کد خبر : 64632
تاریخ انتشار : ۲۹ بهمن ۱۳۹۳ - ۱۲:۳۰
نسخه چاپی نسخه چاپی
تعداد بازدید 258 بازدید

حجت الاسلام مبلغی: حرکت در مسیر تحقق عدالت موجب ارتقای امنیت در جامعه می شود

  رئیس حوزه های علمیه استان لرستان گفت: حرکت در مسیر تحقق عدالت موجب ارتقای امنیت در جامعه می شود. به گزارش میرملاس به نقل مهر، حجت الاسلام محمدرضا مبلغی صبح چهارشنبه در دیدار نخبگان، اساتید دانشگاه و طلاب لرستان با رئیس قوه قضائیه با تاکید بر ضرورت جذب قضات روحانی در دستگاه قضا اظهار […]

image-1

 

رئیس حوزه های علمیه استان لرستان گفت: حرکت در مسیر تحقق عدالت موجب ارتقای امنیت در جامعه می شود.

به گزارش میرملاس به نقل مهر، حجت الاسلام محمدرضا مبلغی صبح چهارشنبه در دیدار نخبگان، اساتید دانشگاه و طلاب لرستان با رئیس قوه قضائیه با تاکید بر ضرورت جذب قضات روحانی در دستگاه قضا اظهار داشت: جذب بیشتر قضات روحانی یک امر مهم در دستگاه قضایی محسوب می شود.

وی با تاکید بر اینکه قضاوت اقتضا می کند که فردی مجتهد و صاحب نظر در فقه بر مسند آن باشد عنوان کرد: ما در استان لرستان طلاب فاضل بسیاری داریم که می توانند در این زمینه کمک کار خوبی باشند.

رئیس حوزه های علمیه استان لرستان همچنین با تاکید بر اینکه حرکت در مسیر تحقق عدالت، موجب می شود که امنیت نیز در جامعه افزایش یابد ادامه داد: استان لرستان یکی از استانهای امن کشور محسوب می شود و جرایم سخت و خشنی که امنیت را تهدید کند نداریم.

حجت الاسلام مبلغی ادامه داد: با این وجود جرائمی مانند سرقت و اعتیاد در لرستان وجود دارد که باید با اقدامات لازم زمینه رفع آنها فراهم شود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه در استان لرستان ۱۳ مدرسه علمیه برادران فعالیت دارد عنوان کرد: همچنین در این استان ۱۱ مدرسه علمیه خواهران وجود داشته و فعال هستند.

رئیس حوزه های علمیه استان لرستان با تاکید بر اینکه حوزه علمیه در لرستان قدمت زیادی دارد و علمای بزرگی از این حوزه ها برخواسته است تصریح کرد: شهرت این علما محدود نبوده و این امر نشان از استعداد بسیار خوب آنها در این حوزه دارد.

حجت الاسلام مبلغی با تاکید بر ایجاد زیرساختهای لازم برای تربیت و آموزش طلبه ها در حوزه های علمیه لرستان بیان داشت: حوزه های علمیه استان با محدودیتهای زیاد امکانات مواجه است که انتظار می رود به سفارش شما به عنوان رئیس قوه قضائیه توجه بیشتری به مناطق محروم کشور در این زمینه شود.

 

 

درج شده توسط : امیرحسین آزادبخت " سرویس خبر میرملاس "

دیدگاه ها

رضا شفیعی از تهران در گفته :

دوست و همکلاسی بسیار عزیز و ارجمندم جناب حجت الاسلام جناب آقای مبلغی باسلام مطالب و سخنان پرگهرت را مطالعه نمودم لذا از خداوند منان آرزوی توفیق و سلامتی برایتان دارم

[پاسخ]

جوزی پور در گفته :

پسر کو (که او) ندارد نشان از پدر
تو بیگانه خوانش ، مخوانش پسر
سلام و عرض ادب محضر حاج آقای مبلغی فرزند خلف حضرت آیت اله مروجی عارف شوریده و روحانی خداجوی و با تقوی . پدری بزرگ که میراث گرانبهایش : حسن خلق ، مردم داری ؛ تقوی ، ترس از خدا ………………….و فرزندان نیک و صالح نام او را تا ابد از ذهن ها پاک نخواهد کرد . و اکنون نیز مزار نورانیش زیارتگاه اهل تقواست . شادی روحش صلوات .

[پاسخ]

محسن منصوري در گفته :

باسلام به خدمت حاج آقاي مبلغي با توجه به اينكه قوه قضائيه بدنبال كاربردي كردن دستگاه قضاست اين پيشنهاد شما براي بكار گيري قضات روحاني راه كار مناسبيست پيشينه نشان داده هر كجا روحانسيت پيش قراول شده نقطه قوتي براي انقلاب بوده

[پاسخ]

از خداوند منان طلب طول عمر همراه باعزت برای ایشان خواستاریم

[پاسخ]

علی درگاهیان در گفته :

با سلام حضرت آیت الله مروجی (ره) و بیت مکرم ایشان برای این استان مایه ی خیر و برکت بوده و هستند برای حاج رضای عزیز آرزوی سلامتی و موفقیت را از خدای متعال خواستارم

[پاسخ]

جوزی پور پاسخ در تاريخ جمعه ۱ اسفند , ۱۳۹۳ ۱۷:۲۲:

استاد ارجمند حاج علی عزیز قطعا همین طوراست که میفرمائید

[پاسخ]

بیان دیدگاه !

نام :
رایانامه :