کد خبر : 64782
تاریخ انتشار : ۳۰ بهمن ۱۳۹۳ - ۱۶:۳۱
نسخه چاپی نسخه چاپی
تعداد بازدید 89 بازدید

۳۱میلیارد و ۹۸۱ میلیون ریال حقوق دولتی ازمعادن لرستان وصول شد

  رییس سازمان صنعت معدن و تجارت لرستان گفت: معادن این استان طی ۱۰ ماهه امسال ۳۱ میلیارد و ۹۸۱ میلیون ریال حقوق دولتی پرداخت کرده اند. قدرت الله ولدی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگاران افزود: این میزان ، بابت تولید چهار میلیون و ۱۱۲ هزار و ۹۸۰ تن محصولات معدنی در […]

81512470-6285791

 

رییس سازمان صنعت معدن و تجارت لرستان گفت: معادن این استان طی ۱۰ ماهه امسال ۳۱ میلیارد و ۹۸۱ میلیون ریال حقوق دولتی پرداخت کرده اند.

قدرت الله ولدی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگاران افزود: این میزان ، بابت تولید چهار میلیون و ۱۱۲ هزار و ۹۸۰ تن محصولات معدنی در استان، توسط سازمان صنعت معدن و تجارت وصول شده است.

وی با بیان انیکه این میزان حقوق دولتی وصول شده در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۳۰ درصد افزایش یافته تصریح کرد: همچنین میزان تولید انواع مواد معدنی در استان در این مدت نیز ۲٫۵درصد افزایش یافته است.

وی ادامه داد: وجود ۱۱۰ معدن فعال با ۱۷ نوع ماده شناسایی شده گنجینه عظیمی در لرستان محسوب می شود که متاسفانه این گنجینه تاکنون بی نتیجه بوده و عملا بهره برداری خاص و منحصر به فردی از آن صورت نگرفته است.

به گفته ولدی از مجموع ۱۱۰ معدن فعال لرستان، ۵۱ معدن در حوزه سنگ های تزیینی است و در سال یک میلیون و ۵۰۰ هزار تن سنگ از این معادن استخراج می شود.

وی گفت: همچنین ۲۸ درصد اشتغال صنعتی لرستان مربوط به صنعت سنگ می باشد که رقم قابل توجهی است.

 

 

درج شده توسط : امیرحسین آزادبخت " سرویس خبر میرملاس "

بیان دیدگاه !

نام :
رایانامه :