کد خبر : 64921
تاریخ انتشار : ۳ اسفند ۱۳۹۳ - ۱۶:۴۲
نسخه چاپی نسخه چاپی
تعداد بازدید 209 بازدید

اعتبارات مناسبی امسال درحوزه سدسازی لرستان تخصیص یافت

    استاندار لرستان گفت:طی سالجاری اعتبارات مطلوبی به حوزه سد سازی استان تخصیص یافته که این مهم بیانگر توجه دولت به مسایل عمرانی و زیربنایی استان است. به گزارش میرملاس به نقل از ایرنا، هوشنگ بازوند روز یکشنبه در دیدار با سد سازان استان افزود: طی سالهای گذشته، طرح های سد سازی استان به […]

81515955-6292108

 

 

استاندار لرستان گفت:طی سالجاری اعتبارات مطلوبی به حوزه سد سازی استان تخصیص یافته که این مهم بیانگر توجه دولت به مسایل عمرانی و زیربنایی استان است.

به گزارش میرملاس به نقل از ایرنا، هوشنگ بازوند روز یکشنبه در دیدار با سد سازان استان افزود: طی سالهای گذشته، طرح های سد سازی استان به دلیل کمبود اعتبار روند کندی داشته که دولت یازدهم این موضوع را در سالجاری برطرف کرده و موجب تسریع در روند سدسازی استان شده است.

وی سدسازی را از زیر ساخت های اصلی عمرانی استان دانست و گفت: انجام فعالیت های عمران و توسعه استان موجب روحیه امید و امنیت در جامعه می شود.

وی با اشاره به بهره برداری دو سد مروک و ایوشان در ایام دهه فجر امسال تصریح کرد: حجم سد ایوشان 52 میلیون مترمکعب بوده که تاکنون 21 تا 22 میلیون متر مکعب آبگیری شده و با توجه به اعلام نظر مشاور طرح، اردیبهشت ماه سال آینده کار سرریز سد نیز انجام می شود.

بازوند اضافه کرد: با بهره برداری از سد ایوشان، چهار هزار و 800 هکتار زمین زراعی آبی و دوهزار و 500 فرصت شغلی ایجاد خواهد شد.

وی افزود: تاکنون 700 میلیارد ریال برای احداث سد ایوشان هزینه شده و 300 میلیارد ریال نیز از اعتبارات سال 94 برای این طرح لحاظ شده است.

استاندار لرستان همچنین گفت: سد مروک نیز بیش از 96 درصد پیشرفت داشته که سال گذشته 200 میلیارد ریال و سال آینده نیز 300 میلیارد ریال برای این سد در نظر گرفته شده است.

وی اظهار داشت: با توجه به هزینه یکهزار و 100 میلیارد ریالی این سد می توان گفت حدود 50 درصد اعتبارات سد مروک طی دو سال اخیر تامین شده است.

وی اضافه کرد: همچنین امسال 100 میلیارد ریال به معارضان و مالکان منطقه سد ایوشان پرداخت شده و مابقی این خسارات نیز تا اوایل سال آینده تصفیه خواهد شد.

بازوند با تاکید ویژه بر اهمیت سدسازی در استان اظهار داشت: برخی مشکلات سدسازی از جمله تملک اراضی سد و پایاب سد باید با همکاری مردم و مسوولان حل شود تا تمامی استان از مواهب این طرح ها بهره مند شوند.

وی با تقدیر از مشاوران و پیمانکاران سدسازی در استان ادامه داد: امام راحل برمحرومیت زدایی از روستاها تاکید داشته و رسیدگی به محرومان را از برنامه های اصلی انقلاب دانستند که مدیریت اجرایی استان در این خصوص کارهای زیر بنایی بسیاری از جمله سدسازی را در برنامه های خود قرار داده است.

با بهره برداری از 10 سد مخزنی و 10 ایستگاه پمپاژ آب در لرستان، در مجموع 400 میلیون متر مکعب آب ، معادل 124 میلیون متر مکعب توسط ایستگاهها و مابقی توسط پروژ ه های سد سازی سالانه استحصال می شود.

 

 

 

درج شده توسط : امین آزادبخت (مدیر سایت )

دیدگاه ها

ضرونی در گفته :

با سلام . سد سازی در مناطق مختلف کوهدشت لازم و ضروریست از جمله در روستاهای پایین دست منطقه ضرونی که می تواند ناحیه جنوبی دشت کوهدشت رانیز از نعمت آب بهره مند کند انشاالله کارشناسان روی این منطقه نیز تامل داشته باشند

[پاسخ]

ناشناس در گفته :

پس گاوشمار چي!؟
يعني هرچه كوفتيم كوزر بود!

[پاسخ]

رحمان جعفری در گفته :

امیدوارم مسولین محترم آب منطقه ای استان طرح احداث سد مادیان رود ریکا شهرستان کوهدشت که روخانه مادیان رود در ان جاری است و محل آبریز تمام روان آب ها سیلاب ها حوزه دهستان جنوبی بخش مرکزی می باشد در راستای رونق تولید بخش کشاورزی ایجاد اشتغال پایدار در شهرستان در اولویت قرار گیرد

[پاسخ]

ریکا پاسخ در تاريخ دوشنبه ۴ اسفند , ۱۳۹۳ ۱۱:۲۱:

با تشکر از اظهار نظر عالمانه آقای جعفری،با انجام این پروژه بیشتر زمینهای منطقه آبی خواهد شد و مثل گذشته ها شاهد شالیکاری اهالی و رونق کشاورزی خواهیم بود.

[پاسخ]

جعفری از کتابخانه های عمومی در گفته :

امید است پمپاژ آب رودخانه سیمره برای آبی کردن دشت سرطرهان و کل طرهان در دستور کار مسئولین قرار گیرد………………………………فقط 3 تا4 کیلومتر فاصله رودخانه تا دشت سرطرهان…………………………………………………………………………………………………………………………………………..

[پاسخ]

امرایی(طولابی) در گفته :

ناشناس محترم کاملا درست تشخیص دادید . کوزر کوزر

[پاسخ]

بیان دیدگاه !

نام :
رایانامه :