرین باری که جنابعالی به قلعه مشرف شدید صرفا به صرف ناهار در مهمانی یکروزه همراهان کنفرانس وحدت اسلامی در خرم آباد بود. البته یک هفته قبل، بعد از اطلاع رسانی و افشاگری کاملا علمی اینجانب در رابطه با وضعیت غیر اصولی مرمت قلعه در دولت گذشته در گزارش خبری صدا و سیمای لرستان کسان دیگر نیز همچون شما به نام نخبگان استان! مدعی دفاع شدند؟؟ در صورتی که دوستان همین مدعیان به اصطلاح نخبه و فرهیختگان باعث این تخریب و خطر در دولت گذشته شده اند. آقای دکتر عبدی! قاطعانه، بدون واهمه و با ترس از خدا می گویم که شما به دنبال مقاصد تبلیغاتی، رانت و مهره چینی و به نام اصلاح طلبی به دنبال عافیت طلبی هستید. از بدو ورود اینجانب به استان، شما دوبار به دفتر اینجانب آمده اید با دو خواسته نامشروع و زیاده خواهی.

یکی اینکه آقای …. را به عنوان معاون …. بگذارید که همانجا گفتم ملاک انتصاب معاونین را صرفا بر مبنای دانایی و دانش و سلامت و جواب مثبت استعلام اداره کل اطلاعات می دانم و یک فرصت شش ماهه به همه معاونین می دهم تا خودم به نتیجه برسم و در این راستا، چپ و راست را ملاک قرار نمی دهم و زمانی که به نتیجه برسم با توجه به ابزاری که قانون در اختیار اینجانب قرار داده است در تصمیم گیری نهایی گوشم به کسی بدهکار نیست و تا الآن ثابت نموده ام که به کسی باج نمی دهم، همه مسئولین استان و همکاران می دانند، مزید اطلاع دوباره به استحضار می رسانم که شما نیز به هوش باشید. آن روز به عرض رساندم آقای دکتر! با یک روز لباس بنفش پوشیدن دوستان شما، من آنها را اصلاح طلب نمی دانم. و مسائل دیگری در این راستا که بین ما رد و بدل شد. به همه گروههای سیاسی نیز که در محل کار اینجانب تشریف آوردند عرض نمودم که ملاک بنده در انتخاب معاونین و مدیران شایسته سالاری است. انتصاب عشیره ای با شایسته سالاری در تضاد است.

درخواست دیگر خارج از عرف شخص شما در رابطه با خرید زمین تپه دارایی بود که آقای …. را معرفی نمودید در صورتی که حسب قانون، سازمان متبوع موظف به خرید زمینهای کشاورزی روی تپه های باستانی نمی باشد. در صورتی که حتی چنین حقی هم وجود داشت دیگران در اولویت بودند.

آقای دکترعبدی!! مرقوم فرمودید من به استاندار راجع به مدیر میراث فرهنگی گوشزد کرده ام که اگر کاری نکند خودم وارد عمل می شوم!! متاسفم برای کسی که داعیه اصلاح طلبی را بر سر می زند! حرف از تعامل می زند ولی زیر منطق تحمل خم می شود. برادر بزرگوار صرفاً بواسطه شغل شریف نمایندگی مردم بزرگ خرم آباد اگر حداقل اطلاعی از ساختار قانونی تفکیک قوا داشته باشید استاندار محترم و اینجانب را تهدید نمی کردید. خیلی دوست داشتم و دارم که در کمیته برنامه ریزی و یا شورای اداری و در حضور استاندار محترم، نمایندگان محترم، اعضای محترم کمیته برنامه ریزی و شورای اداری استان فرصتی پیش می آمد تا همه بدانند سهم مدیر غیر بومی در مدت هفت ماه در ایجاد اشتغال در استان لرستان در حوزه صنایع دستی با طرح ضربتی ایجاد کارگاههای صنایع دستی و ایجاد بازارچه دائمی صنایع دستی، در باغ گلستان تا پایان سال جاری چقدر بوده است و سهم دکتر عبدی به عنوان نماینده بومی استان در مدت سه سال در ایجاد اشتغال چقدر بوده است؟ و برای اثبات این ادعا شما را در اول فروردین ۱۳۹۴ حدود یک ماه دیگر به باغ گلستان دعوت می کنم! به باغی که ایرج به رخسار ندید / ز عارف این ادعا را شنید.

آقای دکتر!! سهم شما در کمیسیون تلفیق و مصوبه مجلس شورای اسلامی در رابطه با تخصیص اعتبار صندوق توسعه به مناطق کمتر توسعه یافته، پیگیری و جذب آن در حوزه میراث فرهنگی و گردشگری در استان لرستان چقدر بوده است؟ اصلاً اطلاع دارید که چرا بانکها مقاومت می کنند و صندوق با سقف وام تا به امروز موافقت نکرده است؟ اصلا چرا مبلغ بدون سقف باید بصورت گلوبال باشد؟ که صدها اما و اگر به دنبال داشته باشد؟ منطق و استدلال دفاع شما در رد و تایید این مصوبه در مجلس چه بوده است؟ اصلاً اطلاع دارید برای آزاد سازی مهمانسرای ارتش در حریم قلعه فلک الافلاک، خارج از اعتبارات تملک و دارایی ملی و استانی در سال جاری چند میلیارد تومان اعتبار آوردم و آن هم به خاطر اعتماد و اعتباری که در سازمان دارم؟. آقای دکتر!! نقد و نقادی در هنر، سینما، سیاست و…. یک علم است و علم نیز دانش می خواهد، به پندار خویش تشر در کردن هوچیگری است، و هوچیگری با نقد و نقادی در تعارض است. مردم بیدارند، رفتارهای پوپولیستی را می فهمند. هنوز تا انتخابات فرصت باقی است!!

در پایان به نکته ای جالب توجه جلب اشاره می کنم: جناب دکتر عبدی کارشناسان این اداره کل خاطره تلخ تخریب نهر ناصری خرم آباد (اثری مهم از دوره ساسانی)، توسط جنابعالی (آنزمان که مدیریت مرکز اورژانس استان را عهده دار بودید) به یاد دارند و پرونده قضایی شکایت از شخص شما به شماره ۱۳۵۰-۱۴۲ در مورخ ۷/۳/۱۳۹۰ هنوز در واحد حقوقی اداره کل میراث فرهنگی لرستان خاک می خورد. حال چگونه داعیه حفظ میراث فرهنگی و نجات آن را دارید؟ آیا این هم در قالب همان رویایی است که شعار انتخاباتی شما بود؟ آیا رویایتان هنوز تحقق نیافته؟ نکند رویای شما هم همچون شهر رویایی پدیده شاندیز است؟ و آیا رویای دیگری برای دور دوم انتخابات در سر دارید؟

اینجانب نیز برحسب قانون تهدید شما را در تحدید قانون جدی تلقی نموده و در صورت تکرار چنین سخنان تبلیغاتی خلاف واقع و غیر قانونی به کمیسون اصل نود مجلس خواهم داد، امیدوارم خداوند همه ما را به راه راست هدایت کند، دروغ و تهمت و افترا در جامعه رخت بربندد تا دعای فرج اجابت شود.

عبدالرضا مهاجری نژاد

مدیر کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان لرستان

 

 

درج شده توسط : امین آزادبخت (مدیر سایت )

دیدگاه ها

جوان ۲۳ ساله لرستانی در گفته :

جناب آزادبخت از چی میترسی که پیام من رو نمایش نمیدی؟

ازاهالی خرم آباد در گفته :

باعرض سلام فقط یک نکته آقایان نمایندگان عزیزشهرخرمآبادبجای دفاع ازکارمندان اخراجی حامی خودوتخریب مدیران کارآمدبه دنبال مطالبات این مردم حق خورده باشیدودرضمن مهم کارآمدی ولیاقت مدیران است نه بومی یاغیربومی بودن آن

بیان دیدگاه !

نام :
رایانامه :